POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
28-07-2012     - 29-07-2012  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Emocjonująca "Bitwa pod Siewierzem"
ZAPRASZA
Urząd Miasta i Gminy Siewierz
Urząd Miasta i Gminy Siewierz
ul. Żwirki i Wigury 16
42-470 Siewierz

Telefony do sekretariatu:
32 64 99 400
32 64 99 401
Fax: 32 64 99 402
http://siewierz.pl/
Siewierz
miejsce:
Błonia przy Zamku Siewierskim
BEZPŁATNE
DLA DZIECI
» Wydarzenia inne
O tym, że gmina Siewierz promuje turystykę poprzez dziedzictwo historyczne wiadomo już od dawna. Nowością w działaniach samorządu i lokalnego bractwa rycerskiego będzie organizowany z rozmachem w dniach 28-29 lipca prawdziwy turniej rycerski.

Turniej rycerski „Bitwa pod Siewierzem” będzie pierwszą tego typu imprezą historyczną organizowaną w gminie Siewierz na tak wielką skalę. W sobotę i niedzielę w ostatni weekend lipca na błoniach siewierskiego zamku będzie można podziwiać zmagania średniowiecznych rycerzy, przyjrzeć się z bliska pracy kowala czy drukarza, skosztować podpłomyka, zwiedzić zamek, czy posłuchać klimatycznej muzyki średniowiecznej. W ramach happeningu odbędzie się wiele turniejów bojowych i łuczniczych, pokaz strzelania z kuszy, zapasy. Dodatkowe atrakcje to prezentacje pracy rzemieślników, takich jak: garncarz, kowal czy drukarz. Odważni turyści będą mogli stanąć oko w oko z katem, a pasjonaci papiernictwa z pewnością spróbują wyrobu papieru czerpanego.

W pierwszym dniu imprezy, późnym popołudniem na błoniach zamku rozegra się dramatyczna bitwa. Będziemy świadkami jak wielu dzielnych rycerzy stoczy zażarty bój o zamek biskupów krakowskich. Czy załoga warowni się obroni? Czy kasztelan siewierski zginie? Czy najeźdźcy zostaną definitywnie pokonani? O tym niebawem się przekonamy. Po bitwie, na zamkowym dziedzińcu będzie można posłuchać muzyki dawnej w wykonaniu mistrza Jacka Kowalskiego.

W niedzielę rano odbędzie się piękna msza św. z udziałem rycerstwa, a po niej kolejne turnieje, z których wyłonieni zostaną zwycięzcy I Turnieju Rycerskiego w Siewierzu. Na zakończenie planowane jest również jeszcze jedno widowiskowe starcie zbrojnych.

Wstęp na imprezę będzie darmowy. Szykuje się wspaniały happening nie tylko dla pasjonatów, ale i dla każdego, kto chce się wyrwać z domu z rodziną na świeże powietrze i miło spędzić czas.
www.siewierz.pl
Miejsce:
Błonia przy Zamku Siewierskim
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury