ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Rybnik
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
17-11-2018   -    

 

 

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Koncert - Czar operetki, urok musicalu.
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B

http://www.dkchwalowice.pl
biuro@dkchwalowice.pl
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Rybnik ul. 1 Maja 91B
17:00
       
 
Muzyka
Operetkowo w Dniu Seniora. Koncert - Czar operetki, urok musicalu
w wykonaniu Anny Jakiesz-Błasiak i Mikołaja Miko Króla.

Bilet na koncert w cenie 20 zł do nabycia na stronie: www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html
oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.


Czar operetki, urok musicalu to mariaż gatunków muzycznych operetki i musicalu w niezapomnianym koncercie podczas którego przeniesiemy się na deski największych teatrów muzycznych, gdzie wyśpiewana miłość nie może równać się z żadną inną formą jej wyrażania. Doskonale dobrany repertuar to wspaniałe dzieła operetkowe i największe hity kultowych widowisk musicalowych. Popisowe arie operetkowe pochodzą m.in z takich dzieł jak: "Hrabina Marica", "Księżniczka Czardasza", "Clivia", "Wesoła Wdówka". Piękne utwory i arie musicalowe to utwory ze spektakli m.in : "Phantom of the Opera", "Cats", "Dzwonnik z Notre Dame", "Chicago", "Nędznicy", "Taniec Wampirów", "Dirty Dancing", "Grease", "Aladyn", "Footloose", "Tarzan" itd. Świat operetki i musicalu przybliży nam aktor i konferansjer - Maciej Misztal. Dobra zabawa i wiele wzruszeń gwarantowane.

Duet „Miko&Nija” Anna Jakiesz-Błasiak i Mikołaj Miko Król tworzą wspaniali artyści scen muzycznych. Ich koncerty to nie tylko niezwykłe przeżycia muzyczne, ale również piękne kreacje dostosowane do klimatu poszczególnych utworów, dopracowana choreografia, efekty oraz zapowiedzi wprowadzające w klimat koncertu. Strona: www.czarmuzyki.pl.

Jeden z ostatnich występów w Telewizji Polskiej - „Dumka na dwa serca” (cover): https://www.youtube.com/watch?v=0jUdto5nffU.

Anna Jakiesz-Błasiak - sopran koloraturowy z rejestrem gwizdkowym. Pochodzi z Zawiercia. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach, następnie Państwowego Policealnego Studium Zawodowego Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Ukończyła również Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Wokalno-Aktorskim, a także Kurs Wokalistyki Operowej w Krynicy-Zdroju. Aktualnie artystka Opery Śląskiej w Bytomiu. Jako solistka zadebiutowała w koncercie u boku gwiazd opery: Wiesława Ochmana i Bogdana Paprockiego. Była solistką w koncertach prowadzonych przez Macieja Niesiołowskiego, koncertach organizowanych we współpracy z Filharmonią Zabrzańską pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, a także w koncertach pod batutą Wojciecha Barczyńskiego. Współpracuje również z Teatrem Muzycznym Castello. Występuje również w serialach telewizyjnych.

Mikołaj Miko Król - muzyk, wokalista, kompozytor, artysta scen muzycznych m.in. Centrum Kultury Katowice i Gliwickiego Teatru Muzycznego. Swoje śpiewanie zaczynał w chórze Instytutu Teologicznego "Gloriam Dei" w Bielsku - Białej, a kontynuował w Samorządowej Szkole Muzycznej II stopnia w Żywcu. Kształcił się również w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno-Baletowym w Gliwicach, i na wydziale" Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami i znanymi polskimi zespołami, koncertuje z różnorodnym repertuarem łącząc muzykę musicalową ze współczesnymi brzmieniami muzyki popularnej. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali muzycznych w Polsce.
  
http://www.dkchwalowice.pl
 
Miejsce:
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Rybnik ul. 1 Maja 91B
 
Godz.
17:00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury