sala: Broadway
wstęp: wolny
Z rosyjską matką spróbujemy odnaleźć się w obcej kulturze, potem z młodymi Malezyjczykami podejmiemy ważne życiowe decyzje, z węgierską dziewczynką poznamy niezwykłą rodzinę, z filmowcem-amatorem wplączemy się w niebezpieczną sytuację, a z pewną nastolatką poszukamy wspólnego języka z matką. Po seansie zapraszamy na tradycyjnie żywiołową i otwartą dyskusję o filmach. Dołączcie do nas!
Elina, reż. Evelin Kachulin (Izrael) 13’
Elina jest córką rosyjskiej imigrantki. Chciałaby żyć jak rówieśnicy, ale jej matka nie odnajduje się w nowym kraju.
Kampung Tapir, reż. Aw See Wee (Malezja) 17‘
Dwoje młodych Malezyjczyków żyje w zawieszeniu między swoim domem i rodziną w Malezji, a pracą w Singapurze.
Syreny i nosorożce, reż. Viktoria Traub (Węgry) 16’
8-letnia Tilda wspomina swoją rodzinę: babcię – ex-syrenę występującą w cyrku, pełną pożądania matkę i ojca, który zniknął, gdy złamane serce uczyniło z niego nosorożca.
Szanghaj, Baku, reż. Teymur Hajiyev (Azerbejdżan) 20’
Filmowiec-amator Samir przez przypadek rejestruje sytuację, której ujawnienie może bardzo skomplikować nie tylko jego życie.
Więź, reż. Bernadette Mayer (Węgry) 19’
Anna to przeciętna 16-letnia dziewczyna, która nie dogaduje się z matką. Jest niecierpliwa, zdystansowana i zakochana. Ale pewnego dnia coś się zmienia.
ŁĄCZNY CZAS TRWANIA: ok. 85 min
Kurator cyklu: Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.
|