POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
18-08-2020     - 28-08-2020  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Wieliczka – Rodzinne Lato z Muzeum – sierpień 2020
ZAPRASZA
http://muzeum.wieliczka.pl
miejsce:
Zamek Żupny
10.00, 11.30 i 13.30
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
Trwają wakacje. Lato obdarza licznymi atrakcjami, wśród których znajdują się propozycje Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka na rodzinne i ciekawe spędzanie czasu.
Muzeum zaprasza dzieci w wieku od lat 5 wraz z opiekunami na spotkania, które odbywać się będą na dziedzińcu Zamku Żupnego od 18 do 28 sierpnia (wtorek- piątek) 2020 r., o godz. : 10.00; 11.30; 13.30. Czas trwania warsztatów - ok. 60 minut.

Tematy spotkań:

Górnicze zmagania na dziedzińcu –18.08

Zajęcia mają na celu przybliżenie specyfiki pracy w kopalni soli. Uczestnicy zmienią się w górniczych siłaczy i będą musieli wykonać różne prace związane z tą ciężką, podziemną pracą. Przed nimi spore wyzwania - tory przeszkód oraz zadania sprawnościowe, które wymagają szybkości, sprytu i myślenia.

Zamkowe KOŁO FORTUNY – 19.08

Koło fortuny - to dobry pomysł na wspólne spędzanie czasu, zabawę i naukę. Każdy z uczestników będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin oraz zażyć ruchu na świeżym powietrzu. Raz, dwa, trzy kołem kręcisz ty…. Zabawa na okrągło - czyli koło fortuny w akcji!

Tajemnice i sekrety archeologii – 20.08

Podczas warsztatów rodziny będą odkrywać przeszłość badanych przedmiotów odnalezionych w czasie wykopalisk archeologicznych. Poznają pracę archeologa, dowiedzą się jakie skarby odnajduje i jakie są ich dalsze losy.

Solniczki z Wieliczki – 21.08

Na tych zajęciach uczestnicy zamienią się w projektantów sztuki użytkowej. Unikatowa kolekcja solniczek w Zamku Żupnym zainspiruje ich do stworzenia swojego niepowtarzalnego naczynia na sól.

Zabytki wokół nas – spacer tematyczny po mieście – 25.08

Czas wakacji sprzyja podróżowaniu i odkrywaniu ciekawych miejsc. Tym razem będzie to spacer po górniczej Wieliczce – rodziny odwiedzą interesujące miejsca, zobaczą ważne zabytki i poznają ich historie. Na uczestników czekają zagadki, rebusy, łamigłówki i krzyżówka.

Zamkowe łamigłówki – 26.08

Zajęcia detektywistyczne pomogą odpowiedzieć na pytanie czy w Zamku Żupnym jest duch? I kto ukradł przed laty cenną broszkę? Podążając za wskazówkami i wykonując przeróżne zadania, uczestnicy odnajdą fragmenty starego listu, tajemniczy skarb oraz zdecydują jakie zakończenie będzie tej niesamowitej, mrożącej krew w żyłach historii…

Radosna twórczość - tworzenie przez zabawę – 27.08

Wakacyjny plakat, który będzie przypominał lato powstanie na tych zajęciach. Na zabawę z kolorami i wyobraźnią zaproszone są rodziny lubiące wyzwania plastyczne. Uczestnicy będą artystami, którzy sami zdecydują co będzie przedstawiał ich plakat i jakich kolorów użyją.

Zabawy naszych dziadków – 28.08

Dziadkowie choć nie mieli komputerów to nigdy się nie nudzili dzięki licznym zajęciom na świeżym powietrzu. Wystarczył im kawałek sznura, patyka, kapsel, trochę wyobraźni i to gwarantowało im udaną zabawę. Na tych zajęciach będzie można bawić się tak jak dziadkowie gdy byli dziećmi.

Na każdą godzinę będą przyjęte maksymalnie dwie rodziny (w sumie do 10 osób).
! Podczas warsztatów obowiązują maseczki.
Uczestnictwo w zajęciach jest równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu (www.muzeum.wieliczka.pl).

Godziny zajęć: 10.00; 11.30; 13.30. Czas trwania - ok. 60 minut.
Konieczna rezerwacja: Dział Edukacji, tel. 12 289 16 33.
Koszt zajęć: bilet rodzinny 15 zł. (2 osoby dorosłe + 2 dzieci do lat 16 lub 1 osoba dorosła + 3 dzieci do lat 16). Każda dodatkowa osoba 8 zł.


https://muzeum.wieliczka.pl/aktualnosci/lato-z-muzeum
Miejsce:
Zamek Żupny
Godz.
10.00, 11.30 i 13.30
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie

 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury