MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na kolejny spacer z Muzeum Nowoczesności. „Śladem nieistniejących kin olsztyńskich” wybierzemy się w sobotę 30 listopada, tradycyjnie spod Tartaku Raphaelsohnów.
Tym razem Rafał Bętkowski poprowadzi uczestników spaceru śladem nieistniejących i często już zapomnianych olsztyńskich kin. Opowie o historii dawnych iluzjonów, ich znaczeniu w życiu mieszkańców, właścicielach, genezie powstania(...) ... więcej »
Muzeum Żup krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane, warte ocalenia”.
Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 20 lat, które są utalentowane plastycznie oraz lubią rysować i malować. Prace plastyczne, prezentujące zabytki z miejsca zamieszkania uczestnika lub najbliższej okolicy, należy przesłać do 30(...) ... więcej »
Jakie zwierzęta można było spotkać w dawnej kopalni soli? Jak wyglądało ich życie i co tam robiły? Jakie nosiły imiona? Na te i inne pytania dzieci usłyszą odpowiedź podczas spotkania "Koń - przyjaciel górnika" z cyklu „Oswoić Muzeum” 07.12., godz. 10.00 w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w kopalni soli. Jest ono skierowane do rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami do 12 roku życia.
Ruszają przygotowania do Warmińskiego Jarmarku Świątecznego! Po raz kolejny na olsztyńskim Starym Mieście będzie rodzinnie, będzie twórczo i będzie serdecznie.
🎄 Cztery grudniowe dni spędzimy zjednoczeni korzennym zapachem przypraw, skrzącym bogactwem rękodzielniczych ozdób, ujmującą ofertą artystyczną. Bez plastikowej komercji i niepotrzebnie rozgorączkowanej galopady. Nie zabraknie oryginalnych wydarzeń animacyjnych dla (...) ... więcej »
CARRANTUOHILL & SALAKE przedstawiają: w irlandzkim rytmie muzyka & taniec
Występujący od ponad 37 lat na scenie, nagrodzony FRYDERYKIEM za swoją muzykę, zdobywca ZŁOTEJ i PLATYNOWEJ płyty – zespół CARRANTUOHILL, wspólnie z dwukrotnymi zdobywcami MISTRZOSTW ŚWIATA w kategorii Taniec Narodowy – formacją SALAKE prezentują nowatorskie widowisko artystyczne w irlandzkim rytmie.
"KURS SAMOOBRONY oczywiście poleciłabym innym! Atmosfera super. Prowadzący cierpliwi, kompetentni i pomocni. Po pierwszych zajęciach już poczułam większą pewność w ciele i w głowie! Najbardziej podobała mi się mnogość różnych technik (w tak krótkim czasie trwania kursu!), indywidualne podejście do każdego, poprawa błędów, ćwiczenia tłumaczone w bardzo klarowny sposób." - to opinia Joanny, naszej uczestniczki. Dołącz i (...) ... więcej »
Już 30 listopada 2024 roku na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się wyjątkowe wydarzenie „Kompas farmaceuty – kierunek apteka”. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy interesują się rynkiem farmaceutycznym, a także dla studentów farmacji, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę i nawiązać cenne kontakty zawodowe.
W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w prelekc(...) ... więcej »
Chcesz stworzyć własną szafę kapsułową, uszyć upcyklingowy portfelik, nauczyć się naprawiać rower lub poznać skuteczne metody angażowania młodych ludzi w działania proekologiczne? Już po raz czwarty Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zaprasza na Laboratorium Dobrej Konsumpcji, czyli wyjątkowe warsztaty, które chcą być alternatywą dla zakupowego szaleństwa związanego z „Black Friday” oraz sposobem na wyrażenie sprzeciwu wobe(...) ... więcej »
W 2004 roku muzyczny teatr SCENA EL-JOT poszerzył swoją artystyczną działalność o
repertuar operowy i przyjął nową nazwę: Krakowska Opera Kameralna. Spektaklem
inaugurującym nową formułę była opera komiczna „Don Pasquale” G. Donizettiego w
reżyserii Wacława Jankowskiego ( w bieżącym sezonie obchodzi 51-lecie pracy artystycznej
oraz 40-lecie debiutu reżyserskiego) i choreografii Jadwigi Leśniak-Jankowskiej ( w
bieżą(...) ... więcej »
"Świetna okazja do sprawdzenia siebie. Przełamanie strachu i stresu przed wystąpieniem publicznym. Polecam wszystkim, którzy boją się mówić i myślą, że mają brzydką barwę głosu. Okaże się, jak bardzo się mylą. Kasia Hnat to pozytywna, ciągle uśmiechająca się osoba, świetnie przygotowana merytorycznie." - opinia Magdy, naszej uczestniczki
Naucz się mówić odważnie, wyraźnie i z większym entuzjazmem! Nadaj moc swojem(...) ... więcej »
Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” oraz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny serdecznie zapraszają uzdolnione muzycznie dzieci do udziału w VI Konkursie Piosenki pt. „Moja Rodzina”. Celem konkursu jest promocja twórczości, rozwijanie pasji do muzyki oraz umacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne śpiewanie.
Cele konkursu:
Publiczna prezentacja młodych talentów;
Promowanie twórczej aktywności;
Wdr(...) ... więcej »
W ramach akcji "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo" na wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy będą mogli bezpłatnie ustawić światła w swoim samochodzie.
Akcja odbywa się w terminach:
- 26 październik
- 16 listopad
- 23 listopad
- 7 grudnia
Zapraszamy na okręgową stację kontroli pojazdów Transbud Nowa Huta przy ul. Ujastek 11, gdzie będzie można bezpłatnie wziąć udział w akcji.
Czy pamiętacie pierwsze spotkanie Ani i Mani, dwóch obcych sobie dziewczynek, które są do siebie podobne jak dwie krople wody, i co z niego wynikło? A może przypominacie sobie niezwykłe śledztwo Emila i jego nowych berlińskich przyjaciół? Albo wyprawę do Mórz Południowych Konrada, wuja Rabarbara i konia Negro Kaballo, którzy po drodze odwiedzili Krainę Pasibrzuchów, Świat na Opak, zautomatyzowane w pełni Elektropolis i musieli (...) ... więcej »
Teatralne widowisko balonowe dla całej rodziny, czyli FUNNY BALLS SHOW
Ważne informacje:
* czas trwania występu – 1:10 godzina
* dzieci do 2,5 lat mogą wejść bezpłatnie bez udzielenia miejsca (na kolanach u rodzica)
* ze względu na międzynarodowy charakter widowiska, piosenki i dialogi bohaterów w języku polskim odtwarzane są z playbacku.
* Bilety na: PanKoncert, Biletyna
Interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny, c(...) ... więcej »
Pewien potentat w branży przetwórstwa mięsnego ma pieniądze, jego znajomy reżyser ma ambicje, kilku znanych aktorów akurat nie ma pracy… Co może powstać z tej mieszanki? Superprodukcja!
Zanim na planie superprodukcji reżyser krzyknie „akcja!” sporo się dzieje. Najnowszy spektakl Michała Paszczyka z kabaretu Paranienormalni to ironiczne spojrzenie na polski przemysł filmowy, pozwalające zobaczyć od zaplecza drogę rodzimych (...) ... więcej »
W czasie podstawowego kursu korekcji wad wzroku: sprawdzisz skuteczność ćwiczeń, psychotechnik i innych sposobów szybkiego odzyskiwania dobrego wzroku, nauczysz się zasad prawidłowego korzystania z oczu, dowiesz się jak rozpoznać przyczyny powstawania(...) ... więcej »
Zapraszamy na MAŁOPOLSKI PRZEGLĄD BOŻONARODZENIOWYCH FORM TEATRALNYCH „… A na ziemi pokój 2025” 🎄
Przeglad form Bozonarodzeniowych Wyrod 2024 www
Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” serdecznie zaprasza do udziału w Małopolskim Przeglądzie Bożonarodzeniowych Form Teatralnych! Nasze wydarzenie to wyjątkowa okazja do prezentacji tradycyjnych oraz współczesnych form teatralnych związanych z Bożym Narodzeniem. 🌟(...) ... więcej »
Zapraszamy Was na nadzwyczajne, jedyne w swoim rodzaju wydarzenie łączące ze sobą różne style stand-up comedy. Najlepsi polscy komicy, nowy repertuar, multimedialne show i gość specjalny w największych polskich arenach.
Gospodarzem spektaklu będzie uwielbiany przez tłumy Łukasz L(...) ... więcej »
„La Bombe" to prawdziwie bombowa komedia, wspaniali aktorzy, piękna sceneria, muzyka, kostiumy i sceny, które sprawią, że będziecie śmiać się do łez!
Caroline i Stéphane, małżeństwo od dwunastu lat, trójka dzieci, wyjeżdżają na Korsykę do swojego wakacyjnego domu ... zdeterminowani zakochać się w sobie ponownie po urodzeniu najmłodszego dziecka. TO NIE BĘDZIE ŁATWE!!!
CAROLINE jest w środku „poporodowej" depresji, (...) ... więcej »
Jakie zwierzęta można było spotkać w dawnej kopalni soli? Jak wyglądało ich życie i co tam robiły? Jakie nosiły imiona? Na te i inne pytania dzieci usłyszą odpowiedź podczas spotkania "Koń - przyjaciel górnika" z cyklu „Oswoić Muzeum” 07.12., godz. 10.00 w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w kopalni soli. Jest ono skierowane do rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami do 12 roku życia.
Na uczestników czekają zabawy i zadania przybliżające fascynującą historię koni i ich przyjaźni z górnikami. Spotkanie ma charakter interaktywny, a program zawiera elementy zabawy i ruchu. Dzięki temu uczestnicy mogą poznawać otaczającą rzeczywistość wszystkimi zmysłami. Czas trwania: 1.5 godz.
Spotkania prowadzi Magdalena Gawrońska - doświadczona edukatorka, absolwentka oligofrenopedagogiki, specjalistka w programach edukacyjnych dla dzieci z niepełnosprawnością.
Rezerwacja / Dział Edukacji: 12 289 16 33 - przy zgłoszeniu prosimy o podanie informacji na temat indywidualnych potrzeb dziecka.
Koszt udziału: 15 zł/os.
50% zniżki z Wielicką Kartą Dużej Rodziny 3+,Krakowską Kartą Rodzinną z Kartą Dużej Rodziny, Krakowską Kartą Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
Ruszają przygotowania do Warmińskiego Jarmarku Świątecznego! Po raz kolejny na olsztyńskim Starym Mieście będzie rodzinnie, będzie twórczo i będzie serdecznie.
🎄 Cztery grudniowe dni spędzimy zjednoczeni korzennym zapachem przypraw, skrzącym bogactwem rękodzielniczych ozdób, ujmującą ofertą artystyczną. Bez plastikowej komercji i niepotrzebnie rozgorączkowanej galopady. Nie zabraknie oryginalnych wydarzeń animacyjnych dla dzieciaków, cudownie nastrojowych koncertów gwiazd i oczywiście urokliwych stoisk kapiących świątecznym dobrem.
☃️ Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie dołoży starań, by pięknym oświetleniem, ujmującymi ozdobami i instalacjami oraz oczywiście doskonałej jakości występami artystycznymi stworzyć na Starym Mieście prawdziwie niepowtarzalny klimat bliskości i artystycznych wzruszeń.
❄️ Bank Żywności w Olsztynie zadba o to, by część wystawiennicza i handlowa zaspokoiła nawet najbardziej wyszukane potrzeby mieszkańcow Olsztyna i turystów, których na Warmiński Jarmark Świąteczny już teraz najpiękniej zapraszamy.
🎅 Całość odbędzie się pod auspicjami Miasta Olsztyn oraz Prezydenta Olsztyna Roberta Szewczyka.
Organizatorzy:
⛄ MOK Olsztyn
⛄ Miasto Olsztyn
Współorganizator:
❄️ Bank Żywności w Olsztynie
Sponsor główny:
❤️❤️❤️ Michelin Polska sp. z o.o.
Sponsorzy:
❤️ Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Olsztynie
❤️ Hurtownia Elektryk Olsztyn
❤️ Remondis Warmia-Mazury
Partnerzy:
👏 Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego
👏 Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie
👏 LOTTO
👏 Castorama Olsztyn
👏 Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie
👏 Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie
👏 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Olsztynie sp. z o.o.
👏 Lasy Państwowe
🎁 Warmiński Jarmark Świąteczny odbędzie się w dniach 12-15 grudnia 2024. Dokładny program zostanie podany do wiadomości już wkrótce. Wszystkie szczegóły pojawią się tutaj oraz na stronie https://www.mok.olsztyn.pl/
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na kolejny spacer z Muzeum Nowoczesności. „Śladem nieistniejących kin olsztyńskich” wybierzemy się w sobotę 30 listopada, tradycyjnie spod Tartaku Raphaelsohnów.
Tym razem Rafał Bętkowski poprowadzi uczestników spaceru śladem nieistniejących i często już zapomnianych olsztyńskich kin. Opowie o historii dawnych iluzjonów, ich znaczeniu w życiu mieszkańców, właścicielach, genezie powstania oraz okolicznościach zakończenia działalności.
Spacer z Muzeum Nowoczesności: Śladem nieistniejących kin olsztyńskich
30 listopada (sobota) / godz. 11:00
Start: Tartak Raphaelsohnów
Udział bezpłatny
📸 Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie informuje, że przebieg wydarzenia oraz wizerunki jego uczestników mogą być rejestrowane (foto/video) przez pracowników MOK Olsztyn, media oraz akredytowanych fotografów. Dokumentacja fotograficzna i video będzie sporządzana wyłącznie do celów promocyjnych wydarzenia i marki MOK Olsztyn. Organizator deklaruje, że dokumentacja foto/video będzie dokonywania w sposób odpowiedzialny i z należytym szacunkiem wobec wszystkich uczestników wydarzenia.
Muzeum Żup krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane, warte ocalenia”.
Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 20 lat, które są utalentowane plastycznie oraz lubią rysować i malować. Prace plastyczne, prezentujące zabytki z miejsca zamieszkania uczestnika lub najbliższej okolicy, należy przesłać do 30 listopada 2024 r. na adres Muzeum. Powinny być formatu A3, dwuwymiarowe (płaskie) i nieoprawione.
Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych a najlepsze zostaną nagrodzone (nagrody rzeczowe) oraz zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.
Regulamin konkursu i dokumenty znajdują się na stronie internetowej: www.muzeum.wieliczka.pl
Informacja: Dział Edukacji – Przemysław Jagielski, 12 289 16 61, p.jagielski@muzeum.wieliczka.pl
W 2004 roku muzyczny teatr SCENA EL-JOT poszerzył swoją artystyczną działalność o
repertuar operowy i przyjął nową nazwę: Krakowska Opera Kameralna. Spektaklem
inaugurującym nową formułę była opera komiczna „Don Pasquale” G. Donizettiego w
reżyserii Wacława Jankowskiego ( w bieżącym sezonie obchodzi 51-lecie pracy artystycznej
oraz 40-lecie debiutu reżyserskiego) i choreografii Jadwigi Leśniak-Jankowskiej ( w
bieżącym sezonie obchodzi 50-lecie pracy artystycznej oraz 40-lecie pracy pedagogicznej ).
W tym roku mija 20 lat działalności Krakowskiej Opery Kameralnej.
W roku jubileuszowym przygotowaliśmy dla Państwa kolejną operę : to, po raz pierwszy w
Krakowie,” Il geloso schernito” ( Wyszydzony zazdrośnik ) opera buffa G.B.Pergolesiego.
Masacco udaje, że wyrusza w daleką podróż w rzeczywistości przebiera się za innego
kawalera chcąc wystawić na próbę wierność swej żony Dorin. Nie wie, że Dorino przejrzała
jego plan co wkrótce doprowadzi do serii zaskakujących zwrotów akcji. Kto przechytrzy kogo
w tej grze pozorów? Czy zazdrość okaże się silniejsza od sprytu? Jakie sekrety kryją
bohaterowie?
Zapraszamy 30 listopada br. o godzinie19.00
Patronat honorowy
Prezydent Miasta Krakowa
Aleksander Miszalski
Marszałek Województwa Małopolskiego
Łukasz Smółka
Związek Artystów Scen Polskich
ZASP - Stowarzyszenie
Czy pamiętacie pierwsze spotkanie Ani i Mani, dwóch obcych sobie dziewczynek, które są do siebie podobne jak dwie krople wody, i co z niego wynikło? A może przypominacie sobie niezwykłe śledztwo Emila i jego nowych berlińskich przyjaciół? Albo wyprawę do Mórz Południowych Konrada, wuja Rabarbara i konia Negro Kaballo, którzy po drodze odwiedzili Krainę Pasibrzuchów, Świat na Opak, zautomatyzowane w pełni Elektropolis i musieli uciekać przed wielorybem wyłaniającym się z dżungli?
Jeśli jeszcze ich nie poznaliście, to najwyższy czas udać się w podróż do wyjątkowych światów Ericha Kästnera, którego powieść „Emil i detektywi” została wyróżniona Nagrodą Rodziców 2024, a książka „35 Maja” jest na Złotej Liście, tj. liście książek polecanych przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.
Naszym gościem specjalnym będzie Edyta Jungowska, znana aktorka filmowa i teatralna, założycielka Wydawnictwa Jung-off-ska, które wznowiło powieści Ericha Kästnera oraz w którym ukazały się audiobooki w niezapomnianej interpretacji Edyty Jungowskiej i Piotra Fronczewskiego.
Wydarzenie z okazji 125. rocznicy urodzin i 50. rocznicy śmierci Ericha Kästnera organizowane przez Goethe-Institut w Krakowie i Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej.
Już 30 listopada 2024 roku na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się wyjątkowe wydarzenie „Kompas farmaceuty – kierunek apteka”. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy interesują się rynkiem farmaceutycznym, a także dla studentów farmacji, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę i nawiązać cenne kontakty zawodowe.
W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w prelekcjach, oraz spotkaniach z ekspertami z branży farmaceutycznej. Tematyka wydarzenia obejmie perspektywy rozwoju kariery zawodowej w aptece, zarówno dla młodych adeptów farmacji, jak i doświadczonych profesjonalistów. Uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat najważniejszych zagadnień związanych z funkcjonowaniem aptek i systemu ochrony zdrowia w Polsce. Podczas wydarzenia poruszane będą takie tematy jak:
Gabinet opieki farmaceutycznej
Jak otworzyć własną aptekę
Magister farmacji jako kierownik apteki
Przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej
Receptura apteczna
Wydarzenie odbędzie się 30 listopada 2024 r. na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Nie przegap tej wyjątkowej okazji do zdobycia nowych doświadczeń i wiedzy, która pomoże Ci wyznaczyć kierunek rozwoju kariery w dynamicznie rozwijającym się świecie farmacji.
Więcej informacji i rejestracja:
https://facebook.com/events/s/kompas-farmaceuty-kierunek-apt/2716569668548067/
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4Uv6Gm-fc8rWtZSxHhGNvqrBpljOFRSyzDDPpK6EIqyy-kQ/viewform
Chcesz stworzyć własną szafę kapsułową, uszyć upcyklingowy portfelik, nauczyć się naprawiać rower lub poznać skuteczne metody angażowania młodych ludzi w działania proekologiczne? Już po raz czwarty Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zaprasza na Laboratorium Dobrej Konsumpcji, czyli wyjątkowe warsztaty, które chcą być alternatywą dla zakupowego szaleństwa związanego z „Black Friday” oraz sposobem na wyrażenie sprzeciwu wobec niepohamowanej konsumpcji, agresywnych reklam i greenwashingowych praktyk. W tym roku wydarzenie odbędzie się w ostatnią sobotę listopada w Krakowie pod hasłem „Black Friday? Nie, dziękuję!”. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy.
Kolejny raz chcemy pokazać, że istnieje alternatywa dla nadmiernej produkcji i konsumpcji, a takie postawy jak umiar, świadome wybory konsumenckie czy upcykling są możliwe dla każdego z nas – przekonuje Dominika Cieślar z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie. Dlatego z radością zapraszamy na nasze wydarzenie wszystkich, którzy chcą wartościowo spędzić czas oraz zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności. Jak co roku nie zabraknie u nas manualnych robótek, solidnej dawki wiedzy i wspaniałej atmosfery.
Tegorocznemu Laboratorium Dobrej Konsumpcji towarzyszyć będą również specjalne warsztaty przeznaczone dla osób chcących zmieniać swoje społeczności, zwłaszcza edukatorów/edukatorek i nauczycieli/nauczycielek, podczas których będzie możliwość poznania metod i narzędzi pracy z młodzieżą wykorzystywanych przez Fundację Kupuj Odpowiedzialnie do angażowania młodych ludzi we wspólne działania.
Jeśli chcesz wziąć udział w Laboratorium Dobrej Konsumpcji, wypełnij formularz.
Warsztaty są darmowe, ale liczba miejsc jest ograniczona – zapisy do 22 listopada, wyniki rekrutacji zostaną przesłane drogą mailową do 27 listopada do godz. 16.
PROGRAM 4. LABORATORIUM DOBREJ KONSUMPCJI
KIEDY: 30 listopada (sobota), godz. 11:00-17:00
GDZIE: Eurokreator, ul. Przemysłowa 13, Kraków
WARSZTATY DO WYBORU:
Spotkanie przy kawie Fairtrade dla zmieniaczy/zmieniaczek świata – z Dominiką Cieślar z „Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie”
• Podczas warsztatów poznasz tajniki edukacji nieformalnej oraz dowiesz się, jak działać z młodzieżą, jakich metod i narzędzi używać, aby skutecznie angażować młodych ludzi, i jakim językiem do nich mówić. Będzie to solidna dawka wiedzy i praktycznych materiałów podana w przystępny sposób.
Serwis rowerowy – z Albinem Wysockim z „Dr Albin”
• Pod okiem fachowego serwisanta poznasz krok po kroku podstawy dbania o rower oraz zasady jego codziennej konserwacji. Oprócz nauki takich umiejętności, jak smarowanie łańcucha czy regulacja hamulców, na warsztatach odbędzie się też test wytrzymałości zapięć rowerowych, co pomoże lepiej zrozumieć, jak skutecznie zabezpieczyć sprzęt przed kradzieżą. Każdy uczestnik otrzyma pomocnicze materiały.
Tworzenie naturalnych świec zapachowych – z Paulą Pietruszką z „Vintage Candle”
• Na warsztatach z skomponujesz swój indywidualny zapach, używając do tego naturalnych olejków zapachowych, i dowiesz się, jak krok po kroku zalać zapachową świecę sojową w naczynku vintage, aby pięknie pachniała i paliła się równomiernie.
*Możesz przynieść własne naczynko, z którego chcesz stworzyć świeczkę (maksymalnie 150 ml – z ceramiki, kryształu, mosiądzu czy metalu; ważne, by nie miało żadnych pęknięć), lub wybrać jedno z przygotowanych przez prowadzącą.
Odpowiedzialna moda: szafa pełna stylu i wartości – z Katarzyną Zajączkowską z „OdpowiedzialnaModa.pl”
• Na warsztatach poznasz globalną perspektywę branży mody i opracujesz indywidualną strategię „slow fashion” dla swojej szafy w oparciu o autorskie narzędzie „karta odpowiedzialnej mody”. Dowiesz się m.in.: jak odpowiedzialnie używać i pozbywać się ubrań, jak nie nabierać się na marketingowe triki, jak robić świadome zakupy bez wydawania majątku i mieć większą satysfakcję z własnej szafy, jakie są najważniejsze właściwości różnych materiałów, istotne certyfikaty i źródła wiedzy o zrównoważonej modzie. Rozkodujemy też ideę „slow fashion” i patenty na szytą na miarę garderobę kapsułową.
Szycie upcyklingowych portfelików – z Marysią Węgrzyn z „Tkanek”
• Na warsztatach poznasz podstawowe techniki szycia, które pozwolą Ci wykonać portfel, mieszczący zarówno monety, jak i banknoty czy karty. A wszystko to z pięknych materiałów z drugiej ręki. Bez obaw, warsztaty są dla początkujących, więc nie musisz umieć szyć – wszystkiego Cię nauczymy! Wystarczą chęci i zapał do działania.
Roślinne kawy i herbaty zero waste – z Kają Nowakowską z „Mead Ladies”
• Podczas warsztatów sporządzisz jesienną kawę na deszczowe dni z resztek kasz, poprawiającą humor herbatę w stylu „ekonomicznym”, prozdrowotny napar czy krople na żołądek less waste. W naszych domach znajdziemy wiele składników, które zamiast trafić do kosza, mogą zostać przerobione na smaczne lub prozdrowotne kawy, herbaty i inne eliksiry. Na warsztatach oprócz sporej dawki wiedzy teoretycznej otrzymasz też szansę na przetestowanie przepisów, które z pewnością przydadzą się w okresie jesienno-zimowym.