POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
  »  14-01-2023sobota
Koncert zespołu Mały Atlas Ludzi
ZAPRASZA
Bielański Ośrodek Kultury
ul. Carla Goldoniego 1
01- 913 Warszawa
tel: (22) 834-65-47, 504 399 108
https://bielanski.waw.pl/
promocja@bok-bielany.eu
Warszawa
miejsce:
Bielański Ośrodek Kultury,
ul. Carla Goldoniego 1
18:00
» Muzyka
Mały Atlas Ludzi to grupa poetycka nawiązująca formą i tradycjami do złotego nurtu piosenki studenckiej z lat 70 i 80. Zespół jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali i przeglądów (m.in. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Yapy, Festiwalu Piosenki we Wrocławiu). Koncert Małego Atlasu przeniesie słuchaczy w świat niezwykłych tekstów Janusza Sicińskiego, Jacka Matuszewskiego Bolesława Leśmiana i Pawła Ciesielskiego. Warto dodać że grupa współpracowała z takimi artystami jak: Zenon Laskowik, Zbigniew Zamachowski, Cezary Pazura, Andrzej Krauze, Marek Stuczyński i inni.

Pewnego dnia w 1979 roku w akademiku nr VII Uniwersytetu Łódzkiego w klubie Zaścianek powstał kabaret Bez Protekcji. Jego muzyczną oprawę zapewniało kilka osób: Zbigniew Dębowski, Katarzyna Michalska (obecnie Włastowska) i Ryszard Włastowski. Wkrótce kabaret przestał istnieć, a jego muzyczna część, jako zespół Bez Protekcji, wystąpiła na Yapie ’79, która w tym jedynym roku przyjęła nazwę Baja. Zajęli tam drugie miejsce ex aequo z grupą R z Rzeszowa. W następnym roku grupa przyjęła nazwę Wrota Narodu i piosenką „Niech się leje piwo z nieba” Ryszarda Krauzego, zdobyła nagrodę publiczności na Yapie ’80. Na jedną z prób zaprosili kiedyś muzyka i kompozytora – Janusza Sicińskiego. Jego nadzwyczajna osobowość twórcza sprawiła, że wkrótce stał się liderem zespołu, który przyjął nazwę Mały Atlas Ludzi. W 1981 roku piosenką „Na pięć minut przed zamknięciem baru” zdobyli wyróżnienie na Yapie oraz na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W roku 1984 Mały Atlas Ludzi został laureatem Złotej Dziesiątki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki we Wrocławiu oraz wystąpił na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W latach 1983 i 1985 zespół uczestniczył w programie autorstwa Zenona Laskowika w Łazach. Muzyka wykonywana przez MAL tworzona była głównie przez Janusza Sicińskiego, a autorem większości tekstów był Jacek Matuszewski. Od śmierci Janusza Sicińskiego w czerwcu 1999 roku liderem zespołu i kompozytorem piosenek jest Ryszard Włastowski. Obecnie Mały Atlas Ludzi występuje w składzie: Ryszard Włastowski (gitara, śpiew), Paweł Majak (gitara, śpiew), Katarzyna Włastowska (śpiew, perkusjonalia), Aleksandra Wira (śpiew, perkusjonalia) i Ignacy Baumberg (instrumenty perkusyjne)

Marek Skowronek (organizator festiwalu Bazuna):

“Znakiem rozpoznawczym dominującej części repertuaru jest przestrzenny świat dźwięków, ich misterna tkanka, widoczne dążenie do perfekcji aranżacji i wykonania. (…) Po czterech dekadach utwory te nadal wywierają na słuchaczu silne wrażenie obcowania z dziełem przemyślanym, dopracowanym. (…) Każdy utwór jest osobną historią, obrazkiem, roztaczającym swe odrębne, wyraziste barwy…”

Bilety 20 zł, przedsprzedaż od 6.12 w BOK i na eventim.pl

Czas trwania: 1h, 15 min.
https://bielanski.waw.pl/zespol-maly-atlas-ludzi/
Miejsce:
Bielański Ośrodek Kultury,
ul. Carla Goldoniego 1
Godz.
18:00
14-01-2023 sobota

 
 


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie
 
 
 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury