To kabaretowy koncert literacko – satyryczny, wypełniony kultowymi piosenkami i tekstami najwybitniejszych polskich bardów okraszonych często zabawną, zaskakującą, satyryczną narracją. Całość nawiązuje do tradycyjnych polskich biesiad poetyckich, w których w lekkiej, humorystycznej formie artyści odnoszą się do najbardziej żywotnych problemów współczesności. W koncercie usłyszymy wiele bardzo znanych piosenek, przebojów tego gatunku, w oryginalnym, autorskim wykonaniu.
BARDOWIE, których usłyszymy w koncercie:
Krzysztof Daukszewicz – jego piosenki to przeboje kabaretowe, znane i cytowane jak hasła. Przed laty pisał listy do „Jaśnie wielmożnego pana Hrabiego”, informując w kabaretowej formie o zmianach w naszym kraju. Dziś rozśmiesza do łez współczesną satyrą na nasze rodzime absurdy, a przede wszystkim na polską politykę. Wydał wiele płyt i książek, a oglądać go można m in. w „Szkle kontaktowym”.
Bogusław Nowicki – autor terminu „Piosenki z tekstem” i twórca własnych, bardzo osobistych ballad, które wydał na trzech płytach: „Ballady”, „Oceany” i najnowszej „ Optymizmu gram”. Jego niezwykle komunikatywne piosenki mówią o człowieku, jego marzeniach i tęsknotach. Liryka miesza się z autoironią i humorem, wzruszenie z rozbawieniem. Jeśli są przeboje w tym gatunku to on napisał ich wiele. Gawędziarze, Uśmiechnięte dziewczyny, Poszukiwania do dziś śpiewane są przez „wędrownych gitarzystów” .
Kuba Sienkiewicz – kiedyś lider „Elektrycznych gitar”, zespołu grającego pastiszowego rocka, autor wielu przebojów znanych z radiowych anten i filmu / Kiler/. Nagrał przeszło 10 płyt i cały czas przedstawia się jako czynny lekarz – neurolog, będąc wybitnym lekarzem neurologiem.
Marek Stefankiewicz – kierownictwo muzyczne. Znakomity pianista i kompozytor. Zaczynał w lubelskiej Budce Suflera. Nagrał tam trzy pierwsze płyty. Dziś zajmuje się również komponowaniem muzyki filmowej. Jego największe przeboje to “Jesteś lekiem na całe zło” i “Niech żyje bal”. Obecnie jest także wykładowcą Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
Czas trwania: 2,5 – 3h
Bilety: 50 zł, przedsprzedaż od 07.02 w kasie BOK i na eventim.pl
|