POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
Kraków miasto Redakcji Portalu :) 
Myślenice
Olsztyn
Warszawa
Konkurs Fotografia Kulinarna - MDK "Dom Harcerza" zaprasza do udziału!
06-02-2024
18-03-2025
MDK "Dom Harcerza"
ul.Reymonta 18
Kraków
chronologicznie:
 
 
Literatura KRAKÓW chronologicznie:
Tydzień Cervantesowski w Instytucie Cervantesa w Krakowie
Kraków
miejsce:
Instytut Cervantesa w Krakowie
ul. Kanonicza 12
22-04-2024    -    26-04-2024
BEZPŁATNE
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
Instytut Cervantesa w Krakowie serdecznie zaprasza na obchody Tygodnia Cervantesowskiego, które odbędą się między 22 i 26 kwietnia.

23 kwietnia obchodzony jest Dzień Języka Hiszpańskiego: święto ustanowione przez ONZ w celu rozpowszechniania historii kultury związanej z hiszpańskim - językiem urzędowym w 21 krajach na świecie. Wybór tej daty związany jest z rocznicą śmierci geniusza hiszpańskiej literatur(...)  ... więcej »
TO WYDARZENIE JUŻ TRWA
Tydzień Cervantesowski w Instytucie Cervantesa w Krakowie
Kraków
miejsce:
Instytut Cervantesa w Krakowie
ul. Kanonicza 12
22-04-2024    -    26-04-2024
BEZPŁATNE
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
 
kwiecien, 2024
Pn Wt Sr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
kwiecien 2024
OSTATNIO DODANE:
W TEJ KATEGORII
OSTATNIO DODANE:
W TEJ KATEGORII
KRAKÓW
 
Tydzień Cervantesowski w Instytucie Cervantesa w Krakowie
Kraków
 miejsce:
Instytut Cervantesa w Krakowie
ul. Kanonicza 12
22-04-2024    -    26-04-2024
BEZPŁATNE
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
Instytut Cervantesa w Krakowie serdecznie zaprasza na obchody Tygodnia Cervantesowskiego, które odbędą się między 22 i 26 kwietnia.

23 kwietnia obchodzony jest Dzień Języka Hiszpańskiego: święto ustanowione przez ONZ w celu rozpowszechniania historii kultury związanej z hiszpańskim - językiem urzędowym w 21 krajach na świecie. Wybór tej daty związany jest z rocznicą śmierci geniusza hiszpańskiej literatury, Miguela de Cervantesa.

W Instytucie Cervantesa w Krakowie uczcimy to święto obchodami Tygodnia Cervantesowskiego, czyli szeregiem wydarzeń kulturalnych związanych z Dniem Książki i Języka Hiszpańskiego.

W poniedziałek, 22 kwietnia zapraszamy na wydarzenia, które organizujemy wspólnie z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. O 15:00 w sali nr 505 Collegium Paderevianum przy Al. Mickiewicza 9 w Krakowie odbędzie się wykład (w języku hiszpańskim, z tłumaczeniem symultanicznym na język polski) “Miguel de Cervantes: poeta, który był powieściopisarzem”, który wygłosi dziekan Wydziału Filologii i Przekładoznawstwa Uniwersytetu w Vigo oraz profesor literatury hiszpańskiej, José Montero Reguera, jeden z najwybitniejszych badaczy twórczości Cervantesa na świecie. José Montero Reguera proponuje wyjątkowe spojrzenie na twórczość Miguela de Cervantesa – jednego z największych autorów literatury hiszpańskiej – skoncentrowane na dwóch formach ekspresji literackiej charakterystycznych dla tego pisarza: poezji i krótkiej powieści. Wykład rzuca wyzwanie zwyczajowemu określaniu Cervantesa przede wszystkim jako powieściopisarza (twórcę Don Kichota i Noweli przykładnych) i dramaturga, a zamiast tego zaprasza nas do refleksji nad jego twórczością poetycką. Montero Reguera poprowadzi nas przez bogatą spuściznę literacką Cervantesa, badając ewolucję jego twórczości i jej wpływ na historię literatury hiszpańskiej, od jego najwcześniejszych dzieł literackich po te najbardziej znane, w tym oczywiście Don Kichota.

Po wykładzie odbędzie się „Wielojęzyczne czytanie Cervantesa”, czyli lektura fragmentów różnych dzieł Cervantesa: Don Kichota, wierszy itp. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odczytania wybranego fragmentu autorstwa wielkiego hiszpańskiego pisarza, w dowolnym języku: hiszpańskim, polskim, portugalskim, włoskim, angielskim, francuskim, niemieckim, rumuńskim, hebrajskim, bułgarskim, chorwackim, słoweńskim, czeskim, serbskim, słowackim, japońskim, chińskim itd. – w jakimkolwiek z ponad 160 języków, na który przetłumaczony został Don Kichot.

We wtorek 23 kwietnia zapraszamy do naszego Instytutu między 11.30 i 13.30 na dzień poświęcony jednemu z hiszpańskojęzycznych krajów, czyli Kolumbii. Swoją obecnością zaszczyci nas Ambasador Kolumbii w Polsce, Pan Assad José Jater Peña. Odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego Jericó, el infinito vuelo de los días (Jericó, nieskończony lot dni), stanowiącego intymny portret kobiet z miasta Jericó w Kolumbii (projekcja w oryginalnej wersji językowej, bez napisów).
Po filmie nastąpi oficjalne przekazanie zbioru poezji kolumbijskich poetek Bibliotece Instytutu oraz otwarcie niewielkiej wystawy bibliograficznej „Kolumbia w Bibliotece Eduardo Mendozy w Krakowie".

Najmłodszych odbiorców zapraszamy (7 -12 lat) zapraszamy z kolei do udziału w warsztatach plastycznych „Cervantitos w Krakowie” inspirowanych Don Kichotem. Podczas warsztatów, które odbędą się 25 kwietnia o 12.00, dzieci wykonają kukiełki nawiązujące do fantastycznych przygód Don Kichota. Zajęcia skierowane są do grup zorganizowanych, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc (cracovia@cervantes.es, 12 421 34 24).

... artykuł »
 
 
 


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie
 
 
 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury