Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na bezpłatny pokaz filmu „Kapitan Mirosław Łukawski – chłopak znad Bystrego”, który powstał według scenariusza Barbary Ostaszewskiej.
Już w piątek 4 kwietnia 2025 roku o godz. 18:00 w sali widowiskowej MDK (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II piętro) będzie można poznać fascynującą historię kapitana Mirosława Łukawskiego.
MOK Olsztyn zaprasza na otwarcie wystawy Wiesława Wachowskiego pt. "Kalendarz z jabłek i księżyca". Wydarzenie odbędzie się 4 kwietnia 2025 (piątek) o godz. 18:00 w Galerii DOBRO przy ul. Stare Miasto 24/25.
„Kalendarz z jabłek i księżyca” Wiesława Wachowskiego to kolaże literacko-fotograficzne, zapis wielomiesięcznych „nasłuchów” egzystencji z perspektywy człowieka przykutego do łóżka. Świat drobin, strzępów, fragm(...) ... więcej »
Zapraszamy na 35., jubileuszową, edycję Alternatywnego Swapu!
Pragniesz znaleźć niezwykłą kreację na wiosnę, koncerty, larpy i alternatywne sesje zdjęciowe? A może stylizacje z poprzedniego Halloween czy Castle Party już się Tobie znudziły?
Alternatywny Swap jest dla Ciebie!
Co?
ALTERNATYWNY SWAP VOL. 35 Edycja Wiosenna
Czyli?
Alternatywna garażówka: gorsety, tiule i koronki, glany, a także dodatki, biżuteria i bibelo(...) ... więcej »
Otwieramy przestrzeń dialogu, akceptacji i wzajemnego wsparcia. Już 5-6 kwietnia zapraszamy na drugą edycję TransAtlantyku – wydarzenia, które wzmacnia widoczność osób transpłciowych i niebinarnych oraz tworzy miejsce do rozmów o tożsamości, prawach człowieka i codziennych doświadczeniach. Dni Widoczności to angażujące, aktywistyczne dyskusje, ale i dawka queerowej zabawy i artystycznego performansu.
W imieniu Organizatora, serdecznie zapraszamy do naszej Sali widowiskowej (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II piętro) w poniedziałek 7 kwietnia 2025 o godz. 18:00. Przyjdź, obejrzyj film "Do ostatniej kropli" i podpisz się pod projektem ustawy o uznaniu OSOBOWOŚCI PRAWNEJ rzeki ODRY, która pomoże ją chronić!
Film Ewy Ewart „Do ostatniej kropli” (nagrodzony w 2023 roku m.in. Złotą Nimfą na Festiwalu filmowy(...) ... więcej »
MOK Olsztyn zaprasza na wydarzenie "Jak Cię widzą…tak Cię ubiorą". Wydarzenie odbędzie się 9 kwietnia (środa) o 18:00 w Zajezdni trolejbusowej, przy ul. Knosały.
Zapraszamy na wymiankę odzieżową z refleksyjnym twistem, podczas której - oprócz pozbycia się nienoszonych już ubrań i zyskania w zamian nowych - dowiecie się też jak jesteście postrzegane/postrzegani z zewnątrz.
Korzystając z wiedzy i doświadczenia zaproszonych(...) ... więcej »
Kiedyś piekarze marzyli o ułatwieniu sobie pracy… i tak powstał elektryczny mikser! Miał być pomocą w kuchni, a stał się ikoną designu i obiektem pożądania każdej gospodyni domowej. Dołączcie do naszych kuchennych rEWOLUCJI i przekonajcie się, jak ten wynalazek odmienił świat pieczenia. Na wydarzenie zapraszamy w czwartek 10 kwietnia 2025 o godz. 17:00, tradycyjnie do Zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały.
Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na pierwsze spotkanie z cyklu Podróże po kulturze. Podczas wydarzenia, które upłynie pod hasłem BAŁKAŃSKIE ŚCIEŻKI - NIEOCZYWISTE WĘDRÓWKI PO SERBII, BOŚNI, CZARNOGÓRZE, KOSOWIE – o swoich podróżniczych doświadczeniach opowie (i pewnie trochę wspomnień pokaże na zdjęciach) Państwu i nam Zosia Piłasiewicz – z zawodu psycholog, z zamiłowania podróżniczka. Ciekawa zarówno szero(...) ... więcej »
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert Neuropathia / Squash Bowels / Łeb Prosiaka. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 12 kwietnia o godz. 19:00 w Zajezdni trolejbusowej MOK przy ul. Knosały.
VANDEEGRIND festiwal 50 lat w grindzie:
Neuropathia - grindcore Białystok
Squash Bowels - grindcore Białystok / Belgia
Łeb Prosiaka - grindcore Warszawa / Przysucha
18:00 bramka
19:00 Łeb Prosiaka
20:00 Neuropathia
21:00 Squash Bowels
Neu(...) ... więcej »
Baby Wielkanocne – kiermasz rękodzieła
Augustowskie Placówki Kultury i Augustynki serdecznie zapraszają na kiermasz rękodzieła Baby Wielkanocne. W niedzielę 13 kwietnia 2025 r. augustowski Rynek Zygmunta Augusta po raz pierwszy w tym roku ubarwi się kolorowymi stoiskami rękodzielników…
Od godziny 9:00 będzie można zaopatrzyć się w pisanki, palmy i inne ozdoby nie tylko świąteczne – nie zabraknie regionalnych smakołyków (...) ... więcej »
MOK Olsztyn zaprasza na koncert rockowy olsztyńskiego zespołu NONSENSONIA. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 17 kwietnia 2025 o godz. 19:00 w Galerii DOBRO (ul. Stare Miasto 24/25).
Tak o sobie piszą muzycy:
Jesteśmy zespołem z Olsztyna, który obraca się w progresywno alternatywnych oparach rockowego grania, często przyprawionego melancholijnym marudzeniem zakorzenionym w iście artystycznym epicentrum irracjonalnej rzeczywistości(...) ... więcej »
Konkurs ma charakter otwarty – mogą wziąć w nim udział zainteresowane osoby powyżej 7. roku życia. Czwarta edycja to wyjątkowa okazja do odkrycia polskiej literatury na nowo! Udział w konkursie to także szansa na nawiązanie nowych znajomości, wymianę doświadczeń z innymi pasjonatami literatury oraz promocję własnych talentów w szerszym gronie.
Uczestnicy Konkursu mają za zadanie wybrać fragment literatury polskiej (z wyklu(...) ... więcej »
Rap na Bagnie to nowy festiwal hip-hopowy, który łączy kulturę rapu z dziką naturą Podlasia. Pierwsza edycja tego wydarzenia przenosi hip-hop w scenerię bagien, mglistych łąk i leśnych ostępów, gdzie bity splatają się z dźwiękami natury. Inspiracją jest zarówno klasyczny polski rap, jak i jego współczesne oblicze, tworząc przestrzeń dla artystów z różnych pokoleń. Folklor podlaski wplata się w festiwalowy klimat poprzez(...) ... więcej »
Kraków szykuje się na weekend pełen kreatywności, stylu i inspiracji! Już 5 i 6 kwietnia w pięknych wnętrzach Centrum Fabryczna 13 spotkają się miłośnicy autorskiej mody, rękodzieła i świadomego stylu życia. Przed nami dwa niezwykłe wydarzenia: Fashion Meeting – targi mody autorskiej oraz Nadzwyczajne – targi twórców i rzemiosła. To będzie święto oryginalności, pięknego designu i lokalnych twórców – pełne pozytywn(...) ... więcej »
Instytut Cervantesa w Krakowie zaprasza na wystawę hiszpańsko-kolumbijskiej artystki Sandry Gamboa.
„W kapsułkach" to seria prac mających na celu podniesienie świadomości na temat zdrowia psychicznego i przeciwdziałanie stygmatyzacji związanej z jego kryzysami.
Każda kapsułka to historia życia z całym jego ładunkiem wewnętrznych napięć, które, z powodu braku komunikacji i empatii, biorą czasem górę nad naszym życiem. (...) ... więcej »
Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie zaprasza do udziału w XII edycji Krakowskiego Festiwalu Debiuty – wyjątkowego konkursu wokalnego, w którym uczestnicy wykonują utwory w językach innych niż polski i angielski.
Zgłoszenia przedłużamy do 6 kwietnia 2025 r.
Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/FPmxtHrrEZPEjSi27
Przesłuchania konkursowe: 12 kwietnia 2025 r.
Miejsce: MDK „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18,(...) ... więcej »
Liceum Sztuk Plastycznych Cosinus w Krakowie serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Już 15 kwietnia o godzinie 17:30 odbędzie się inspirujący panel dyskusyjny pod tytułem "Jak założyć i prowadzić własną galerię sztuki?". Spotkanie odbędzie się w siedzibie szkoły przy ul. Lublańskiej 38, bud. A3, piętro 1, w sali teatralnej. Gośćmi panelu będą Adam Kwaśny i Marcin Olesiński, założyciele Kwaśny&Olesiński Atelier �(...) ... więcej »
sala widowiskowa MDK (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II piętro)
11-04-2025 -
BEZPŁATNE
18:00
Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na pierwsze spotkanie z cyklu Podróże po kulturze. Podczas wydarzenia, które upłynie pod hasłem BAŁKAŃSKIE ŚCIEŻKI - NIEOCZYWISTE WĘDRÓWKI PO SERBII, BOŚNI, CZARNOGÓRZE, KOSOWIE – o swoich podróżniczych doświadczeniach opowie (i pewnie trochę wspomnień pokaże na zdjęciach) Państwu i nam Zosia Piłasiewicz – z zawodu psycholog, z zamiłowania podróżniczka. Ciekawa zarówno szerokiego świata, jak i tego, co zdarza się zwykle o krok od domu...
Zapraszamy w piątek 11 kwietnia o 18:00 do naszej sali widowiskowej (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II piętro)
WSTĘP WOLNY
Zofia Piłasiewicz – psycholog, psychoterapeutka, podróżniczka, fotografka, autorka książek „Syberyjski sen – opowieść bezdrożna”, „Gruzja – wpół drogi do nieba”, „Podróż”, tomików poetyckich „Ćwiczenia z pamięci”, „Rzeka. Opowieść Czarnej Hańczy” oraz powieści „Ślad tygrysicy”, jak również licznych artykułów prasowych związanych z podróżami i nie tylko. Współautorka „Literackiego Atlasu Polski” i tekstów do albumów „Kanał Augustowski”, „Rospuda”. Lubi być w kontakcie ze sobą, ludźmi i światem. I wsłuchiwać się w naturę.
- - -
APK
MOK Olsztyn zaprasza na koncert rockowy olsztyńskiego zespołu NONSENSONIA. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 17 kwietnia 2025 o godz. 19:00 w Galerii DOBRO (ul. Stare Miasto 24/25).
Tak o sobie piszą muzycy:
Jesteśmy zespołem z Olsztyna, który obraca się w progresywno alternatywnych oparach rockowego grania, często przyprawionego melancholijnym marudzeniem zakorzenionym w iście artystycznym epicentrum irracjonalnej rzeczywistości. Istniejemy od 2023 roku, a nasze struktury wykształciły się w roku 2024, gdzie nasz skład zamknęła wspaniała artystka Aneta. Głównym pomysłodawcą i „ojcem” zespołu jest basista Tomasz, który to zwerbował do tej „armii” najznakomitszych w tej dziedzinie żołnierzy. Od tej pory wszyscy razem, dzielnie i z pełnym zaangażowaniem tworzymy to, co możecie zobaczyć i usłyszeć: Waszą niestrudzoną i przede wszystkim prawdziwą z krwi i kości czteroosobową Nonsensonię.
Skład zespołu:
Aneta Wirzinkiewicz (Anette) – śpiew,
Łukasz Bulak (Buli) – gitara elektryczna/śpiew,
Tomasz Marynowski (Biały) – gitara basowa,
Bartosz Tarnowski (Tarka) – perkusja.
NONSENSONIA
17 kwietnia 2025 (czwartek) / godz. 19:00
Galeria DOBRO, ul. Stare Miasto 24/25
Wstęp wolny
Kiedyś piekarze marzyli o ułatwieniu sobie pracy… i tak powstał elektryczny mikser! Miał być pomocą w kuchni, a stał się ikoną designu i obiektem pożądania każdej gospodyni domowej. Dołączcie do naszych kuchennych rEWOLUCJI i przekonajcie się, jak ten wynalazek odmienił świat pieczenia. Na wydarzenie zapraszamy w czwartek 10 kwietnia 2025 o godz. 17:00, tradycyjnie do Zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały.
Czy wiecie, że…
Pierwsze domowe miksery elektryczne z lat 20. XX wieku wyglądają niemal identycznie jak te, których używamy dzisiaj? A model KitchenAid z 1929 roku wciąż jest produkowany w niemal niezmienionej formie! Miksujemy fakty, blendujemy historię i serwujemy garść ciekawostek!
Zobaczycie:
Electrolux Assistent (Szwecja, 1940 i 1945) – pierwsze europejskie miksery.
Będzie ciekawie, nostalgicznie i… trochę kręcąco!
KitchenAid (USA, 1940) – niemal bliźniaka współczesnych mikserów.
Sunbeam (USA, 1941) – tańszą, ale równie funkcjonalną alternatywę.
EKSPONAT MIESIĄCA: KUCHENNE rEWOLUCJE. HISTORIA MIKSERA
10 kwietnia (czwartek) / godz. 17:00
Zajezdnia trolejbusowa, ul. Knosały
Wstęp wolny
Baby Wielkanocne – kiermasz rękodzieła
Augustowskie Placówki Kultury i Augustynki serdecznie zapraszają na kiermasz rękodzieła Baby Wielkanocne. W niedzielę 13 kwietnia 2025 r. augustowski Rynek Zygmunta Augusta po raz pierwszy w tym roku ubarwi się kolorowymi stoiskami rękodzielników…
Od godziny 9:00 będzie można zaopatrzyć się w pisanki, palmy i inne ozdoby nie tylko świąteczne – nie zabraknie regionalnych smakołyków i użytkowych cudeniek. Przygotujcie się razem z nami do Wielkanocy! Czekamy na Was do godz. 16:00.
Nie zabraknie także rodzinnych atrakcji. Naszemu kiermaszowi towarzyszyć będą rodzinne warsztaty pisankarskie w Małej Galerii APK (Rynek Zygmunta Augusta 9), które poprowadzą dla nas panie Izabela Wróbel i Janina Ciwoniuk.
Tego dnia również wręczymy nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego „Za-kurzone okna”.
Serdecznie zapraszamy – szczegóły na plakacie.
APK
Instytut Cervantesa w Krakowie zaprasza na wystawę hiszpańsko-kolumbijskiej artystki Sandry Gamboa.
„W kapsułkach" to seria prac mających na celu podniesienie świadomości na temat zdrowia psychicznego i przeciwdziałanie stygmatyzacji związanej z jego kryzysami.
Każda kapsułka to historia życia z całym jego ładunkiem wewnętrznych napięć, które, z powodu braku komunikacji i empatii, biorą czasem górę nad naszym życiem. Projekt jest też próbą eksploracji procesu prowadzącego do uzależnienia od leków, zażywanych po to, by łagodzić eksplozje emocji, które nas przerastają. Żyjemy zamknięci w bańkach, które nie pozwalają nam oddychać, a czasem wystarczy tylko czyjaś obecność, nawet milcząca, by złagodzić lęk, niepokój, udrękę i samotność równie skutecznie, jak wszystkie tabletki razem wzięte.
Wystawa opowiada o tym, co przemilczamy w chwilach emocjonalnej słabości. Jest jak wołanie o nadzieję, wezwanie do troski o zdrowie psychiczne i przypomnienie o jego znaczeniu.
Godziny otwarcia wystawy: poniedziałek-piątek 10-18, sobota: 10-13.
Sandra Gamboa - hiszpańsko-kolumbijska artystka, magistra sztuk pięknych, muzeolożka i menadżerka kultury. Jej prace spotkały się z uznaniem tak w Hiszpanii, gdzie mieszka od wielu lat, jak i za granicą. Wykłada zarządzanie projektami i muzeografię na kierunku ekonomia i zarządzanie kulturą na Uniwersytecie w Valladolid, była też koordynatorką studiów magisterskich z muzeologii na tej samej uczelni. Zajmowała się rozwojem i promocją regionów poprzez produkty i usługi związane z kulturą, sztuką, dziedzictwem, turystyką i edukacją w Hiszpanii, Francji, Peru, Meksyku i Kolumbii. Rozwija praktykę artystyczną w Valladolid (Hiszpania), a jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Kolumbii, Chile, Wenezueli, Kubie, Meksyku, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Niemczech, na Filipinach i Tajwanie. Brała udział w wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach, jest również laureatką licznych nagród i wyróżnień.
Liceum sztuk Plastycznych Cosinus w Krakowie,
ul. Lublańska 38, bud. A3, pierwsze piętro
15-04-2025 -
BEZPŁATNE
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
DLA SENIORÓW
17:30
Liceum Sztuk Plastycznych Cosinus w Krakowie serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Już 15 kwietnia o godzinie 17:30 odbędzie się inspirujący panel dyskusyjny pod tytułem "Jak założyć i prowadzić własną galerię sztuki?". Spotkanie odbędzie się w siedzibie szkoły przy ul. Lublańskiej 38, bud. A3, piętro 1, w sali teatralnej. Gośćmi panelu będą Adam Kwaśny i Marcin Olesiński, założyciele Kwaśny&Olesiński Atelier – autorskiej galerii sztuki w Krakowie. W rozmowie z Justyną Kuśnierzowską, dyrektorką Liceum Sztuk Plastycznych Cosinus w Krakowie, podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w prowadzeniu galerii. Opowiedzą o tym, jak stworzyć miejsce, które przyciąga miłośników sztuki, przestrzeń pełną inspiracji, pracy twórczej, wernisaży, spotkań artystycznych i międzyludzkich. Miejsce, które inspiruje i integruje ludzi zainteresowanych sztuką, ale też które tę sztukę sprzedaje.
Po panelu dyskusyjnym zapraszamy na spotkanie autorskie z Adamem Kwaśnym "HOTEL EL MUNDO czyli tam, gdzie kończą się słowa". Adam Kwaśny jest pisarzem, podróżnikiem i scenarzystą. Od 20 lat wędruje po Kubie, gdzie odnalazł ważne dla siebie i inspirujące miejsce na ziemi. Prezes Towarzystwa Przyjaciół Kuby – La Compañía Cubana organizującego autorskie wyprawy na Kubę. Autor książek: „Potrawy" (1991 Wydawnictwo Platan, 2000 Oficyna Literacka), "Trzy dramaty średniowieczne" (2004, Słowo/obraz terytoria). „Wszystkie zajęcia Yoirysa Manuela” (2017, Wydawnictwo La Compañía), „Piękny mamy dzień w Hawanie” (2022 Wydawnictwo solecki & la compañía). „Hotel El Mundo” (2024 wydawnictwo solecki & la compañÍa). Współautor książki „Religia, historia i przyszłość w kulturze afrokaraibskiej” (2022 Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego). Dyrektor Teatru Bückleina (1993 – 2000) i Teatru 38 (2000 – 2005) w Krakowie. Publikował m.in w Kontynentach, Zwierciadle, Poznaj Świat. Pisze scenariusze seriali telewizyjnych. Jest członkiem Unii Literackiej i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Od grudnia 2024 wraz z fotografem Marcinem Olesińskim prowadzi w Krakowie autorską galerię kwaśny&olesiński atelier, gdzie wystawia swoje prace rysowane piórami wiecznymi.
Wydarzenie jest częścią dnia otwartego Liceum Sztuk Plastycznych Cosinus w Krakowie. Będzie także doskonałą okazją, by poznać atmosferę szkoły, spotkać artystów i pasjonatów sztuki oraz wziąć udział w inspirujących warsztatach i spotkaniach.
Kraków szykuje się na weekend pełen kreatywności, stylu i inspiracji! Już 5 i 6 kwietnia w pięknych wnętrzach Centrum Fabryczna 13 spotkają się miłośnicy autorskiej mody, rękodzieła i świadomego stylu życia. Przed nami dwa niezwykłe wydarzenia: Fashion Meeting – targi mody autorskiej oraz Nadzwyczajne – targi twórców i rzemiosła. To będzie święto oryginalności, pięknego designu i lokalnych twórców – pełne pozytywnej energii, warsztatów i rozmów, które zostają w głowie na długo.
WSTĘP WOLNY!
Już samo miejsce zasługuje na uwagę – Centrum Fabryczna 13 to nie tylko nowoczesna przestrzeń eventowa, ale i prawdziwa perełka architektoniczna. Fantastycznie zaprojektowane wnętrza, które łączą surowy industrialny klimat z eleganckimi detalami, robią wrażenie na każdym kroku. To przestrzeń, która żyje designem i zachwyca estetyką – idealne tło dla wydarzeń celebrujących piękno, rzemiosło i twórczość. Nawet najbardziej wymagający Goście będą oczarowani atmosferą CKF13.
Wszystko, co tu znajdziesz, ma swoją historię. Ubrania, które nie są tylko modą, ale manifestem stylu i wartości. Biżuteria z duszą, dodatki, które podkreślają osobowość, a nie tylko trendy. Ręcznie wykonana ceramika, dekoracje tworzone z miłości do detalu, kosmetyki inspirowane naturą i produkty spożywcze od pasjonatów smaku – to nie targi, to doświadczenie, które wciąga od pierwszego kroku.
Fashion Meeting – Kupuj Świadomie (www.fashionmeeting.pl) to ogólnopolska inicjatywa, która od 13 lat promuje etyczną, niezależną modę twórców stawiających na jakość, lokalność i własną wizję stylu. W Krakowie zagości w towarzystwie absolutnie wyjątkowych projektantów – niektórzy z nich pokażą się tu po raz pierwszy!
Na stoiskach znajdziesz szeroki wybór autorskiej mody dla kobiet, mężczyzn i dzieci – od wyjątkowych ubrań, przez biżuterię, aż po dodatki i akcesoria. Czekają na Ciebie stylowe sukienki, płaszcze, koszule, bluzki, unikatowe torebki, plecaki, ręcznie robione buty, designerska biżuteria, casualowe propozycje dla mężczyzn.
To idealna okazja, by odświeżyć swoją garderobę, poznać projektantów osobiście, dowiedzieć się więcej o procesie powstawania ubrań i – co najważniejsze – kupować świadomie, lokalnie i z sercem.
Nadzwyczajne – targi twórców i Rzemiosła (www.nadzwyczajnetargi.pl) zaproszą Cię do świata autentycznego handmade’u. Tu liczy się pomysł, pasja i szacunek do materiału. Każdy produkt opowiada swoją historię, każdy twórca to osobowość – a Ty masz okazję ich poznać, porozmawiać, zainspirować się i zabrać do domu coś naprawdę nadzwyczajnego.
Na stoiskach znajdziesz prawdziwe skarby: ceramikę użytkową i dekoracyjną, rośliny do domu, które odmienią każde wnętrze, makramy i tekstylne ozdoby, naturalne świece o unikalnych kompozycjach zapachowych, rzemieślnicze słodkości, świeżo paloną kawę, wino, sake i napoje premium, wyjątkowe sery, kosmetyki tworzone z roślinnych składników, naturalne suplementy, a nawet zdrowe pyszności dla psów!
To miejsce, gdzie możesz nie tylko zrobić zakupy, ale też odkryć świat rzeczy tworzonych z pasją – dalekich od masowej produkcji, bliskich naturze, jakości i człowiekowi. Wrócisz do domu nie tylko z pięknymi produktami, ale też z nową energią i inspiracjami.
W programie znajdziesz również bezpłatne warsztaty twórcze – m.in. plecenie makram, tworzenie biżuterii, relaksujące masaże z użyciem naturalnych kosmetyków oraz pogadanki o świadomej konsumpcji i wspieraniu lokalnych marek. To świetna okazja, by dowiedzieć się, jak kupować mniej, ale lepiej – i dlaczego warto wybierać z głową.
Wierzymy, że świadome zakupy to przyszłość. A przyszłość może być piękna, kolorowa i pełna pasji. Wystarczy tylko dać jej szansę. Przyjdź, poczuj atmosferę tego miejsca, porozmawiaj z twórcami, zainspiruj się i wróć do domu z czymś więcej niż tylko torbą pełną perełek.
Gdzie i kiedy?
Centrum Fabryczna 13, Kraków – www.ckf13.pl
5 kwietnia (sobota) w godz. 11:00-19:00
6 kwietnia (niedziela) w godz. 11:00-18:00
Nie przegap! To będzie weekend, który naprawdę warto przeżyć.
Do zobaczenia na Fabrycznej – tam, gdzie moda spotyka serce twórczości!
Więcej informacji o targach oraz prezentacje wystawców na profilach wydarzeń Facebook:
Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie zaprasza do udziału w XII edycji Krakowskiego Festiwalu Debiuty – wyjątkowego konkursu wokalnego, w którym uczestnicy wykonują utwory w językach innych niż polski i angielski.
Zgłoszenia przedłużamy do 6 kwietnia 2025 r.
Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/FPmxtHrrEZPEjSi27
Przesłuchania konkursowe: 12 kwietnia 2025 r.
Miejsce: MDK „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18, Kraków
Kto może wziąć udział?
Soliści
zespoły wokalne i instrumentalno-wokalne
Wiek: 8-24 lat.
Repertuar: Piosenki w dowolnym języku świata (poza polskim i angielskim).
Opłata akredytacyjna:
Soliści – 15 zł
Zespoły – 50 zł
Nagrody dla najlepszych wykonawców ufundowała Rada Dzielnicy V oraz firma LWOMIK.
Bezpośredni kontakt z organizatorami pod adresem krakowskifestiwaldebiuty@gmail.com
Szczegółowy regulamin i warunki udziału dostępne są na naszej stornie internetowej
https://www.mdk-dh.krakow.pl/konkursy/1510-chant-canto-gesand-2025