POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
17-11-2021     - 30-11-2021  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Zakładowej choinki czar // Nabór zdjęć
ZAPRASZA
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
ul. Dąbrowszczaków 3
10-538 Olsztyn
(Kamienica Naujacka MOK)
tel.: (89) 522 13 72 (centrala)
fax: (89) 522 13 51
http://www.mok.olsztyn.pl
Olsztyn
miejsce:
MOK Olsztyn
15:00
BEZPŁATNE
» Wystawy różne
Co to się działo! Pośród bachicznych szelestów krepininy, w rozgwieżdżonej feerii dekoracyjnych pazłotek od serwowitu, swawoliło się do białego rana, a przynajmniej do późniejszego popołudnia, na niejednej choince zakładowej 🎄
Ten przedziwny PRL-owski twór, skrzyżowanie Świąt, karnawału i rozpasanego pokazu erzacowej mody, chyba nie ma odpowiednika w dzisiejszym blichtrze. Raczej nikt nie szuka już zatraty w fetyszu kubańskich pomarańczy, nikomu nie imponują już gustowne czapki z tektury… A my, z wrodzonym sobie przekornym wdziękiem pomyśleliśmy, że może właśnie warto wybrać się aleją wspomnień gilgoczących jak ożywczy haust schłodzonej oranżady. Zapraszamy na Zakładowej Choinki Czar!
Gdy jako szwoleżer krakowiak muszkieter rwałeś dziewczęta do kolusia do kolusia, gdy jako śnieżynka jagódka wróżka zdzierałaś zelówki do Kaczuch, zapewne nie przeszła przez twoją głowę myśl ile trudu kosztuje nieszczęsnych rodziców zrobienie czegoś z niczego. W czasach, gdy nie istniały jeszcze profesjonalne wypożyczalnie i gdy nikt jeszcze o sklepach-„chińczykach” nie słyszał, ojcowie zamieniali się w Adamów Słodowych, a matki – w pomysłowych Dobromirów.
❗ I właśnie o te stroje nam chodzi 😊
📣 Wzywamy do ujawnienia się wszystkich Zorrów z odzysku i wszystkich Apaczów w pióropuszach z pierza z poduszek! Wszystkie księżniczki w koronach z pazłotek po cukierkach, wszystkie wróżki z różdżkami ze śrubokrętów i wszystkie pastereczki w wiankach z ton bibuły!
Wyszperajcie z odmętów rodzinnych albumów zdjęcia z tzw. choinek organizowanych w zakładach pracy rodziców, szkołach i przedszkolach, i podzielcie się nimi z miastem i światem. Pamiętajcie, że obciachowość tych strojów jest wyrazem rodzicielskiego bohaterstwa. Im gorszy kostium, tym lepiej dla sprawy. Stwórzmy wspólnie wystawę, która pyszniąc się na Targu Rybnym zainspiruje współczesnych rodziców do poszukiwania kreatywnych rozwiązań.
Na wasze zdjęcia czekamy do 30 listopada. Możecie skorzystać z formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie 👉 https://www.mok.olsztyn.pl/.../pokaz-swoje-zdjecie-z... albo zeskanować lub sfotografować swoje zdjęcie i przesłać plik (format jpg, tiff lub pdf, jakość co najmniej 300 dpi) na adres: 👉 imprezy@mok.olsztyn.pl, wraz ze skanem lub zdjęciem podpisanej zgody na wykorzystanie wizerunku (plik do pobrania na stronie formularza 👆)
Gotową wystawę będzie można oglądać od 17 grudnia.
W razie pytań i lęków, piszcie śmiało: imprezy@mok.olsztyn.pl
https://www.mok.olsztyn.pl/
Miejsce:
MOK Olsztyn
Godz.
15:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury