Dla dzieci w wieku 7-13 lat.
Termin I: 16.08-20.08.2021r. (poniedziałek – piątek)
Harmonogram warsztatów:
godz. 10.30 – 12.00 – Było sobie miasto – zapisz się i zapłać
instruktor: Mateusz Metkowski
cena: 250 zł/ tydzień
Było sobie miasto
Podczas zajęć rozwiążemy architektoniczne zagadki, wybudujemy modele budynków i pojazdów, stworzymy różne prace modelarsko-plastyczne. Porozmawiamy o ekologicznych rozwiązaniach w domu i mieście. Będziemy korzystać z różnych materiałów papierniczych, modelarskich i plastycznych.
Zapraszamy uczestników naszych poprzednich warsztatów i zachęcamy do zapisów na kilka turnusów. W każdym tygodniu proponujemy inny program zajęć (dostosowując go do zainteresowań, doświadczenia i wiedzy uczestników). Czekamy na chłopców i dziewczynki!
Było sobie miasto to zajęcia konstruktorsko-architektoniczne dla dzieci. Warsztaty mają na celu rozwijać świadomość przestrzenną oraz (za pomocą praktycznych zadań) zapoznawać z podstawami wiedzy nt. architektury, urbanistyki, głównymi zasadami działania miasta. Chcemy wzbudzać w uczestnikach zainteresowanie przestrzenią, w której się poruszają i którą zamieszkują, kształtować zrozumienie procesu projektowania i realizacji budowli. Pomagać poznawać tradycje architektoniczne oraz rozwijać świadomość społeczną. Pracujemy przy pomocy materiałów modelarskich, artykułów papierniczych i plastycznych. Dbamy o ich różnorodność, chcemy by uczestnicy poznali różne techniki i pomysły.
Przykładowe tematy zajęć:
O tym, że woda nie bierze się z kranu
Jak to się dzieje, że mieszkańcy miast i wsi mają wodę w kranie? Kto, jak i skąd dostarcza ją do naszych domów i co Czajka ma wspólnego z warszawską kranówką? A jak z wodą w kranie było dawno temu? Czym są filtry, wieże ciśnień i akwedukty? Czy wody może zabraknąć?
Na zajęciach dowiemy się skąd woda bierze się w naszych domach, poznamy różne sposoby dostarczania wody do miast i skonstruujemy własną wieżę ciśnień.
Azulejos
Czym jest azulejos i jaki kraj z nich słynie? Czemu zyskały taką popularność czy zawsze są jednokolorowe?
Na warsztatach porozmawiamy o architekturze w Portugalii. Dowiemy się co stało się charakterystycznym elementem zdobień mieszkań i budynków. Każdy zaprojektuje i wykona swoje płytki azulejos.
Architektura wnętrz
Czy wnętrze może być przyjazne? Co to znaczy, że kolory są ciepłe i zimne? Czy w każdym pomieszczeniu potrzebne jest okno?
Podczas warsztatów każdy zaprojektuje wybrane przez siebie pomieszczenie. Porozmawiamy o tym, jak urządzić wnętrze tak, by dobrze nam się w nim mieszkało. Dowiemy się, czy szkołę projektuje się tak samo jak dom?
Osoby uczestniczące w akcji Lato w „KADRZE” automatycznie akceptują poniższy regulamin. Prosimy o wypełnienie dokumentów (regulaminu i załącznika nr 1, nr 2, nr 3) i złożenie go w recepcji DK „KADR” do 5 dni przed rozpoczęciem warsztatów.
Plik do pobrania:
1. Regulamin LATO W KADRZE 2020/2021
|