POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
03-12-2011       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
MIKOŁAJ z Teatrem w Stodole
ZAPRASZA
Teatr w Stodole
Myślenice
Myślenice
miejsce:
Szpitale dziecięce w Myślenicach, Pcimiu i Krakowie-Prokocimiu
DLA DZIECI
» Wydarzenia inne
3 grudnia Orszak złożony z aktorów Teatru w Stodole oraz zaprzyjaźnionych ludzi gromadzących się wokół teatru, rozpocznie swoje wielogodzinne spotkania z małymi zdrowymi i chorymi dziećmi oraz dorosłymi.

Prezenty, spływają już z Myślenic, Głogoczowa, Sieprawia, Brzączowic, Tenczyna, Bogdanówki, Lubnia, Borzęty, Osieczan, Pcimia, Stróży, Tokarni, Jasienicy, Trzemeśni, Poręby. Wśród darczyńców są osoby, które ZAWSZE odpowiadają na apel zespołu Teatru. Ale cieszy, że są i tacy, którzy z wielką radością pierwszy raz chcą otworzyć swoje dłonie.

Członkowie zespołu są już w trakcie przygotowań do maratonu Mikołajowego. W tym roku objęli swoją opieką blisko 500 osób. Mikołaj wraz z aniołkami, śnieżynkami i śpiewającym „Dotykiem Anioła” z Trzebuni dotrze do chorych w szpitalu Krakowie-Prokocimiu oraz do wszystkich chorych jacy będą hospitalizowani w myślenickiej placówce. I tych małych i tych dużych.

Dzień wcześniej zostanie ubrana choinka. Są już przygotowane ozdoby choinkowe. Część sami zdobyli, a pozostałe ozdoby wykonują pieczołowicie od sierpnia uczniowie, nauczyciele i wolontariusze ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Myślenicach. To dar od dzieci dla chorych przybywających i przebywających w myślenickim szpitalu. To w sobotę 3 grudnia przed południem. Popołudniu na zaproszenie dzieci i opiekunów Fundacji Radosne dziecko Mikołaj pojawi się w Pcimiu. Tam zagrany zostanie dla dzieci spektakl ,a po nim Mikołaj wręczał będzie dzieciom upominki.

Niedzielny poranek to wizyta z bajką i prezentami w szpitalu w Krakowie – Prokocimiu.

A już o 14tej zaczyna się spotkanie z pacjentami w Myślenicach. Mikołaj będzie wraz ze swoim orszakiem odwiedzał chorych i wręczał im przygotowane prezenty. Odwiedzi tam zarówno dzieci jak i dorosłych.

Wieczorem pojawi również w domach samotnych osób, które choroba przykuła do łóżka.
W poniedziałek rankiem orszak mikołajowy pojedzie do milusińskich z przedszkola Lenkowo. Tam zaprezentuje bajkę, a po niej Mikołaj spotka się z blisko 90 dzieci.

Ale to wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie zaangażowanie nie tylko całego zespołu Teatru, ale również tych, którzy potrafią dawać.

Każdy z nas był dzieckiem i pamiętamy jaką radość daje nam spotkanie z Mikołajem i najprostszy gest Miłości.
Miejsce:
Szpitale dziecięce w Myślenicach, Pcimiu i Krakowie-Prokocimiu
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury