POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
16-08-2022       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
DKF KINOCGHŁON - "Sanatorium pod klepsydrą", gość: Jan Nowicki
ZAPRASZA
Augustowskie Placówki Kultury
Miejski Dom Kultury
Rynek Zygmunta Augusta 9, Augustów

Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Hoża 7, Augustów

Muzeum Ziemi Augustowskiej
Dział Etnograficzny
ul. Hoża 7, Augustów

Dział Historii Kanału Augustowskiego
ul. 29 Listopada 5a, Au
http://www.apk.augustow.pl
apk.mdk.augustow@poczta.fm
Augustów
miejsce:
kino Iskra w Augustowie, ul. 3 Maja 38
18:30
» Film
Jan Nowicki w Kinochłonie!

Dyskusyjny Klub Filmowy „Kinochłon” zaprasza na pokaz filmowy, którego gościem będzie jeden z najbardziej znanych aktorów polskiego kina!
Wyjątkowo we wtorek, 16 sierpnia 2022 w augustowskim kinie Iskra o godz. 18:30 pokażemy Państwu film pt. „Sanatorium pod klepsydrą” Wojciecha Jerzego Hasa, w którym główne role zagrali mistrzowie – Gustaw Holoubek i Jan Nowicki.
Na ekranie historia człowieka, Józefa, który odwiedzając sanatorium, gdzie przebywał jego zmarły ojciec, przenosi się w tajemniczy, surrealistyczny świat metaforycznej wyobraźni. Odbywa podróż w różne pętle czasu przeszłego – lata swojego dzieciństwa i fantastycznych marzeń. Józef swobodnie wędruje w czasie, raz jest chłopcem, raz dorosłym. Przy próbie dokonania powtórnej pętli czasowej świat żydowskich miasteczek oraz żydowskiej kultury, obecny w jego wyobraźni, okazuje się zniszczony i wyludniony po tragedii holocaustu.
Film ten stanie się punktem wyjściowym spotkania z Janem Nowickim po seansie. Artysta, który na telewizyjnym ekranie gości od lat 60 ubiegłego wieku, był jednym z ulubionych aktorów teatralnych Andrzeja Wajdy - grał m.in. Wyganowskiego w „Popiołach”, Stawrogina w „Biesach”, Wielkiego Księcia w „Nocy Listopadowej” i Rogożyna w „Nastazji Filipownie”. Na ekranie zadebiutował w „Pierwszym dniu wolności” Aleksandra Forda (1964) i do tej pory ma na koncie niemal 200 filmowych kreacji. Pierwszą główną rolę - absolwenta studiów wyższych, który wyrusza w świat - zagrał w „Barierze” Jerzego Skolimowskiego. Wystąpił także m.in. w „Życiu rodzinnym” Krzysztofa Zanussiego, „Sanatorium pod klepsydrą” Wojciecha Jerzego Hasa i „Zmorach” Wojciecha Marczewskiego. Wielką popularność zapewnił Nowickiemu film „Anatomia miłości” Romana Załuskiego (1972) z Barbarą Brylską. Jednak największą sławę zdobył dzięki roli życiowo przegranego szulera, tytułowego „Wielkiego Szu” w kryminale Sylwestra Chęcińskiego. Rola Nowickiego została przez wielu okrzyknięta „kultową” i „jednym z najbardziej wyrazistych portretów filmowych ostatnich dwóch dziesięcioleci”.

W naszej sali kinowej z aktorem porozmawia Łukasz Maciejewski – filmoznawca, dziennikarz, krytyk filmowy i teatralny, juror kilkudziesięciu festiwali filmowych, m.in. w Montrealu, Karlovych Varach, Pogoricy, Agadirze, Skopje i Cottbus. Autor książek, m.in: „Przygoda myśli. Rozmowy obok filmu”, „Aktorki. Odkrycia”, „Aktorki. Portrety” i „Aktorki. Spotkania”.
Zapraszamy na to spotkanie z polskim kinem i fantastycznym aktorem – taka okazja może się już nigdy nie powtórzyć. Bądźcie z nami!
APK – DKF KINOCHŁON

- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub w kinie „Iskra” na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

https://kinochlon.pl/wydarzenie/7851
Miejsce:
kino Iskra w Augustowie, ul. 3 Maja 38
Godz.
18:30
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie
 
 
 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury