POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
16-04-2023       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Grupa wokalna NotaBene
ZAPRASZA
Bielański Ośrodek Kultury
ul. Carla Goldoniego 1
01- 913 Warszawa
tel: (22) 834-65-47, 504 399 108
https://bielanski.waw.pl/
promocja@bok-bielany.eu
Warszawa
miejsce:
Bielański Ośrodek Kultury, ul. Goldoniego 1.
12:30
BEZPŁATNE
DLA DZIECI
zapraszamy dzieci w wieku 0-6 lat
» Muzyka
NotaBene to śpiewająca a cappella grupa wokalna, pracująca pod kierownictwem artystycznym Andrzeja Borzyma – wybitnego warszawskiego chórmistrza, aranżera i kompozytora. To właśnie Andrzej Borzym nadał artystyczny kształt programowi kwietniowego koncertu; wszystkie piosenki w wykonaniu NotaBene zostały przezeń w mistrzowski sposób zaaranżowane, do wielu z nich skomponował on także muzykę. Usłyszymy ponadto utwory Jerzego Wasowskiego, Adama Markiewicza, Grzegorza Turnaua, Augustyna Blocha czy wybitnego dyrygenta i twórcy muzyki współczesnej Henryka Czyża, ukrywającego się (na płycie “Gdyby tygrysy jadły irysy”) pod pseudonimem… O wartości prezentowanych utworów stanowi też warstwa literacka – znalazły się tu piosenki do tekstów znanych i cenionych autorów wierszy dla dzieci, jak Wanda Chotomska, Danuta Wawiłow, Irena Tuwim, Tadeusz Kubiak, Maria Terlikowska, Ewa Szelburg-Zarembina, Ancja Łabuszewska czy Joanna Kulmowa.

Grupa wokalna NotaBene proponuje wysłuchanie zabawnych i pięknych muzycznych opowiastek, rozwijających dziecięcą wyobraźnię i uwrażliwiających najmłodszych na piękno muzyki. Podczas koncertu dowiemy się, co stało się z chomikiem, który beztrosko zajadał marchewkę, jaką melodię mruczy Kubuś Puchatek w wiosenny dzień, jak odwzorować głosami rytm afrykańskiego tam-tamu i co byłoby, gdyby tygrysy jadły irysy, a także – jaki finał znalazł wielki spór wśród zwierząt o to, czy lepiej być wyposażonym w pióra, czy też w kolce… Napotkamy całą galerię osobliwych stworów-potworów, które jednak wcale nie są straszne i nieodmiennie wywołują na małych buziach uśmiech. Nie zabraknie także kołysanek i lirycznych miniaturek, które ukoją maluchy i obudzą dobre wspomnienia także w ich rodzicach (“Idzie Niebo ciemną nocą”, “Ach, śpij, kochanie”).

Grupa wokalna NotaBene udowadnia, że głos ludzki to wspaniały instrument, z którego można wydobyć zaskakująco szeroką paletę barw i opowiedzieć inspirujące historie. A najbardziej cieszy fakt, że te historie zamieszkały na stałe już w wielu domach, głowach i sercach małych słuchaczy (i ich rodziców także).

Dla dzieci od 3 lat

Wejściówki od 3.04 w BOK i na evenea.pl
https://bielanski.waw.pl/grupa-wokalna-notabene/
Miejsce:
Bielański Ośrodek Kultury, ul. Goldoniego 1.
Godz.
12:30
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie
 
 
 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury