wstęp: 10 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr
sala: Marzyciel
Taniec: Tomasz Bazan
Dramaturgia: Paweł Soszyński
Muzyka: Marcin Janus
Wideo: Marcin Kosakowski
Spektakl prezentowany w ramach część artystycznej konferencji Centrum Sztuki Tańca w Warszawie pt. „Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura”.
Kim jest on i kim są oni? / Jak on postrzega ich i oni jego – i czy rzeczywiście dochodzi tu do spotkania? / Naszym celem jest rozszczelnienie tej pozornej oczywistości.
Niech on stanie się dla was medium: urzeczywistni to, czego sami się boicie, co was żenuje, czego sami nigdy byście nie zrobili. Czy wtedy będziecie bliżej siebie, a może dalej? Jesteście bezpieczni w konwencjonalnej sytuacji widz – artysta. Czy na pewno?
Spróbujemy zrealizować wasze ukryte pragnienia złożone z sekretnie wyszukiwanych w internecie treści, które szybko kasujecie z historii. Kto kim tu gra? I kto wygrywa? Kto komu zrobi dobrze i za jaką cenę? To będzie sen, ale to nie będzie snem. Cofnijmy się do 1999 roku, na moment przed tym, kiedy wszystkie zegary pokażą 000, a wy byliście 18 lat młodsi. Dokonamy przekroczenia – do tyłu. Nie bójcie się, nasz potwór będzie miał śliczną twarz.
Tomasz Bazan – tancerz, reżyser i choreograf. Twórca i kurator dziewięciu edycji międzynarodowego festiwalu eksperymentalnego tańca i ruchu MAAT FESTIVAL; Ukończył wydział Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej o specjalizacji krytyka i animacja dzieł sztuk plastycznych. Współpracuje z teatrami dramatycznymi, tancerzami, choreografami, dramaturgami i reżyserami w Polsce oraz poza granicami kraju. Zrealizował szereg interdyscyplinarnych projektów oscylujących wokół spektakli tanecznych, teatralnych, instalacji kolektywnych, performance pokazywanych w wielu miejscach niemal w całej Polsce i za granicami kraju (m.in. Niemcy, USA, Norwegia, Ukraina, Białoruś, Francja, Słowacja, Wielka Brytania, Japonia, Hiszpania, Belgia, Izrael) tworząc z czasem swój własny, rozpoznawalny styl. Krytyka uznała działania Tomasza Bazana za jedne z najważniejszych tego typu w Polsce.
Fot. Maciek Rukasz
Organizatorzy: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / Fundacja Artystyczna PERFORM
Projekt współfinansuje m. st. Warszawa
|