ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
19-09-2020       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Otwarcie OGRODU SPOŁECZNEGO w Rybniku.
ZAPRASZA
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B
http://www.dkchwalowice.pl
Rybnik
miejsce:
Park Górnika w Rybniku-Chwałowicach
Rybnik ul. 1 Maja 91B
15:00
BEZPŁATNE
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
» Wydarzenia inne
Dom Kultury Chwałowice www.dkchwalowice.pl zaprasza w sobotę 19 września 2020 r. o godz. 15.00 do Parku Górnika w Chwałowicach na Piknik - Otwarcie OGRODU SPOŁECZNEGO. Wstęp wolny!

W bogatym programie Pikniku będą warsztaty ogrodnicze dla dzieci i młodzieży oraz seniorów, zaprezentowany będzie interaktywny plenerowy spektakl Teatru Lalek Marka Żyły oraz zabrzmi muzyka zespołu Carrantuohill. Na całym terenie Ogrodu Społecznego pojawią się stanowiska plenerowe do przeprowadzenia warsztatów i zajęć praktyczno-ogrodniczych, stanowiska na warzywnik, zielnik i miejsce na rośliny miododajne, rozstawione będą parasole, a dla wszystkich uczestników Pikniku przygotowany będzie smaczny poczęstunek. Warsztaty będą przeprowadzone przez profesjonalnych animatorów.

Impreza "Kulturalny Ogród - piknik i warsztaty" będzie realizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Kulturalno - Edukacyjnych "Kulturalny Domek" uwzględniając obostrzenia sanitarne w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną.


W ramach pikniku zostaną zrealizowane następujące warsztaty ogrodnicze:

1. Ogródek dla elfów - warsztat dla dzieci. Zamienimy się w projektantów i stworzymy miniaturowe ogrody dla leśnych elfów. Dzieci otrzymają donicee wypełnione ziemią oraz różne materiały do stworzenia ogrodu: patyczki, kamienie, nasiona i rośliny. Prace zaprezentowane będą później na wystawie w ogrodzie.
2. Latawce-dmuchawce - warsztat dla dzieci. Gdzie najlepiej w mieście puszczać latawce? Oczywiście, że w ogrodzie. Podczas warsztatu, każdy uczestnik stworzy własny latawiec o lekkiej konstrukcji, przyozdobi go według własnego pomysłu i... wszyscy razem pobiegniemy szukać wiatru.
3. Rowerem po drzewka - warsztat skierowany do dzieci i młodzieży. Grupowe pedałowanie na specjalnie skonstruowanych stojakach rowerowych, w których obroty kół przeliczają się na ilość drzewek, które w ten sposób wszyscy uczestnicy "wykręcają" dla swojego miasta jako przyszły NOWY LAS.
4. Kopciuch - warsztat dla dzieci i młodzieży. Prowadzący zainteresują uczestników ważnymi tematami, będzie o: niskiej emisji, czystym powietrzu, recyklingu oraz problemach związanych z segregacją odpadów.
5. Tworzymy ogród - warsztat dla seniorów, którzy będą tworzyć warzywniak oraz sadzić na terenie ogrodu rośliny miododajne. Warsztaty będą wymagały zaangażowania, wyłoniony sotanie lokalny lider, który po zakończonym projekcie będzie aktywizował seniorów do dalszej pracy w ogrodzie.
6. Mały ogrodnik - warsztat skierowany do dzieci, które dowiedzą się o rodzajach ziół i ich zastosowaniu. Następnie w grupach, we wskazanych miejscach oraz donicach, pod okiem animatorów, stworzą żywe zielniki.
7. Cuda natury - warsztat rzemieślniczy skierowany do dzieci. Będzie o ekologii - mali ogrodnicy tworzyć będą instalacje ogrodowe np. kręcące się wiatraczki z zużytych butelek plastikowych, ekomagnesy itp.


Teatr Lalek Marka żyły www.teatrmarka.pl przygotował specjalnie na potrzeby Pikniku spektakl, w którym dzieci będą mogły aktywnie uczestniczyć. Tematyką spektaklu będą zagadnienia związane z niską emisją, smogiem, zanieczyszczeniem powietrza, segregacją odpadów, elektrośmieciami i degradacją środowiska naturalnego. Wszystko to na rozłożonych leżakach, pufach, kocach i trawie.

Teatr Lalek Marka Żyły - Piracka Przygoda: https://vimeo.com/310414193.

Na zakończenie Pikniku wystąpi znany i lubiany Zespół Carrantuohill www.carrantuohill.pl, który wpisuje się w naturalną przestrzeń Ogrodu Społecznego w Chwałowicach, ponieważ jest on inicjatorem kampanii ekologiczno-artystycznej „Zielona Wyspa Śląsk” www.carrantuohill.pl/zielonawyspaslask/koncerty/. Być może usłyszymy utwory z ostatniego albumu zespołu pt. „Zielona Droga”, na której muzycznie nawiązuje on wielokrotnie do najpiękniejszych piosenek zespołu „2 plus 1”.

Carrantuohill - Zielona Wyspa Śląsk - NOSPR 2018: https://www.youtube.com/watch?v=QNagcmIKK3E.
Carrantuohill - Zielona Droga (z rep. 2+1): https://www.youtube.com/watch?v=64u5hrT6178.
Miejsce:
Park Górnika w Rybniku-Chwałowicach
Rybnik ul. 1 Maja 91B
Godz.
15:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury