ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Warszawa
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
15-11-2017   -    

 

 

Dom Kultury Kadr
Klub Świadomego Widza
Dom Kultury Kadr

ul.P.Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

http://www.dkkadr.waw.pl
promocja@dkkadr.waw.pl
Dom Kultury Kadr, ul. Rzymowskiego 32
17.00
BEZPŁATNE       
 
Teatr
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie
sala: Powiększenie, 301, III piętro

Warsztaty prowadzone przez członkinie TERAZ POLIŻ przybliżające teatr niezależny, pokazujące uczestnikom źródła inspiracji, ujawniające metody pracy i dające narzędzia krytyczne do rozszyfrowywania tego co na scenie.

Teatr niezależny to teatr ważnego przekazu, to poszukiwanie prawdy, to inne, niehierarchiczne lub mniej hierarchiczne systemy pracy, to kolektywność, to próba szczerości.

Cztery spotkania Klubu Świadomego Widza poświęcone kolejno: muzyce, improwizacji, pracy nad tekstem i interdyscyplinarności, mają za zadanie przybliżyć widzom współczesny teatralny off, ale też pokazać im jak go robić, z czego się wziął i dokąd może zmierzać. Warsztatowicze i warsztatowiczki dostaną od TERAZ POLIŻ kilka ciekawych zadań i narzędzi, które mają umożliwić wejście w proces bycia niezależnym artystą. Będą mogli obejrzeć też fragmenty ciekawych naszym zdaniem spektakli, happeningów, performansów. Nie będziemy występować, nie pracujemy na efekt i oklaski – spróbujemy wspólnie wejść w proces, który uczestnicy i uczestniczki mogą ponieść dalej lub potraktować jako rodzaj spędzenia wolnego czasu czy inspirację w swojej dalszej, codziennej pracy.
Do zobaczenia.

„córy warszawskie #dziwystołeczne” to słuchowiska, spektakle, wykłady i warsztaty. Celem projektu jest przybliżenie widzom zapomnianej lub nieodkrytej sztuki kobiecej oraz teatru niezależnego. Dzięki słuchowiskom powstałym na podstawie tekstów polskich autorek pierwszej połowy XX wieku TERAZ POLIŻ odkryje przed słuchaczami nieznany rozdział historii polskiej literatury. Pięciu premierom, realizowanym w nowatorskiej formie „silent theatre”, towarzyszyć będą wykłady badaczek z zespołu HyPaTia – Kobieca Historia Teatru Polskiego.
  
http://www.dkkadr.waw.pl/klub-swiadomego-widza-2/
 
Miejsce:
Dom Kultury Kadr, ul. Rzymowskiego 32
 
Godz.
17.00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2018


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury