POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
02-07-2022     - 24-07-2022  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
V FESTIWAL POLSKIEJ OPERY KRÓLEWSKIEJ / MUZYKA POLSKA
ZAPRASZA
Polska Opera Królewska
ul. Nowogrodzka 49
00-695 Warszawa
https://operakrolewska.pl
Warszawa
miejsce:
Teatr Królewski w Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
19:00
FESTIWAL
» Muzyka
Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na V FESTIWAL POLSKIEJ OPERY KRÓLEWSKIEJ, który odbędzie się w dniach od 2 do 24 lipca 2022 w przepięknych wnętrzach Teatru Królewskiego i Pałacu na Wyspie w Muzeum Łazienki Królewskie oraz Zamku Królewskiego w Warszawie. W tym roku hasłem przewodnim tradycyjnego już letniego świętowania jest MUZYKA POLSKA. W ramach festiwalu odbędzie się aż dwanaście wydarzeń artystycznych – przedstawień i koncertów.

Podczas uroczystej inauguracji, 2 lipca, będzie miała miejsce prapremiera zamówionego przez Polską Operę Królewską dzieła Zygmunta Krauzego – NOC KRUKÓW w reżyserii Waldemara Raźniaka. Libretto zostało napisane przez Małgorzatę Sikorską-Miszczuk na podstawie Ballad i romansów oraz Dziadów Adama Mickiewicza. Drugie przedstawienie odbędzie się 3 lipca. Warto przypomnieć, że słynny dramat narodowego wieszcza – z muzyką Stanisława Moniuszki – otworzył pierwszy sezon działalności naszej instytucji. V Festiwal rozpoczynamy całkiem nową pod względem dramaturgicznym i muzycznym interpretacją Mickiewiczowskiej poezji. Publiczność będzie miała możliwość skonfrontowania dwóch realizacji, gdyż DZIADY – WIDMA / MICKIEWICZ – MONIUSZKO zabrzmią na scenie w Starej Oranżerii już 14 lipca.

Na scenę Teatru Królewskiego powrócą też inne przedstawienia przygotowane przez Polską Operę Królewską w poprzednich latach – pełna humoru NĘDZA USZCZĘŚLIWIONA Macieja Kamieńskiego, STRASZNY DWÓR oraz ŚPIEWNIK DOMOWY Stanisława Moniuszki, a także – po raz pierwszy z udziałem publiczności – HIOB Krzesimira Dębskiego. Natomiast w wersji koncertowej zabrzmi jedna z pierwszych polskich oper – AGATKA, CZYLI PRZYJAZD PANA Jana Dawida Hollanda.

Nie zabraknie również wydarzeń dla miłośników muzyki kameralnej. Jednym z elementów misji naszej instytucji jest przywracanie scenie bogatego, a często zapomnianego repertuaru muzyki polskiej. Tym mocniej zapraszamy na RECITAL SZYMONA MECHLIŃSKIEGO oraz koncert BAROK NA DWORACH POLSKICH – podczas tych wydarzeń artyści wykonają przepiękne dzieła, którym warto przywrócić należne im miejsce na współczesnych afiszach, bo choć niegdyś zachwycały polską publiczność, dziś odeszły w niepamięć. Natomiast dla zwolenników muzyki XX wieku Olga Pasiecznik przygotowała recital PIEŚNI, podczas którego zabrzmią utwory o tematyce dziecięcej (choć niekoniecznie dla dzieci) Karola Szymanowskiego i Witolda Lutosławskiego.

Patronem medialnym V Festiwalu Polskiej Opery Królewskiej jest Onet.

Bilety na wszystkie wydarzenia
https://operakrolewska.pl/repertuar/2022-07/

Serdecznie zapraszamy!
https://operakrolewska.pl/repertuar/2022-07/
https://ewejsciowki.pl/warszawa/repertuar?query=polska+opera+kr%C3%B3lewska
Miejsce:
Teatr Królewski w Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
Godz.
19:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie
 
 
 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury