POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
15-10-2020       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Być wychowawcą lub wychowawczynią klasy. Co to tak naprawdę znaczy?
ZAPRASZA
http://polska.zaprasza.eu
miejsce:
platforma Clickmeeting
18:30
ONLINE
Drogie i Drodzy, w najbliższych dniach światło dzienne ujrzy pierwsza część publikacji przygotowywanej w ramach naszego programu Wychowanie to podstawa.
Będzie to materiał dla wychowawców i wychowawczyń klas IV-VIII pod tytułem "Ja-wychowawca". Zapraszamy Was w nim do pogłębionej autorefeksji, której celem jest:
próba zrozumienia swojego wychowawczego doświadczenia,
ustalenie źródeł swojej siły i zasobów,
odkrycie sfer, które są dla nas samych trudnością,
wreszcie wytyczenie sobie samemu kierunków do ewentualnego rozwoju.
Publikacja jest bazą do kolejnych aktywności w programie i motywem przewodnim w przygotowywanym kursie internetowym.
Świętując jej wydanie, chcemy porozmawiać z Wami o tym, co to znaczy „być wychowawcą/wychowawczynią”. Powiedzmy szczerze, że nikt nie przygotowuje nauczycielek i nauczycieli do tej arcytrudnej roli. Jak więc sobie z nią radzić?

DLA KOGO

Webinarium skierowane jest szczególnie do wychowawców i wychowawczyń klas IV-VIII, ale też do wszystkich innych osób zainteresowanych wychowawczą funkcją szkoły.


O CZYM

W gronie ekspertek i ekspertów zaangażowanych w sprawy szkolne będziemy się zastanawiać m. in.:
co właściwie oznacza słowo „wychowanie” w kontekście szkolnym

czym jest autorytet nauczyciela-wychowawcy

jak rozmawiać z rodzicami i nie mylić zakresu kompetencji

czy godziny wychowawcze są w ogóle potrzebne

czy wychowanie w szkole to tylko godziny wychowawcze


KIEDY

Webinarium odbędzie się we czwartek 15 października o godz. 18:30.

O PROWADZĄCYCH
Anna Konarzewska – edukatorka, tutorka i polonistka; dyplomowana nauczycielka oraz wychowawczyni. Należy do społeczności Superbelfrów RP oraz jest Ambasadorką Wiosny Edukacji. Autorka książki „Być (nie)zwykłym wychowawcą” oraz bloga "Być nauczycielem". Liderka Gdańskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Pedagogika”. Wykładowca w Szkole Wyższej „Ateneum” w Gdańsku na kierunku Innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem. Należy do społeczności MIE Expert (Microsoft Innovative Educator Expert), która zrzesza najbardziej innowacyjnych nauczycieli z całego świata.
Jarosław Kordziński- trener, mediator i coach, praktyk edukacyjny, od wielu lat uczestnik kluczowych projektów realizowanych przez instytucje centralne (MEN, CODN, ORE, CEO), regionalne bądź lokalne organizacje samorządowe (wojewódzkie placówki doskonalenia, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, powiatowe centra pomocy rodzinie, urzędy miast i gmin). Autor ponad 20 książek z zakresu edukacji oraz psychologii pozytywnej w tym pozycji, których tytuły określają moje główne zainteresowania: „Szkoła dialogu”, „Szkoła współpracy” i „Szkoła uczenia się” oraz „Autorytet nauczyciela”.
Emilia Kędziorek – koordynatorka programu wsparcia „Wychowanie to podstawa” w Centrum Edukacji Obywatelskiej, nauczycielka licealna z 26-letnim stażem (język łaciński, język polski, wiedza o kulturze), certyfikowana trenerka mindfulness, zainteresowana zastosowaniem metod uważności w pracy z uczniami i nauczycielami.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WEBINARIUM

Webinarium jest zorganizowane na platformie Clickmeeting, dlatego, by wziąć w nim udział przy wykorzystaniu tej platformy, konieczna jest rejestracja pod linkiem:
https://rejestracja.ceo.org.pl/.../ja-wychowawca-webinarium

Webinarium będzie także transmitowane na Facebooku, w tym wydarzeniu Udział w spotkaniu jest bezpłatny niezależnie od platformy

Zarejestrowani uczestnicy i uczestniczki po wydarzeniu będą mogli wygenerować zaświadczenie
potwierdzające udział (będzie to możliwe na stronie
https://zaswiadczenia.ceo.org.pl/

Działanie jest prowadzone w ramach programu Wychowanie to podstawa realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, dzięki środkom otrzymanym od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Celem projektu Wychowanie to podstawa jest przygotowanie i upowszechnienie modelowego procesu planowania, tworzenia i wdrażania rozwiązań wzmacniających funkcję wychowawczą szkoły, nastawioną na kształcenie u uczniów i uczennic kompetencji społecznych, obywatelskich i osobistych, przy jednoczesnym wzmocnieniu inkluzyjności działań edukacyjnych.

O Centrum Edukacji Obywatelskiej
Jesteśmy największą edukacyjną organizacją pozarządową w Polsce. Przy naszym wsparciu nauczycielki i nauczyciele wprowadzają do szkoły metody nauczania i tematy, dzięki którym uczennice i uczniowie angażują się w swoją edukację i lepiej radzą sobie z wyzwaniami współczesnego świata.
Prowadzimy programy, które rozwijają wiarę we własne możliwości, otwartość oraz krytyczne myślenie, uczą współpracy i odpowiedzialności, zachęcają do zaangażowania w życie publiczne i działania na rzecz innych.
Proponowane rozwiązania opieramy na ponad 25-letnim doświadczeniu, wiedzy eksperckiej i współpracy z praktykami.
Z naszego wsparcia korzysta rocznie około 20 tysięcy nauczycielek i nauczycieli oraz dyrekcje kilku tysięcy szkół z całej Polski.
Więcej na: www.ceo.org.pl

mat. Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO)
https://www.facebook.com/events/696667867867601/?notif_t=event_calendar_create&notif_id=1602579468400343
Miejsce:
platforma Clickmeeting
Godz.
18:30
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie

 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury