Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk M{i}aSTO Gwiazd to przestrzeń, w której łączą i przenikają się różnorodne dziedziny sztuki – film, teatr, sztuki wizualne, taniec, animacja kultury, fotografia, akcje happeningowo-społeczne i performatywne – uzupełnione warsztatami tematycznymi i spotkaniami ze znanymi i lubianymi artGoścmi. Festiwal odbywa się w industrialnym wnętrzu pofabrycznej hali, co nadaje mu wyjątkowy, niezapomniany charakter. M{i}aSTO Gwiazd to miejsce, w którym każdy jest mile widziany i każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno traktujący sztukę śmiertelnie poważnie pasjonaci, jak i Ci, którym po prostu zależy na ciekawej rozrywce. Festiwal to miejsce szczególnie przyjazne także dzieciom – duża część programu skupia się na najmłodszych.
VII Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk M{i}aSTO Gwiazd 2015 organizowany jest przez Fundację artHOLDING. Kuratorem wydarzenia jest niezmiennie prof. ndzw. dr hab. Artur Krajewski /ASP Warszawa/.
Tegoroczna edycja Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk rozpocznie się 10 września br. wystawą laureata ArtNoble – Marceliny Groń /Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu/ i osób wyróżnionych w Galerii Studio w Warszawie /Pałac Kultury i Nauki/. Następne działania festiwalowe rozpoczną się w kilku lokacjach w Żyrardowie /6 tys m2 wystaw/. Startujemy 12 września o godz. 12.00 – Miastem Dzieci i Młodzieży. Tradycyjnie wręczymy festiwalowe nagrody: artKciuka 2015 /Roman Gutek – 2014, Krystyna Janda – 2013, Marek Żydowicz – 2012, Jurek Owsiak – 2011/; artNoble 2015 w dwóch kategoriach Plastyka i Muzyka/ kuratorem I kategorii jest prof. Jan Tutaj – ASP Kraków, kuratorem II jest prof. Ewa Iżykowska-Lipińska – UMFC Warszawa; nagroda dla najlepszego dyplomu z publicznych uczelni artystycznych/, ŻyRybkę 2015 /laureat 2014 – Włodek Pawlik/ oraz Żyrafkę – nagrodę Miasta Dzieci i Młodzieży /laureat 2014 – Jarosław Boberek/. Na festiwal zapraszamy wszystkich laureatów naszych nagród z lat poprzednich.
12 września br. po uroczystym otwarciu festiwalu odbędą się dwa panele dyskusyjne, pierwszy pod hasłem „Planowanie ścieżki zawodowej studenta uczelni artystycznej w Polsce i za granicą oraz drugi – „Civitas – co to dzisiaj oznacza w kontekście społecznym i kulturowym ” pod patronatem Collegium Civitas. Weźmie w nich udział szerokie grono panelistów, włącznie z rektorami publicznych uczelni artystycznych w kraju i przedstawicielami prestiżowych instytucji naukowo-kulturalnych. 13 września – odbywać się będą artSpotkania, które poprowadzą znane osoby świata sztuki i kultury ze swoimi Gośćmi. Prowadzącymi będą: Robert Gonera, Grzegorz Miecugow, Tomasz Miłkowski, Bogusław Chrabota. W trakcie festiwalu pokażemy kultowy już monodram Jana Peszka „Scenariusz dla nieistniejącego, ale możliwego aktora instrumentalnego” - Bogusława Shaeffera. Po raz pierwszy częścią festiwalu będzie Miasto Filmu i artInterscenario, gdzie odbędą się spotkania z reżyserami, aktorami, scenarzystami, producentami. Będą pokazy filmów, w tym także sekcja filmowa dla najmłodszych widzów. Koordynatorami tej części są: Magdalena Felis i Robert Gonera.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.miastogwiazd.pl
|