POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
15-11-2021     - 30-11-2021  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Mężczyzna do sześcianu
ZAPRASZA
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
ul. Dąbrowszczaków 3
10-538 Olsztyn
(Kamienica Naujacka MOK)
tel.: (89) 522 13 72 (centrala)
fax: (89) 522 13 51
http://www.mok.olsztyn.pl
Olsztyn
miejsce:
Plac przy Wysokiej Bramie
18:00
BEZPŁATNE
» Wystawy różne
Rzeczywistość można opowiadać i interpretować na różne sposoby oraz za pomocą zróżnicowanych środków. Jednym z nich jest fotografia. Dzięki niej możliwe jest dokumentowanie tego, co istnieje i powoływanie do życia, chociażby na obrazie, nieistniejącego.
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na plenerową wystawę fotografii "Mężczyzna do sześcianu". Zdjęciami postanowiliśmy opowiedzieć o mężczyznach i męskości. W roli interpretatorek - olsztyńskie fotografki, których prace prezentują zróżnicowaną optykę.
Wernisaż wystawy odbędzie się 15 listopada o godz. 18:00 pod Wysoką Bramą. Będzie ciepła herbata, mimo jesiennej aury będzie również miła atmosfera, a przede wszystkim będą z nami artystki-fotografki, autorki intrygujących zdjęć: kolorowych i czarno-białych, skupiających się na detalu oraz obejmujących szerokie plany, portretowych i reportażowych, symbolicznych i dynamicznych, klasycznych w formie lub z podwójną, a nawet potrójną ekspozycją.
Zapraszamy do podziwiania fotografii, których autorkami są:
📷 Ewa Kuliś urodzona w 1989 roku w Gdyni. W 2016 r. ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Naukę fotografii zaczęła na Instytucie Sztuk Pięknych pod okiem prof. dr hab. Janusza Połoma. Od 10 lat zajmuje się sztuką fotografii.
📷 Agata Kurczak fotografka, mieszka w Olsztynie. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na kierunku filologia polska. Od zawsze zafascynowana sztuką, wybrała fotografię jako formę przekazywania swojego widzenia świata innym. Nieustannie doskonali kunszt i rozwija umiejętności wykonywania bajkowych ujęć, co widać w charakterystycznym dla niej stylu. Inspiruje się twórczością Helmuta Newtona – wybitnego fotografa, którego sesje były nacechowane sensacją, świeżym spojrzeniem i zaskakującym rozwiązaniem. Miłośniczka książek Andrzeja Sapkowskiego, pysznego wegetariańskiego jedzenia, kontaktu z naturą oraz wielbicielka kotów. Wolny czas najchętniej spędza z grupą najbliższych przyjaciół w domu na Mazurach lub wspólnie z nimi odkrywając nowe zakątki Polski i Świata.
📷 Renata Orlińska Olsztynianka. Fotografka i artystka plastyczka. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Współtwórczyni fotograficznych wystaw na terenie Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego. W minionych latach członkini akademickiego koła naukowego "Myszki" oraz Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego "BLUR". Miłośniczka podróży, pieszych wędrówek i górskich wypraw. Od dzieciństwa zakochana w fotografii.
📷 Magdalena Szurek większość swojego życia spędziła w Olsztynie. Od kilkudziesięciu lat hobbystycznie zaprzyjaźniona z fotografią. W dorobku ma kilka wystaw indywidualnych oraz liczne wystawy zbiorowe. Laureatka konkursów fotograficznych w różnych dziedzinach, których efektem są publikacje prasowe w kraju i za granicą oraz wystawy pokonkursowe. Trudno ją zakwalifikować do któregoś z obszarów fotografii - pociąga ją zarówno człowiek, architektura, jak i samotna przestrzeń krajobrazu, lubi dokumentować swoje podróże te bliskie i te dalsze. Ostatnio specjalizuje się w fotografii mobilnej i w tej dziedzinie odnosi także sukcesy konkursowe.
📷 Urszula Witkowska od niedawna i wciąż raczej nieśmiało myśli o sobie: fotografka. Za moment graniczny uznaje ten, w którym pierwszy raz świadomie złapała w kadrze historię, którą chciała opowiedzieć. Uprawia fotografię intuicyjną. Cenniejsza jest dla niej moc zatrzymywania czasu i czułość spojrzenia niż to, czy zdjęcie jest ostre bądź jakim sprzętem zostało zrobione. Uwielbia robić zdjęcia pod słońce. Kocha kadry tak ciemne, że bardziej czuć, niż widać. Nie spisuje na straty zdjęć "poruszonych" z ufnością, że może kryć się w nich sedno chwili. Zdjęciami woli zapisywać rzeczywistość niż ją kreować, choć zdarza jej się czerpać radość z tworzenia wyobrażonych światów. Fotografia jest dla niej trochę jak magia.
Mężczyzna do sześcianu
15 listopada (poniedziałek) / godz. 18:00
Plac przy Wysokiej Bramie
Wystawa potrwa do 30 listopada (uwaga: Facebook pozwala na ustawienie wydarzenia maksymalnie dwutygodniowego, a zatem do 29.11 - nie należy sugerować się tą datą 🙃)
https://www.mok.olsztyn.pl/
https://www.mok.olsztyn.pl/
Miejsce:
Plac przy Wysokiej Bramie
Godz.
18:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury