POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
16-11-2022     - 16-12-2022  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
„Beauty enchanted in the night sky” – kolejna wystawa w Rivierze Sztuki
Autorką wystawy jest Samanta Jamróz
ZAPRASZA
Riviera Sztuki
Centrum Riviera
Kazimierza Górskiego 2
81-304 Gdynia
https://www.centrumriviera.pl
Gdynia
miejsce:
Centrum Riviera
BEZPŁATNE
» Wystawy różne
Działająca od ponad czterech lat „Riviera Sztuki” już na stałe wpisała się w świadomości mieszkańców Trójmiasta. Projekt zainicjowany przez gdyńskie Centrum Riviera umożliwia lokalnym twórcom, fotografom czy malarzom, w pełni nieodpłatnie zaprezentować swoje prace w formie wystawy organizowanej w jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na mapie Gdyni.

Autorką wystawy jest Samanta Jamróz. Jej historia rozpoczyna się w Gdyni, dokładnie 32 lata temu – to właśnie wtedy artystka przyszła na świat. Już od najmłodszych lat fascynowała ją sztuka, a przede wszystkim to, jak za jej pomocą można wyrazić siebie i swoje uczucia.

Autorka wystawy już w wieku 13 lat wiedziała, że sztuka zostanie z nią na zawsze. Swoją przygodę rozpoczęła kubistycznymi grafikami, wykonywanymi tuszem. Potem przyszedł czas na kredki i długopisy, aby w końcu odnaleźć idealną formę wyrazu – malarstwo olejne i akrylowe. Artystka przez lata rozwijała swoją technikę, dzięki czemu znalazła swój wyjątkowy i niepowtarzalny styl.

Po wielu latach podróży i mieszkania w różnych miejscach, droga Samanty Jamróz zatoczyła koło – artystka wróciła do miejsca swoich narodzin, gdzie wciąż tworzy i doskonali swoje umiejętności. Udziela się także charytatywnie podczas corocznych aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie wylicytować można jej prace. Autorka wystawy na co dzień pracuje w firmie związanej z poligrafią, a w wolnych chwilach naprawia i przerabia stare meble nadając im zupełnie nowe życie, co przynosi wiele satysfakcji.

W 2018 roku, część prac artystki trafiło do prywatnej kolekcji w Szwajcarii, natomiast od 2019 roku, obrazy można nabyć w galerii Concept Store – odprojektanta.pl.

Więcej kompozycji można zobaczyć na Instagramie autorki (@samantaroelleofficial). Artystka zachęca także do kontaktu mailowego – hypnoartblog@gmail.com.
https://centrumriviera.pl/#!/wydarzenia/Riviera-Sztuki---NOWA-WYSTAWA,4152
Miejsce:
Centrum Riviera
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie
 
 
 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury