POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
03-03-2024       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Dla kobiet i o kobietach | Zaczarowany krąg piosenek Anny German
ZAPRASZA
Bielański Ośrodek Kultury
ul. Carla Goldoniego 1
01- 913 Warszawa
tel: (22) 834-65-47, 504 399 108
https://bielanski.waw.pl/
promocja@bok-bielany.eu
Warszawa
miejsce:
Bielański Ośrodek Kultury, ul. Goldoniego 1.
18:00
» Muzyka
Piosenki o miłości i samotności, oczarowaniu życiem i odzyskaniu uczuć, pięknie przyrody i marzeniach, o gorących emocjach i takie które skłaniają do refleksji!
Tym niezwykłym koncertem pragniemy zaprezentować, przypomnieć a dla kogoś może odkryć piosenki, muzykę do których napisała Anna German. Chcemy przypomnieć publiczności, że miała niezwykły talent kompozytorski, chociaż nie ukończyła żadnej szkoły muzycznej.

Inspiracją do stworzenia programu koncertu został zbiór nut “Zaczarowany krąg” wydany w 1971 roku który zawiera nuty piosenek skomponowanych przez Annę German do tekstów Aliny Nowak.

Anna German, nazywana wówczas “Białym Aniołem polskiej piosenki” była kobietą z klasą: nienaganne maniery, zachowanie, podejście do drugiego człowieka. Była znana przede wszystkim jako niezrównana interpretatorka piosenek nastrojowych ale Jej bogaty repertuar zawiera także utwory rytmiczne, pogodne a nawet humorystyczne.

Natalia Kovalenko – sopranistka, która swoją ujmującą barwą głosu, poczuciem estetyki muzycznej i wrażliwością duszy przenosi słuchaczy w niezwykły świat muzyki. Wykonuje zarówno repertuar klasyczny, jak i rozrywkowy. Koncertuje w Europie, Kanadzie i na Ukrainie, jest pedagogiem śpiewu oraz dyrygentem i instruktorem zespołów wokalnych, zasiada jako juror w wielu konkursach i festiwalach. Członek Społecznego Komitetu Obchodów 200 rocznicy urodzin St. Moniuszki oraz koordynator projektów związanych z twórczością kompozytora na Ukrainie. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. P. Czajkowskiego w Kijowie. Od kilkunastu lat mieszka w Polsce, która stała się Jej drugą Ojczyzną. Współpracuje z czołowymi artystami polskiej estrady oraz z Polskim Radiem. Przez wiele lat współpracowała z akompaniatorem Anny German – Andrzejem Płonczyńskim, o którym nakręciła film „Akompaniator – tajemnice zawodu”. Film został zrealizowany jako praca stypendialna w ramach projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Włodzimierz Trzeciak (fortepian) – pianista, organista oraz akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, pracował akompaniatorem Opery Narodowej w Warszawie, akompaniatorem oraz organistą w Operze Narodowej w Hamburgu, obecnie na co dzień gra w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego.

Bilety: 25 zł od 20.02 w kasie BOK i online
https://bielanski.waw.pl/dla-kobiet-i-o-kobietach-zaczarowany-krag-piosenek-anny-german/
Miejsce:
Bielański Ośrodek Kultury, ul. Goldoniego 1.
Godz.
18:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie
 
 
 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury