Masz ochotę pograć na bębnie? Na warsztatach poznamy technikę wydobywania dźwięków z bębna oraz nauczymy się grać tradycyjne rytmy z Afryki Zachodniej. Warsztaty poprowadzą dla Was wirtuoz bębnów, pochodzący z Gwinei - Gaspard Conde i doskonały perkusista i muzyk, założyciel szkoły gry na bębnach etnicznych Strefa Rytmu, Kuba Pogorzelski.
Najbliższe warsztaty - 2-3 kwietnia, godz. 14.00 – 16.00
Koszt warsztatów to 80 zł
informacje i zapisy:
zapisy: OKO, ul. Grójecka 75
tel: 22 822 48 70, 22 822 74 36
mail: katarzyna.skowron@oko.com.pl
lub joanna@strefarytmu.pl
www.strefarytmu.pl
www.oko.com.pl
nauczyciele:
Mohamed "Gaspard" Conde
Mohamed "Gaspard" Conde urodził się w stolicy Gwinei, Conakry, choć jego rodzina pochodzi z wioski Kouroussa w północnej części kraju.
Piękno muzyki odkrył u boku swej babci, Cisse Diabate, która śpiewała w ludowym zespole Kourroussa. Zachęcany przez babcię do muzykowania, pokochał grę na djembę, a zwłaszcza muzykę tradycyjną.
Grać na bębnach zaczął w wieku 11 lat, w zespole baletu Saamata de Guinee. Następnie wstąpił do baletu Sourakhata, aby uczyć się gry od gwinejskich mistrzów. Razem z jednym z nich, Mouctarem Toure stworzył niezależny zespół, Tourekounda. Współpracował także z licznymi baletami w stolicy (Le Ballet AJK Danse de Guinée, Le Ballet Soleil d'Afrique, la Percussion Wassa de Morcire Camara, i la groupe Kouroukanfouwa), z którymi podróżował także po kraju. W trakcie swojego rozwoju artystycznego z ucznia zmienił się w nauczyciela i kierownika muzycznego baletu Sourakhata. Przed przyjazdem do Polski wychowywał już kolejne pokolenie młodych gwinejskich perkusistów.
więcej na www.strefarytmu.pl
Kuba Pogorzelski
Muzyk perkusista. Mistrz w sztuce gry na bębnach dundun oraz djembe.
Założyciel pierwszych w Polsce zespołów grających muzykę bębniarską Afryki oraz pierwszej warszawskiej szkoły gry na bębnach specjalizującej się w muzyce Afryki Zachodniej, Kuby i Brazylii Strefa Rytmu
Jego największą pasją jest muzyka Zachodniej Afryki (Mali, Gwinea, Senegal, Burkina Faso). Pracę magisterską na temat "Społeczna funkcja tradycyjnej muzyki Afryki Zachodniej", obronił w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat gra na instrumentach perkusyjnych pochodzących z tego regionu, specjalizując się w dwóch: djembe i dundun. Mimo specjalizacji w muzyce Afryki, jest perkusistą otwartym i poszukującym nowych horyzontów. Stanowi rytmiczny filar zespołu Gadająca Tykwa oraz Wielbłądy. Tradycję afrykańską z powodzeniem zestawia z muzyką polską i słowiańską w legendarnej grupie polskiej sceny folkowej Kwartet Jorgi oraz z jazzem - w African Sound and Visual Project Wojtka Staroniewicza.
więcej na www.strefarytmu.pl
więcej o bębnach i instruktorach znajdziecie na
www.strefarytmu.pl
OŚRODEK KULTURY OCHOTY jest samorządową instytucją kultury, składającą się z kilku jednostek: Dom Kultury „Rakowiec", Centrum Artystyczne „Radomska 13", Klub Osiedlowy SURMA, Pracownia Ceramiczna „AngobA", „Magazyn Sztuk", Dzielnicowy Klub Seniora „Ochota" i Klub Seniora „Baśniowa".
W ofercie każdej z placówek znajdziemy niebanalne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych: taneczne, ruchowe, plastyczne, językowe, muzyczne, teatralno-literackie, ceramiczne. OKO jest organizatorem licznych przedsięwzięć o zasięgu dzielnicowym, ogólnowarszawskim i ogólnopolskim.
|