POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
15-10-2021     - 22-10-2021  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Co ty wiesz o Olsztynie... (zgłoszenia)
ZAPRASZA
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
ul. Dąbrowszczaków 3
10-538 Olsztyn
(Kamienica Naujacka MOK)
tel.: (89) 522 13 72 (centrala)
fax: (89) 522 13 51
http://www.mok.olsztyn.pl
Olsztyn
miejsce:
24 października (eliminacje w Kamienicy Naujacka)
31 października 16:00 (wielki finał w sali pod Amfiteatrem)
BEZPŁATNE
» Wydarzenia inne
Gdy Jan z Łajs moczył beztroską nogę w wartkim nurcie Alny, nie mógł przewidzieć bezmiaru fascynujących kontrastów, jakie staną się udziałem dzisiejszej stolicy Warmii i Mazur. Olsztyn, frapujący tygiel kulturowy, etniczny i wyznaniowy, miasto małe i duże jednocześnie. Miasto, którego nie znosisz i które kochasz nad życie.
Od kilku już lat można zaobserwować swoistą modę na olsztyński patriotyzm lokalny w duchu retro. Jak grzyby po dżdżu w Lesie Miejskim powstają kolejne środowiska pasjonatów, internetowe strony regionalne, spotkania czy wystawy. Cudze chwalicie, swego nie znacie, powiadają często. Ale może jednak właśnie znacie?
Internetowym malkontentom, ale i domorosłym autorytetom po społu, chciałoby się nieraz wycedzić wczesnym Lindą: co ty wiesz o Olsztynie... No to sprawdźmy i przekonajmy się!
MOK Olsztyn zaprasza do wyjątkowego konkursu wiedzy o Olsztynie, który zorganizujemy z okazji 668. urodzin naszego miasta. Nie jakiegoś tam infantylnego kłizu rodem z gazetki szkolnej, lecz w pełni profesjonalnego turnieju okołohistorycznego, w którym nagroda główna dla zwycięzcy wyniesie aż 3.000 zł!
Smakoszy regionalnych dziejów, pożeraczy literatury fachowej i entuzjastów frazy 'kiedyś to było!', zapraszamy do wyczynowej Największej Gry! Wprawdzie nie mamy na pokładzie Stanisławy Ryster, ale mamy nie mniej szacowne grono ekspertów, w osobach prof. dra hab. Stanisława Achremczyka (historyk, znawca historii regionu Warmii i Mazur), Joanny Piotrowskiej (historyczka sztuki), Rafała Bętkowskiego (badacza i niestrudzonego popularyzatora historii Olsztyna) oraz Artura Sobieli (kierownika Muzeum Nowoczesności).
Podczas testu eliminacyjnego (24.10) wyłonimy trójkę najlepszych z najlepszych, którzy zmierzą się w mrożącej krew w żyle rywalizacji finałowej (31.10)! Widownię zgłodniałą chleba, ale przede wszystkim igrzysk, zapraszamy już teraz do sali pod Amfiteatrem, gdzie ostatniego dnia października od godz. 16:00 rozgorzeje bezkrwawy bój na wiedzę i pasję!
36 pytań, 4 kategorie (dzieje Olsztyna od pradziejów do I rozbioru Polski / od 1772 r. do 1945 r. / od 1945 r. do współczesności / sztuka i architektura Olsztyna) i 3 tysiące złotych!
Na zgłoszenia miłośników Olsztyna i jego historii czekamy do 22 października. Dokładny Regulamin Konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na naszej stronie internetowej pod adresem https://www.mok.olsztyn.pl/.../10/co-ty-wiesz-o-olsztynie
Co ty wiesz o Olsztynie...
24 października (eliminacje w Kamienicy Naujacka)
31 października 16:00 (wielki finał w sali pod Amfiteatrem)
Zgłoszenia: mok.olsztyn.pl / do 22 października
Udział bezpłatny
https://www.mok.olsztyn.pl/
https://www.mok.olsztyn.pl/
Miejsce:
24 października (eliminacje w Kamienicy Naujacka)
31 października 16:00 (wielki finał w sali pod Amfiteatrem)
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury