Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy w marcu do Starej Prochowni (ul. Boleść 2 w Warszawie) na spektakle Teatru Tańca ZAWIROWANIA - WYBIEG (sobota, 19.03., godz. 19.00) oraz FUERA DE CAMPO (niedziela, 20.03., godz. 19.00).
„Wybieg”
Choreografia: Karolina Kroczak
Muzyka: Greg Haines, Bonnie Tyler, Byetone, Bryan Adams, Black
Tancerze: Elwira Piorun, Szymon Osiński
Czas trwania: 50 min
Premiera: 28 marca 2015
„Wybieg” to miejsce prezentacji modelek, ale również wymówka, sposób, żeby pozbyć się kłopotów przez zafałszowanie rzeczywistości. Staramy się udowodnić naszą przewagę, wymóc na partnerze podziw i szacunek, uzależnić go od siebie. Oczywiście można by polegać na wzajemnym zaufaniu, ale żyjemy pod presją czasu, wyglądu, statusu i przekonań, więc stosujemy wybiegi, które pozwalają nam dobrze się poczuć jak najmniejszym kosztem. Poddajemy się terrorowi oczekiwań partnera, ale tak naprawdę sami siebie tresujemy. Przypominamy trochę zwierzęta, które po pewnym czasie uwięzienia zyskują swoją pozorną wolność na wybiegu.
Inspiracją do stworzenia spektaklu były pytania o płeć, relacje, które tworzymy i obraz siebie, który powstaje pod ich wpływem. Co oznacza być kobietą, a co mężczyzną? Jakie stereotypy określają płeć i nasze życie w związku?
Spektakl ma strukturę kolażu, zestawiającego klisze zaczerpnięte z rozrywkowych programów tanecznych, archetypowych obrazów relacji damsko-męskich i elementów życia prywatnego wykonawców.
Przedstawienie było hitem X edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania (pokaz work in progress/ CSW). Swoją zagraniczną premierę spektakl miał w Meksyku, w Centrum Sztuki w San Luis Potosi.
"Fuera de Campo" (Poza kadrem)
Choreografia: Daniel Abreu
Muzyka: Alva Noto, Julien Neto
Tancerze: Karolina Kroczak, Elwira Piorun, Szymon Osiński, Bartosz Figurski
Premiera: 27.03.2010 r.
Daniel Abreu, młody utalentowany hiszpański choreograf przygotował z tancerzami Zawirowań znakomite przedstawienie, które zdążyło już objeździć kawałek świata. Było na festiwalach teatrów tańca w Kownie, Jerozolimie, Madrycie, Nowogrodzie, Mińsku i Tokio. O sukcesie przesądził klimat przedstawienia, jego precyzja w połączeniu ruchu ciała i przestrzeni, niepowtarzalny klimat, który przekazuje prawdziwe emocje, wszystko to, co odbywa się poza kadrem naszego codziennego widzenia. Punktem wyjścia jest zawsze ciało i ruch oraz dążenie do pokazania go oczom, które podziwiają i oceniają, a ich obecność powoduje, że przybieramy pozy, które mogą być znaczeniem i dążeniem do porozumienia. Poza kadrem – to znaczy w polu widzenia, ale nie działania. Takiego, które mogłoby zmienić znaczenie obrazu i słowa.
Każda decyzja coś oznacza, implikuje, że coś za nią stoi. Obraz sugeruje, że stoi za nim decyzja, wykluczająca inne obrazy i inne punkty odniesienia. Taniec zatem jest wehikułem służącym do dotarcia głębiej, do sensu i znaczeń relacji obserwowanych z zewnątrz. A wszystko po to, aby opowiadać za pomocą obrazów, które porzuciły swoje ramy.
Daniel Abreu rozwija osobisty styl i język tańca, kształtujący się w różnorodnych choreografiach będących etapami poszukiwań. Analizuje najdrobniejsze detale ruchu, łącząc go jednocześnie z innymi środkami wyrazu (fotografia, teatr). Spektakle są zazwyczaj oszczędne w formie, minimalistyczna scenografia podkreśla rolę światła i ruchu.
BILETY: 20 zł, karnet na oba spektakle: 35 zł
REZERWACJE BILETÓW:
796 550 570, 790555309
ttzawirowania@gmail.com
KUP BILET: http://ekobilet.pl/szukaj/w/Warszawa/od/2016-03-19/do/2016-03-20/na/wszystko
|