ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
08-04-2021       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Jazz Band Młynarski – Masecki
ZAPRASZA
Dom Kultury Kadr
ul.W. Rzymowskiego 32
02-697 Warszawa
http://www.dkkadr.waw.pl
Warszawa
miejsce:
Dom Kultury Kadr
20.00
BEZPŁATNE
ONLINE
» Muzyka
8 kwietnia 2021 r. o godz. 20.00 zapraszamy do wirtualnego udziału w koncercie on-line zespołu Jazz Band Młynarski Masecki. Zarówno wykonawcy koncertu jak i termin nie są przypadkowe, gdyż tego dnia obchodzimy 105. rocznicę przyłączenia Mokotowa do Warszawy, zaś repertuar koncertu oparty będzie na muzyce, która powstawała w międzywojennym okresie kształtowania się stołeczności naszej Dzielnicy. Usłyszymy między innymi współczesne, ale doskonale oddające ducha i klimat tamtych czasów, aranżacje przebojów królujących na scenach warszawskich kabaretów w latach 20-tych i 30-tych „Żebyś ty wiedziała (Jak mi się chce)”, „Abram, ja ci zagram”, „Warszawo, moja Warszawo”, „I zawsze czegoś będzie Ci brak”. Muzykę i słowa do tych szlagierów stworzyli najsłynniejsi w tamtym okresie polscy kompozytorzy i tekściarze Henryk Wars, Alfred Melodyst, Zygmunt Karasiński, Andrzej Włast, Julin Tuwim i Marian Hemar.

Transmisja on-line z koncertu Jazz Bandu Młynarski – Masecki, granego „na żywo” na scenie Domu Kultury KADR będzie bezpłatnie dostępna na Facebooku dzielnicy Mokotów, kanale Youtube Urzędu Dzielnicy Mokotów oraz Domu Kultury Kadr.

JAZZ BAND MŁYNARSKI – MASECKI to jeden z najpopularniejszych zespołów grających przedwojenny polski jazz. Wybitny pianista Marcin Masecki wraz z Janem Emilem Młynarskim odwołują się do wspaniałej tradycji polskich tanecznych orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, wzbogacając je o nowoczesne aranżacje. W repertuarze Jazz Bandu znajdują się m.in. utwory swingowe i wyjątkowe tanga, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli niegdyś na całym świecie. Inspiracją dla muzyków są artystyczne dokonania Adama Astona – najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego, Zygmunta Karasińskiego – genialnego kompozytora rozrywkowego Polski przed i powojennej oraz Henryka Warsa – najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora. W listopadzie 2017 ukazała się ich debiutancka płyta zatytułowana „Noc w wielkim mieście”, promowana przez singel i teledysk „Abduł Bey” nagrodzony nominacją do nagrody Fryderyka 2018. W listopadzie 2019 roku premierę miał drugi krążek zespołu pt. „Płyta z zadrą w sercu”.
https://www.dkkadr.waw.pl/jazz-band-mlynarski-masecki/
Miejsce:
Dom Kultury Kadr
Godz.
20.00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2021


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury