POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
05-10-2024       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
HAFT BLACKWORK
ZAPRASZA
Dom Kultury Kadr
ul.W. Rzymowskiego 32
02-697 Warszawa
http://www.dkkadr.waw.pl
promocja@dkkadr.waw.pl
Warszawa
miejsce:
Dom Kultury KADR
12.00
BEZPŁATNE
» Wydarzenia inne
Warszawski Klub Nitkomaniaków zaprasza mieszkańców Warszawy, szczególnie dzielnicy Mokotów, na trzy wyjątkowe SPOTKANIA Z HAFTEM, poświęcone trzem różnym technikom hafciarskim.
Będą to: haft koralikowy, haft blackwork i haft cieniowany.

Tajniki tych wyjątkowych haftów przedstawią specjalistki w tych dziedzinach. Podczas spotkań będzie można usłyszeć krótką historię poszczególnych haftów, obejrzeć przykłady prac wykonanych daną techniką i obserwować proces powstawania jednej z nich. Można będzie nie tylko przyjrzeć się z bliska procesowi tworzenia, wykonania ściegów, ale również pytać o szczegóły. Najważniejsze by zainspirować się haftem i jego techniką, a potem wykorzystać zdobytą wiedzę realizując – w wolnym czasie – własne pomysły korzystając z igły i nitki.

Miejsce spotkań: Dom Kultury KADR
Terminy spotkań:
– Haft koralikowy – 07.09.2024 r. [sobota] godzina 12.00
– Haft blackwork – 05.10.2024 r. [sobota] godzina 12.00
– Haft cieniowany – 26.10 [sobota] godzina 12.00

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.
Warto zapisać sobie te daty w kalendarzu i przyjść, by poznać ciekawe techniki rękodzielnicze i zainspirować się do twórczych działań.

Na każdego uczestnika czekać będzie krótki konspekt podsumowujący spotkanie.

Pierwsze spotkanie poprowadzi Anastasiia Sverdlova.
Anastasiia mówi o sobie: pochodzę z Charkowa i tworzę biżuterię pod marką assii.brooch. Na początku wojny przeprowadziłam się z dziećmi do Polski i obecnie mieszkam pod Poznaniem. Wszystko zaczęło się jako hobby, ale z czasem przerodziło się w prawdziwą artystyczną podróż. Od 2019 roku udostępniam swoje prace i projekty na moich stronach na Instagramie i FB. I jestem pewna, że to każda nitka, każdy koralik i moja inspiracja, którą wkładam w każdy produkt, czyni je wyjątkowymi. Droga od pierwszych kroków do miejsca, w którym jestem teraz, nie była łatwa. Nie zawsze wszystko od razu się udawało, a wiele elementów wymagało przemyślenia, co stało się ważną częścią mojego procesu twórczego.

Dodatkowa informacja:
dla zainteresowanych uczestnictwem w odrębnych, bezpłatnych warsztatach, podczas których jego uczestnicy, w oparciu o wiedzę i wskazówki uzyskane podczas wcześniejszego SPOTKANIA Z HAFTEM, wspólnie będą tworzyć broszkę wyszywaną koralikami. Wykonane prace staną się częścią wystawy podsumowującej projekt.

Warsztaty będą miały miejsce w dniu 9 i 16 września o godzinie 18.00 Zapisy na warsztaty [obowiązkowe z uwagi na ograniczoną ilość miejsc] prosimy kierować pisząc kontakt[małpka]nitkomaniacy.pl

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Fundacja Nitkomaniacy, a finansuje go Miasto Stołeczne Warszawa, dzielnica MOKOTÓW.

Fundacja Nitkomaniacy promuje szycie ręczne. Dla nas igła i nitka to narzędzia, które nie tylko znajdują swoje zastosowanie w życiu codziennym, ale przede wszystkim są pretekstem do realizacji wielu ciekawych projektów, praktycznych i artystycznych, wykorzystujących nowe formy i materiały, techniki tradycyjne, czy rzemieślnicze. Szyjemy, haftujemy, cerujemy, przerabiamy… ale też uczymy, inspirujemy i integrujemy pasjonatów szycia w różnym wieku.
https://dkkadr.waw.pl/haft-blackwork/
Miejsce:
Dom Kultury KADR
Godz.
12.00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie
 
 
 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury