ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale
 
13-09-2019       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
W STRONĘ SZTUKI WIDZENIA - Wieczór Sztuk
ZAPRASZA
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B
http://www.dkchwalowice.pl
dkchwalowice@wp.pl
Rybnik
miejsce:
Dom Kultury Chawałowice
Rybnik ul. 1 Maja 91B
18:00
WSTĘP WOLNY
» Plastyka
W programie Wieczoru:
- Koncert zespołu „Wariant R”.
- Wernisaż wystawy malarstwa Marka Przybyły pt. „Znaki wodne”.
- Wernisaż wystawy fotografii uczestników zajęć z fotografii w MDK „Koszutka” filia „Dąb” w Katowicach. pt. „W stronę sztuki widzenia”.
Wystawy czynne do 13.10.2019 r. Wstęp wolny!

„Wariant R” - zespół piosenki turystycznej i poezji śpiewanej, prowadzony w latach 1989-1997 przez jego lidera Radka Trusia. W 2017 r. z okazji XXX „WRZOSOWISKA” w Kędzierzynie-Koźlu, po 20 latach zespół został reaktywowany i postanowił spróbować jeszcze raz cieszyć się wspólnym śpiewaniem. Obecnie spotykają się i grają, kiedy pojawi się taka potrzeba, zaproszenie... Tak będzie też podczas koncertu w Domu Kultury Chwałowice, gdzie spotkają się na scenie: Radek Truś - wokal, gitara, Anna „Paskuda” Pasek - wokal, Zosia Gancarz - skrzypce, wokal, Magdalena Figura - flet, Arek Malec - skrzypce, wokal. Więcej o historii zespołu na: www.radeck.pl/art/wariant-r.

„Znaki wodne”.
Woda i znak to dwa różne pojęcia, jeśli się je jednak połączy dają niebywałe możliwości naszej wyobraźni i kreacji. Naturą wody jest nieuchwytność, zmienność, płynność. Ideą znaku jest kształt, wyraz, nośność. Energia wody, która ożywia i zmienia płynnie znak, karmi się równocześnie jego wieloznacznością i spontanicznością. Swoboda, z jaką te dwie energie się łączą i uzupełniają jest podstawą moich fascynacji i malarskich poszukiwań w obszarze intuicyjnego malarstwa gestu. Ta część moich plastycznych działań ma swoje źródło w uwielbieniu kaligrafii chińskiej a także zainteresowaniu filozofią Tao. Tao, które jest najbardziej udanym mariażem skrajnego indywidualizmu z ekstatycznym umiłowaniem przyrody. (…). /Marek Przybyła/.

Marek Przybyła - Urodzony w 1952 r. w Katowicach. Absolwent PLSP. Artysta grafik i malarz. Członek ZPAP. Mieszka w Sosnowcu. Zajmuje się grafiką artystyczną i użytkową, rysunkiem, malarstwem i rzeźbą. Uprawia prozę i poezję. Wydał zbiorki: „Homunkulus” (2002r.), „Klucz Barw” (2009r.), „Szkoła miękkiego rysunku” (2015r.), „Oblicza lasu - mitografia chlorofilaków” (2016r.) unikat. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i uczestnik kilkunastu wystaw zbiorowych. Ma na swoim koncie charakterystyczne książki unikatowe.

Emocje w fotografii. „W stronę sztuki widzenia”.
(…). Wystawa prezentuje prace autorów zadających swoją twórczością pytania, pragnących rozbudzić emocje i sprowokować do dyskusji o ich sposobie widzenia świata. Dlatego porzućmy narzucające się schematy, kontemplujmy prezentowane fotografie i oddajmy się czystym emocjom… . Wystawa jest kolejnym etapem aktywności grupy fotografów skupionych przy Miejskim Domu Kultury „Koszutka” Filia "Dąb" w Katowicach. Warsztaty tam prowadzone pozwalają autorom zgłębić arkana fotografii jako sztuki widzenia, umiejętności odkrywczego patrzenia na otaczający świat i poszukiwania w nim czegoś więcej, niż tylko prostego obrazu rzeczywistości. Inspiracją do tego jest wizja fotografii wyznawana i skutecznie zaszczepiana autorom przez mentora grupy Krzysztofa Szlapę, zaangażowanego artystę fotografa, członka Związku Polskich Artystów Fotografików. Uczestnicy wystawy: Michał Czarnecki, Jerzy Orawski, Edward Grządziel, Darek Czapla, Mirosław Surzyn, Krzysztof Szlapa, Alicja Nowacka, Kordian Kloc, Magdalena Harazmus, Martyna Sobczak, Zbigniew Pytlik, Justyna Jasica, Klementyna Kreuschner, Tomasz Balcerak, Alicja Miszta, Krzysztof Strzoda, Kamil Myszkowski.
/Zbigniew Pytlik/.
http://www.dkchwalowice.pl
Miejsce:
Dom Kultury Chawałowice
Rybnik ul. 1 Maja 91B
Godz.
18:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury