POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Radomsko
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
       
   
Instytucje kultury  ->  Teatry
Stowarzyszenie Miejski Teatr Źródło
97-500 Radomsko
ul.Brzeźnicka 5
501501042
http://www.teatrzrodlo.pl
« zamknij mapę
 
http://www.teatrzrodlo.pl
spektakl.teatrzrodlo@gmail.com
 

Teatr Źródło powstał w 1999 roku.

Po dziesięciu latach działalności wpisał się na stałe w kulturalną mapę miasta.
Obecnie jego siedzibą jest Miejski Dom Kultury, z którym najpierw Szkolny Teatr Źródło, potem Teatr Źródło, a dzisiaj Stowarzyszenie Miejski Teatr Źródło współpracuje od 10 lat.
Teatr zajmuje się nie tylko wystawianiem dzieł klasycznych i oprawą uroczystości ogólnonarodowych i patriotycznych w mieście i poza jego granicami, ale również organizacją widowni ( plakaty, zaproszenia, foldery, grupy zorganizowane).

Celem działalności Miejskiego Teatru Źródło jest ukazywanie dziedzictwa narodowego poprzez organizację spektakli teatralnych, bazujących na przekazie wartości narodowych, patriotycznych i kulturalnych. Chodzi o adaptację teatralnych dzieł klasycznych i współczesnych, mających na celu popularyzację wartościowych utworów wśród szerokich kręgów środowiska lokalnego i nie tylko. Prezentowana sztuka uwrażliwia widza na estetykę teatralną; rozbudza chęć uczestnictwa bądź włączenia się w realizację zadań kultury w mieście.
Wielozadaniowa integracja działań kulturalnych sprzyja współpracy między organizacjami kulturalnymi w mieście i władzami lokalnymi w zakresie działalności związanej z kulturą i ochroną dziedzictwa narodowego oraz promocją miasta.

Najważniejsze premiery Miejskiego Teatru Źródło :

2000r. “Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza

2000r. “Przed sklepem jubilera” Karola Wojtyły

2002r. “Pamięć nie dała się zabić”- o pomordowanych w Katyniu

2002r. “Brat naszego Boga” Karola Wojtyły

2003r. “Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza

2003r. “Misterium Męki Pańskiej”(grane co roku w Niedzielę Palmową)

2004r. “Wielkie dzieła Reymonta”

2005r. “Antygona” Sofoklesa

2005r. “Pamięć nie dała się zabić” scena Teatru Polskiego w Warszawie

2005r. “Ocalona” wg dramatów Stanisława Wyspiańskiego

2005r. “Oprzeć głowę o kamień wiary”- koncert poetycki z okazji rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II

2006r. “Fircyk w zalotach” Franciszka Zabłockiego

2006r. “W hołdzie dla Papieża Wszech Czasów (coroczna prezentacja młodzieńczych liryk Karola Wojtyły w dniu Jego patrona Karola Boromeusza)

2007r. “Pamięć nie dała się zabić” Sala Kolumnowa Sejmu RP Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

2007r. ”Misterium Życia i Śmierci Jezusa z Nazaretu”

2008r. “Krzyż i Korona - rzecz o świętości”

2009r. ”Niech nigdy nie wróci ten czas” - widowisko plenerowe - rekonstrukcja wydarzeń z 1 września 1939 roku w Radomsku

2010r. "Do winy się nie poczuwam" dramat w VII aktach o Konspiracyjnym Wojsku Polskim-od momentu zawiązania po proces dowództwa KWP w Łodzi


Miejski Teatr Źródło nie próżnuje w wakacje!!!

Choć sezon ogórkowy w pełni, członkowie Stowarzyszenia nie zapominają o swoich widzach i już szykują nową premierę.
Będzie to… fanfary ;) "Fircyk w zalotach" Franciszka Zabłockiego.
Już dziś zapraszamy do Gomunic w dniu 27.08.2011 r. na festyn z okazji pożegnania lata, podczas którego zostanie zaprezentowana ta komedia pełna pogodnych perypetii dostojnego szlachcica, jego służby, a nade wszystko tytułowego zawadiaki i lekkoducha, który za sprawą pewnej damy wpadnie w swe własne sidła. Lecz czy z nich się wydostanie? ;) po odpowiedź zapraszamy 27.08.2011 r. do Gomunic (szczegółową godzinę podamy wkrótce), a osoby chcące dołączyć do Teatru w charakterze aktorów, kostiumologów, public relation, scenografów zapraszamy na najbliższe próby do OSP Kinema.

Stowarzyszenie pragnie również powiadomić o swoich kolejnych projektach. 24.09.2011 r. to dzień kolejnej premiery. Tym razem za sprawą aktorów widzowie ulegną błogiej atmosferze pięknych polskich lasów, a także poznają chwile grozy w gęstym borze. A wszystko to będzie miało miejsce w Olkuszu z okazji trwającego właśnie Międzynarodowego Roku Lasów.

Choć w koło tyle nowych pomysłów, Teatr nie zapomina o istniejących spektaklach. W ramach projektu Banku Ambitnej Młodzieży Fundacji WBK zaprezentowany zostanie spektakl "Do winy się nie poczuwam..." tym razem historyczne losy Warszyca i jego wiernych żołnierzy z Konspiracyjnego Wojska Polskiego będzie mogła poznać dokładniej widownia w Łodzi, ponieważ spektakl zaprezentowany zostanie na łódzkiej scenie Teatru Jaracza w listopadzie br. Nie oznacza to, że Teatr zapomina o rodzimej widowni. Spektakl o KWP zostanie zaprezentowany podczas Dnia Niepodległości 11.11.2011 r. w Radomsku.

Na tym nie koniec informacji o najbliższych spektaklach ;) Ze względu na duże zainteresowanie sztuką papieską "Przed sklepem Jubilera" zapraszamy na kolejne przedstawienie tego dramatu 07.08.2011 r. o godz. 16.00 w OSP Kinema, a także 21.08.2011 r. o godz. 18.00 w Wielgomłynach. Znów widzowie będą mogli śledzić losy trzech par, które połączyła miłość. Ale jaka miłość? Uczucie? Przygoda? Piękność dostępna dla zmysłów? A może wolą bycia drugim człowiekiem? Synteza istnienia dwojga ludzi? Teresa, Andrzej, Anna, Stefan, Monika i Krzysztof będą musieli wspólnie odpowiedzieć na te pytania. Dokonają swoich wyborów, a jak postąpimy my po obejrzeniu spektaklu? Bo każdy z nas przecież dotyka w życiu miłości.

Serdecznie zapraszamy!!!

7.08.2011 r. – „Przed sklepem Jubilera” OSP Kinema w Radomsku
21.08.2011 r. – „Przed sklepem Jubilera” w Wielgomłynach
27.08.2011 r. – „Fircyk w zalotach” w Gomunicach
24.09.2011 r. – spektakl z okazji Międzynarodowego Roku Lasów w Olkuszu
11.11.2011 r. – „Do winy się nie poczuwam…” w Radomsku


Stowarzyszenie Miejski Teatr Źródło
 
 
 
           


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie
 
 
 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury