GRECHUTA KAMERALNIE KWINTET
31 lip 2020 20:00
Amfiteatr im. Czesława Niemena, ul. Okopowa
Miejski Ośrodek Kultury i Teatr Nowy w Olsztynie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie artystyczne, poświęcone życiu i twórczości Marka Grechuty. Zapraszamy w piątek 31 lipca do olsztyńskiego Amfiteatru na godz. 20:00.
Półtoragodzinny recital przebojów jednego z najwybitniejszych przedstawicieli poezji śpiewanej będzie przeplatany opowieściami i anegdotami z życia tego znakomitego twórcy. W programie nie zabraknie najsłynniejszych utworów Grechuty, jak „Będziesz moją panią”, „Nie dokazuj”, „W dzikie wino zaplątani”, „Wiosna, ach to ty” czy „Świecie nasz”. Zapraszamy na niezwykły wieczór, przepełniony wspaniałą muzyką i wieloma wzruszeniami!
Grechuta Kameralnie Kwintet to pięcioro doskonałych artystów. Na deskach olsztyńskiego Amfiteatru pojawią się:
Irena Telesz-Burczyk – znakomita olsztyńska aktorka, w Teatrze im. Stefana Jaracza od 1975.Wielokrotnie nagradzana, m.in. czterokrotnie Teatralną Kreacją Roku! Ma w swoim dorobku wiele ról teatralnych, ale także filmowych. Chętnie bierze udział w różnych wydarzeniach popularyzujących teatr i sztukę słowa, np. czytanie w „Teatrze przy stoliku” oraz publiczne prezentacje literatury. W projekcie Grechuta Kameralnie Kwintet to jej przypada rola narratorki opowieści o Marku Grechucie.
Maria Dobrosława Rumińska – wokalistka, instrumentalistka, kompozytorka. Uczestniczyła w niezliczonej ilości koncertów, nagrań, spektakli czy warsztatów muzycznych w Polsce i na całym świecie. Współzałożyła i była członkinią m.in. zespołów Hoboud (reprezentant EXPO 2015 w Mediolanie, laureat III Folkowego Fonogramu Roku 2009 i III miejsca na Festiwalu Nowa Tradycja 2009), MaryGoRound, Kaszebe - Ola Walickiego. Od 2007 r. jest niezastąpionym wokalem kobiecym zespołu muzyki celtyckiej Shannon, z którym zagrała kilkaset koncertów w całej Europie oraz wydała cztery albumy. W 2018 r. zespół Marysi został zaproszony do współpracy przy nagraniu płyty Grzegorza Turnaua pt. „Bedford School”. Płyta miała premierę jesienią 2018 r., zaś wiosną 2019 r. trzon Shannona, czyli Marcin Rumiński, Maria Rumińska i Jacek Fedkowicz wraz z zespołem Grzegorza Turnaua ruszył w ogólnopolską trasę koncertową.
Maria Rumińska jest autorką kompozycji oraz opracowań muzycznych dla licznych spektakli teatralnych oraz słuchowisk radiowych. W latach 2008-2018 pracowała na stanowisku kierownika muzycznego w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie.
Prowadzi warsztaty muzyczne, chóry, jest wreszcie wziętym muzykiem sesyjnym. Nagrywa z wieloma zespołami, głównie muzyki etnicznej, jazzowej i około-jazzowej.
Grzegorz Gromek – absolwent Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie, wokalista, muzyk. Współpracował z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu oraz Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie. Od 2006 roku w zespole Teatru im. Stefana Jaracza. Laureat wielu nagród, w tym m.in.: „Studencka kreacja roku” za rolę Jamesa w spektaklu „Produkt” (2009), nagroda „Dla najlepszego, młodego aktora” w sezonie 2008/2009, „Teatralna kreacja roku” za tytułową rolę w spektaklu „Elling” (2010), nagroda za najlepszą rolę drugoplanową w słuchowisku „Bóg zapłacz” („Dwa Teatry” Sopot, 2011), "Teatralna kreacja roku" za rolę Nikodema Dyzmy w spektaklu "Kariera Nikodema Dyzmy" (2014).
Jacek Namysłowski – puzonista jazzowy i sekcyjny, kompozytor i aranżer. Od kilku lat w czołówce ankiety Jazz Forum Jazz Top. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego pierwszy zespół – „Jacek Namysłowski Quintet” – zwyciężył w „Ogólnopolskim Konkursie Młodych zespołów Jazzowo-bluesowych” (2000 r.). W roku 2002 wraz z zespołem „Timeless” zajął pierwsze miejsce w „Konkursie Standardów Jazzowych” w Siedlcach (2002 r.), tam też otrzymał nagrodę indywidualną w kategorii „osobowość muzyczna”. Również z zespołem Timeless zajął pierwsze miejsce na konkursie „Bielska Zadymka Jazzowa” (2003 r.), po którym został zarejestrowany i wydany pierwszy album tego zespołu: „Total Time” (2004 r.). Na stałe jest członkiem kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego, z którym nagrał cztery ostatnie płyty: „Standards”,„Assymetry”, „Jazz At Prague Castle” oraz „Nice & Easy”.
Marcin Sojka – Perkusja, instrumenty perkusyjne
Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.
wstęp
20 zł
|