ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Warszawa
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
18-05-2019   -    

 

 

Dom Kultury Kadr
Inny Punkt Słuchania: Barbara Wrońska
Dom Kultury Kadr

ul.W. Rzymowskiego 32
02-697 Warszawa

http://www.dkkadr.waw.pl
promocja@dkkadr.waw.pl
Dom Kultury "KADR"
18.00
       
 
Muzyka
sala: Broadway
wstęp: 20 zł, bilety do nabycia online lub w DK KADR

IMPREZA TOWARZYSZĄCA NOCY MUZEÓW

Barbara Wrońska, charyzmatyczna, utalentowana wokalistka, kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, artystka niebanalna i nieprzewidywalna, a zarazem osoba pracowita i nad wyraz skromna.
Od wielu lat współtworzy zespół Pustki, w którym komponuje, aranżuje i śpiewa. Połówka siostrzanego, stworzonego z Zuzanną, duetu Ballady i Romanse, którego wielkim sukcesem była, wielokrotnie nagradzana, znakomita ścieżka dźwiękowa filmu „Córki dancingu”.
Po latach pracy zespołowej Barbara Wrońska postanowiła wreszcie pokazać światu… po prostu siebie. Powstała rzecz wyjątkowa, materiał absolutnie autorski, niemal intymny, którego była również producentem. Album „Dom z ognia”, bo o nim mowa, ukazał się w lutym 2018 roku, a promujący go pierwszy singiel „Nie czekaj” przekroczył 1.200.000 odsłon w serwisie YouTube.
Solowy debiut Barbary Wrońskiej został entuzjastycznie przyjęty przez słuchaczy i media. „Dom z ognia” przyniósł artystce w pełni zasłużone, prestiżowe laury m.in. nagrodę Mateusza Trójki oraz nominację do 2 nagród „Fryderyk 2019” – album i kompozytor roku. W podsumowaniu 2018 według Gazety Wyborczej płyta Barbary Wrońskiej znalazła się w pierwszej trójce polskich albumów obok Dawida Podsiadło i Katarzyny Nosowskiej. Single promujące „Dom z ognia”, wspomniany już „Nie czekaj” oraz „Nieustraszeni”, przez wiele tygodni plasowały się w ścisłej czołówce Listy Przebojów Programu Trzeciego.

„Dom z ognia” to niezwykły, przejmująco osobisty album, z chwytliwymi piosenkami, w których nadzieja spotyka się z melancholią, miłość z rozstaniem a wiara ze zwątpieniem. Do bólu prawdziwe, słodko-gorzkie opowieści wtulone w nieoczywistą, skłaniającą do refleksji muzykę tworzą wydarzenie kompletne, unikalne i bardzo ważne dla naszej sceny.

  
https://www.dkkadr.waw.pl/barbara-wronska/
 
Miejsce:
Dom Kultury "KADR"
 
Godz.
18.00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury