Stowarzyszenie Sportownia z Mylenic razem ze Stowarzyszeniem Speed-ball Polska z Krakowa budujš ogólnopolskš sieć klubów speed-balla. W ramach projektu dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 16 szkół w różnych częciach kraju otrzymało sprzęt oraz przeszkolenie z zasad gry. W województwie kujawsko-pomorskim do projektu zakwalifikowała się Zespół Szkół nr 14 w Toruniu.
Pomysł na projekt Sieć Sportownia Speed-ball Polska zrodził się w głowach czołowych zawodników polskiej reprezentacji podczas obserwacji entuzjastycznych reakcji dzieci i młodzieży na nowy sport. Członkowie obu stowarzyszeń zajmujšcych się promowaniem speed-balla w Polsce stwierdzili, że aby polska kadra w przyszłoci mogła dogonić najlepszych zawodników na wiecie, adeptów nowego sportu należy szukać w szkołach podstawowych.
W marcu dwie ekipy złożone z trenera oraz animatora ruszyły w Polskę, aby uczyć i promować nowy sport. Zajęcia w Toruniu prowadził Wicemistrz Polski w Speed-ballu - Zbigniew Bizoń. Ponadto szkoła w Toruniu otrzymała 3 zestawy do gry, tak, aby uczniowie mogli regularnie trenować. Projekt zakończy się we wrzeniu, kiedy to odbędš się II Mistrzostwa Polski w Speed-ballu w Krakowie. Na tę imprezę każda z 16 szkół bioršcych udział w projekcie przyle swoich reprezentantów.
Dzieci w Toruniu przyjęły nowy sport bardzo entuzjastycznie. Speed-ball to gra bardzo dynamiczna i gwarantujšcy dobrš zabawę. Pokazom oraz pierwszym treningom towarzyszyły prawdziwe sportowe emocje oraz solidna dawka ruchu.
Speed-ball to dyscyplina, w której wykorzystuje się rakiety oraz specjalnš eliptycznš piłeczkę na żyłce. Podstawowa zasada gry to zmiana kierunku lotu piłki, która wędruje po paraboli wokół masztu. Sport ten przywędrował do Polski z Egiptu ponad 3 lata temu i cieszy się coraz większš popularnociš.