ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Rybnik
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
01-06-2019   -    

 

 

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
FESTYN - 140 lat Chwałowickiego Szkolnictwa i DZIEŃ DZIECKA
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B

http://www.dkchwalowice.pl
biuro@dkchwalowice.pl
Park Górnika za Domem Kultury Chwałowice
Rybnik ul. 1 Maja 91B
15:00
BEZPŁATNE    DLA DZIECI   
 
Teatr
Program festynu:
- 15.00 - występy chwałowickich placówek oświatowych : Przedszkole nr 13, Przedszkole nr 14, Szkoła Podstawowa nr 13, Szkoła Podstawowa nr 35, IV Liceum Ogólnokształcące. Występy połączone z fabularyzowanym programem interakcyjnym „O piracie, który znalazł swój skarb” - Przystanek Teatr.
- 18.00 - Koncert zespołu „Wesoła Biesiada”.
Ponadto: szkolne stanowiska tematyczno-konkursowe, animacje dla dzieci, stoiska z rękodziełem, gastronomia, lody i inne słodkie atrakcje dla dzieci.
Cały festyn poprowadzi aktor - Kamil Bochniak.

Festynowi towarzyszy wystawa fotografii Iwony Wilczek pt. „cuDOWNe DZIECI”. O wystawie na stronie: http://www.dkchwalowice.pl/?news=11432.

O piracie, który znalazł swój skarb. Przystanek Teatr zaprasza na program, pełen przygód i dobrej zabawy. Główni bohaterowie - Pirat Hak i Piratka Kratka zabierają widzów w niesamowitą podróż, której celem jest odnalezienie ukrytego skarbu. Dzielni piraci podczas swej wędrówki przejdą wiele prób charakteru i staną oko w oko z licznymi niebezpieczeństwami. Mamy jednak nadzieję, że z pomocą dzieci wyjdą z nich obronną ręką. Przed nami ponad godzina wielkich emocji, wzburzonych fal i wiatru w żaglach. Przekonajcie się, gdzie ukryty jest skarb. Może leży on zakopany gdzieś głęboko w złotych skrzyniach, czy może jest na wyciągnięcie ręki i kryje się w każdym z nas? Na scenie profesjonalni aktorzy, bogate kostiumy, świetna muzyka i dobra zabawa.

Animacje dla dzieci - przygotowane przez Przystanek Teatr www.przystanekteatr.pl niosą ze sobą wartość kulturalną, artystyczną ale również dostarczają solidną dawkę uśmiechu. Wszystkie animacje (malowanie buzi, balonowe ZOO, pokaz dużych baniek mydlanych, występy szczudlarza, dmuchańce) prowadzą profesjonalni aktorzy i animatorzy.

Nazywam się Przystanek Teatr. Moi rodzice to Kamil Bochniak i Ewa Zawada. Przyszedłem na Świat w oparciu o ich gruntowne wykształcenie aktorskie. Doświadczenie, które u mnie procentuje pochodzi z ich życia zawodowego w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu i Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie. Dzięki temu wiem, jak mogę profesjonalnie organizować spektakle teatralne, koncerty, imprezy firmowe, plenerowe czy animacyjne zabawy dla dzieci i dorosłych. Jednym słowem jak wzruszyć i rozbawić do łez. Poza tym Współpracuję tylko z zawodowymi aktorami, tancerzami i wokalistami, co daje mnie jak i wam pewność usług na najwyższym poziomie.

Szkolne stanowiska tematyczne: plastyczno-techniczne (Przedszkole nr 13), muzyczno-sportowe (Przedszkole nr 14), humanistyczne, historyczno-polonistyczne (Szkoła Podstawowa nr 13), matematyczne (Szkoła Podstawowa nr 35), sportowe (IV Liceum Ogólnokształcące).

Zespół muzyczny „Wesoła Biesiada” - rozbawi nawet najbardziej oporne towarzystwo. Zespół serwuje swojskie show w kilku odsłonach: biesiada śląska, biesiada góralska oraz cygański tabor. Wszystko dopięte na ostatni guzik pod względem wizualnym (stroje artystów) oraz muzycznym (odpowiednio dobrany repertuar muzyczny). Całość uzupełniona o kontakt z publicznością okraszony humorem i żartem sytuacyjnym. Zespół jest częścią „Kabaretowej Grupy Biesiadnej KGB” skupiającej grupę ludzi lubiących dobrą zabawę na biesiadną nutę. Koncertują zazwyczaj w czteroosobowym składzie. Podstawowy skład grupy tworzą: Ksenia Mazan, Agata Wyleżoł, Adam Polakowsk, Karol Gembczyk. Strona: www.wesolabiesiada.pl.
Wesoła Biesiada - „Śmiech to jest zdrowie”: https://www.youtube.com/watch?v=-9UTMlIYxpM.
Wesoła Biesiada - „Oddaję ci wszystko co mam”: https://www.youtube.com/watch v=ZriWNCoPlLU.

Organizatorami Festynu są: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Przedszkole nr 13 w Rybniku, Przedszkole nr 14 w Rybniku, Szkoła Podstawowa nr 13 w Rybniku, Szkoła Podstawowa nr 35 w Rybniku, IV Liceum Ogólnokształcące w Rybniku. Wydarzenie finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika.
  
http://www.dkchwalowice.pl
 
Miejsce:
Park Górnika za Domem Kultury Chwałowice
Rybnik ul. 1 Maja 91B
 
Godz.
15:00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury