Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat
termin: 27.06-01.07.2022r. (poniedziałek – piątek)
godz. 10.30-12.00 – zapisz się i zapłać
opłata: 250 zł/ 5 dni
instruktorzy: Paulina Metkowska i Mateusz Metkowski
sala: Mac Gyver, 217, II piętro
Zajęcia ruszają od 6 zapisanych osób. Cena obejmuje cały cykl warsztatów. Nie ma możliwości zapisów w trakcie trwania cyklu.
Osoby uczestniczące w akcji Lato w „KADRZE” automatycznie akceptują poniższy regulamin. Prosimy o wypełnienie dokumentów (regulaminu i załącznika nr 1, nr 2) i złożenie go w recepcji DK „KADR” do 5 dni przed rozpoczęciem warsztatów.
Plik do pobrania:
1. Regulamin LATO W KADRZE 2020/2021
Jak zostać architektem?
Podczas zajęć rozwiążemy architektoniczne zagadki, skonstruujemy modele budynków, stworzymy różne prace konstruktorsko-plastyczne. Będziemy korzystać z różnych materiałów papierniczych, kreatywnych i plastycznych.
Chcemy rozbudzać ciekawość otaczającego nas świata i zapoznawać z podstawowymi pojęciami dot. architektury i otoczenia. Dodatkowo, poprzez praktyczne zadania, chcemy uczyć współpracy, ćwiczyć wyobraźnię i zdolności manualne.
Planowane tematy zajęć:
Tydzień I
Azulejos
Czym jest azulejos i jaki kraj z nich słynie? Czemu zyskały taką popularność i czy zawsze są jednokolorowe? Na warsztatach porozmawiamy o architekturze w Portugalii. Dowiemy się co stało się charakterystycznym elementem zdobień mieszkań i budynków. Każdy zaprojektuje i wykona swoje płytki azulejos.
Woda
Jak to się dzieje, że mieszkańcy mają wodę w kranie? Kto, jak i skąd dostarcza ją do naszych domów i co Czajka ma wspólnego z warszawską kranówką? Na zajęciach dowiemy się skąd woda bierze się w naszych domach, poznamy różne sposoby dostarczania wody do miast i skonstruujemy własną wierzę ciśnień.
Zieleń miejska
Czy zieleń w mieście jest potrzebna? Czy kwiaty są tylko ozdobą? Czym różni się park angielski od francuskiego? Uczestnicy zaprojektują i stworzą własny wymarzony dziecięcy park!
Elektryczność
Czym jest pole magnetyczne i prąd elektryczny (i co mają ze sobą wspólnego)? Dlaczego niektóre urządzenia elektroniczne potrzebują baterii? W trakcie zajęć, przy pomocy diod
i baterii stworzymy działające modele domowej instalacji elektrycznej.
Architektoniczne Cuda Polski
Jakie są najbardziej wyjątkowe i znane budowle w Polsce? Na zajęciach wybierzemy się w pasjonującą podróż po naszym kraju. Porozmawiamy o zabytkach, ciekawych obiektach i wyjątkowych dziełach architektów. Każdy uczestnik skonstruuje budynek z wcześniej przygotowanych materiałów.
Zapraszamy do zapisów!
|