POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
30-11-2021       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Agnieszka Rostkowska - „W poszukiwaniu Nowej Turcji”.
ZAPRASZA
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B
http://www.dkchwalowice.pl
Rybnik
miejsce:
Żółty Mlynek Klubokawiarnia
Rybnik ul. Św. Jana 2
19:00
» Wystawy różne
Krzysztof Łapka i Klubokawiarnia Żółty Młynek zapraszają na cotygodniowe spotkania podróżnicze w każdy wtorek o godz. 19-tej.

30 listopada 2021 r. odbędzie się prezentacja dziennikarki i podróżniczki Agnieszki Rostkowskiej pt. „W poszukiwaniu Nowej Turcji”.

To będzie opowieść o Turcji, jakiej nie znamy. Piękne widoki będą w niej jedynie dodatkiem do spotkań z niezwykłymi ludźmi. Wejdziemy do ich domów, by opowiedzieli nam o zmianach, które od kilku lat wstrząsają ich krajem. Naszą przewodniczką będzie Agnieszka Rostkowska - autorka reporterskiej książki „Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej Turcji”, którą będzie można nabyć z autografem podczas spotkania.
Razem z nią usiądziemy nad Bosforem, by wsłuchać się w uliczną muzykę, z której słynie Stambuł. Pojedziemy też w odległe, najmniej odwiedzane przez turystów regiony. Między innymi na południowy wschód, gdzie poznamy Lisę, postrzeganą w całym kraju jako symbol kobiecej siły, a także na syryjskie pogranicze, gdzie Muhammad opowie nam, jak produkuje się najsłynniejsze mydło świata. Zapraszamy na pokaz zdjęć i opowieść o Turcji widzianej oczami jej mieszkańców.

Agnieszka Rostkowska - niezależna dziennikarka i podróżniczka, była korespondentka polskich mediów w Turcji. Relacjonowała m.in. masowe protesty, wydarzenia po próbie wojskowego zamachu stanu, a nawet festiwal zapasów wielbłądów na dalekiej prowincji. Zawsze w centrum bliskowschodnich wydarzeń, swoje zdjęcia i reporterskie opowieści od lat prezentuje na festiwalach podróżniczych oraz w instytucjach kultury w całej Polsce. Obecnie współpracuje m.in. z "Przekrojem", "Tygodnikiem Powszechnym", tygodnikiem "Polityka", "Gazetą Wyborczą" i portalem OKO.press. Autorka reporterskiej książki o Turcji "Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej Turcji", która ukazała się jesienią 2020 r. nakładem Wydawnictwa Poznańskiego.

Wstęp na prezentację podróżniczą za jedyne 10 zł/os. Płatność na miejscu w bufecie Klubokawiarni Żółty Młynek (prosimy mieć ze sobą odliczoną kwotę w gotówce - dziękujemy!)

Organizacja spotkań podróżniczych w ŻM - Krzysztof Łapka tel. 513064196, goryipodroze@wp.pl.
Miejsce:
Żółty Mlynek Klubokawiarnia
Rybnik ul. Św. Jana 2
Godz.
19:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury