MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert zespołu Mikromusic! Wydarzenie odbędzie się w czwartek 7 listopada w budynku Kuźni Społecznej przy ul. Kotańskiego 1.
Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą, m.in. w Japonii, Irlandii(...) ... więcej »
Instytut Cervantesa w Krakowie serdecznie zaprasza na spotkanie z Danem Lande z Argentyny, twórcą projektu „La Ruta de las Bobes” (Śladami babć i dziadków) nagrodzonego przez Ministerstwo Kultury Miasta Buenos Aires.
Dan podróżuje po Polsce i ze stłuczonych talerzy wykonuje tablice pamiątkowe, którymi oddaje hołd osobom, które wyemigrowały z tego regionu do Ameryki Południowej i nigdy nie wróciły do swoich wiosek. W trakcie s(...) ... więcej »
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert zespołu Mikromusic! Wydarzenie odbędzie się w czwartek 7 listopada w budynku Kuźni Społecznej przy ul. Kotańskiego 1.
Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą, m.in. w Japonii, Irlandii, Litwie. Zespół w 2020 r. został uhonorowany Fryderykiem w kategorii „Muzyka Poetycka”.
Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie z udziałem zespołu, podczas którego będziemy mogli usłyszeć zupełnie przedpremierowe nagrania, zanim trafią one na krążek CD!
Od wydania albumu „Kraksa” minęły cztery lata. Aktualnie zespół promuje nowe wydawnictwo, które ukaże się w styczniu 2025 roku. Do tej pory ukazały się trzy single. „Wkurzasz mnie”, w którym sam tytuł mówi za siebie, oraz szczególny utwór „Jestem rzeką”, który powstał we współpracy z Belą Komoszyńską, Bovską i Marceliną.
Najnowszy, „Nie biłeś się nigdy o mnie”, to entuzjastyczna opowieść o miłości.
Niewątpliwym atutem i oryginalnym głosem zespołu jest Natalia Grosiak, która założyła Mikromusic w 2002 roku razem z wszechstronnym gitarzystą Dawidem Korbaczyńskim. Skład zespołu uzupełniają wybitni muzycy, którzy oprócz tego, że zasilają sceny, są równoprawnymi twórcami albumów – od brzmienia instrumentów przez aranżacje i kompozycje aż po produkcje. Są to: Robert Szydło, basista, znany ze swoich solówek, który jest także producentem albumów Mikromusic; Robert Jarmużek – pianista, kompozytor i aranżer, specjalizujący się w jazzowych brzmieniach; trębacz Adam Lepka, którego dziełem są np. piękne aranżacje do albumu „Mikromusic z Górnej Półki”, nominowanego do nagrody Fryderyk 2024 w kategorii „Najlepsze Nagranie Koncertowe”; Łukasz Sobolak – perkusista, oprócz gry w zespole wspomagający swym talentem między innymi Anitę Lipnicką. Niewątpliwym fenomenem Mikromusic jest także ich dwudziestoletnia obecność na scenie oraz niezmienny od kilkunastu lat skład zespołu.
Wydarzenie bez miejsc siedzących.
Mikromusic w MOK Olsztyn
7 listopada (czwartek) 2024 / otwarcie bramek godz. 19:00 / koncert godz. 20:00
Budynek Kuźni Społecznej, ul. Kotańskiego 1
Bilety: 59 zł (przedsprzedaż) / 69 zł (w dniu koncertu) dostępne:
👉 na stronie https://bilety.mok.olsztyn.pl/;
👉 w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25);
👉 w Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b);
👉 w Galerii wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3).
Instytut Cervantesa w Krakowie serdecznie zaprasza na spotkanie z Danem Lande z Argentyny, twórcą projektu „La Ruta de las Bobes” (Śladami babć i dziadków) nagrodzonego przez Ministerstwo Kultury Miasta Buenos Aires.
Dan podróżuje po Polsce i ze stłuczonych talerzy wykonuje tablice pamiątkowe, którymi oddaje hołd osobom, które wyemigrowały z tego regionu do Ameryki Południowej i nigdy nie wróciły do swoich wiosek. W trakcie spotkania Dan Lande opowie nam o najbardziej inspirujących historiach swojego projektu poszukiwania korzeni i odzyskiwania świata, który dla wielu rodzin został utracony.
Dan Lande jest absolwentem zarządzania, autorem książek podróżniczych, wykładowcą kreatywności i innowacji na Uniwersytecie w Buenos Aires. Jest także niestrudzonym podróżnikiem i gawędziarzem. Od 13 lat buduje mosty między światem twórczości i podróży, rozwijając projekty artystyczne, narracyjne i audiowizualne o charakterze społecznym i kulturowym.
W 2019 roku stworzył „La Ruta de las Bobes”, projekt uznany przez rząd miasta Buenos Aires za projekt o znaczeniu kulturalnym (2021), który dostał się też do finału konkursu na projekt roku, ogłoszonego przez Muzeum Historii Polski (2023).
Wstęp wolny.
Wydarzenie organizowane we współpracy z Ambasadą Argentyny w Polsce.