POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
07-08-2022       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Augustynki - kiermasz rękodzieła
ZAPRASZA
Augustowskie Placówki Kultury
Miejski Dom Kultury
Rynek Zygmunta Augusta 9, Augustów

Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Hoża 7, Augustów

Muzeum Ziemi Augustowskiej
Dział Etnograficzny
ul. Hoża 7, Augustów

Dział Historii Kanału Augustowskiego
ul. 29 Listopada 5a, Au
http://www.apk.augustow.pl
Augustów
miejsce:
Rynek Zygmunta Augusta
10:00
BEZPŁATNE
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
» Wydarzenia inne
Augustynki – kiermasz rękodzieła
Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na kolejną edycję Augustynek – kiermaszu rękodzieła. Już w weekend 6 i 7 sierpnia, w sobotę w godzinach od 10:00 do 17:00, a w niedzielę od 10:00 do 16:00 Rynek Zygmunta Augusta w Augustowie, jak co roku o tej porze, stanie się prawdziwym rękodzielniczym centrum województwa podlaskiego – ręcznie robiona biżuteria, ceramika, tkaniny, poduszki, maskotki i inne cieszące oko i duszę drobiazgi wykonane ręcznie, według autorskich pomysłów. Wszystko to, uzupełnione o regionalne wyroby spożywcze, stanie się głównym punktem programu Augustynek.
Ale to, oczywiście, nie wszystko! W sobotę o godz. 12:00, tuż po oficjalnym otwarciu kiermaszu rozpocznie się także Podlaski Piknik Rodzinny w Augustowie, pod patronatem marszałka Województwa Podlaskiego, a wraz z nim darmowe atrakcje dla dzieci i całych rodzin!
Muzycznym akcentem pierwszego kiermaszowego dnia będzie koncert zespołu Klezmafour, który rozpocznie się o godz. 14:30.
Niedzielne buszowanie po straganach i stoiskach od godz. 12:00 umilać nam będzie piosenka żeglarska w wykonaniu Duetu z Przypadku i Załogi Dr Bryga. Wtedy również najmłodsi będą mogli zajrzeć do plastycznego kącika dla dzieci.
W pierwszy weekend sierpnia, zatem każdy i Mały, i Duży znajdzie pod Kolumną Zygmunta Augusta coś dla siebie! A wszystko w sympatycznej, rodzinnej i bardzo kreatywnej atmosferze – bądźcie z nami. Augustynkowych szczegółów szukajcie na plakatach oraz w informacjach promocyjnych Podlaskiego Pikniku Rodzinnego w Augustowie, które już niebawem.
Zarówno na Augustynki, jak i na Piknik – wstęp wolny.
Zapraszamy-
APK

Klezmafour – klezmersko-bałkański turbofolk. Zespół rozpięty pomiędzy Lubelszczyzną, Mazowszem a Podlasiem i właśnie z klezmerskiej tradycji tego regionu czerpie swoje inspiracje. Podchodzi do nich jednak w sposób zupełnie nowatorski, z punk rockową wręcz energią i bałkańskim szaleństwem. Jest laureatem dwóch nagród niezwykle prestiżowego International Jewish Music Festival 2010 w Amsterdamie. Wygrana zaowocowała świetnie przyjętą trasą po USA i Kanadzie, gdzie występowali przed kilkutysięczną publicznością u boku takich sław jak Balkan Beat Box, jak również licznymi festiwalami za granicą. Międzynarodowe osiągnięcia zaowocowały zasileniem szeregów impresariatu i wydawnictwa Karrot Kommando obok tak znanych grup jak Kapela ze Wsi Warszawa, R.U.T.A., Żywiołak czy Vavamuffin.

Załoga dr. Bryga – grają rock marynistyczny z elementami innych gatunków muzycznych takich jak szanty, folk-rock, reggae czy punk rock. Koncerty to dla nich zabawa muzyką. Do ważniejszych wydarzeń w swojej historii formacja zaliczyć może zajęcie II miejsca na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Kopyść w Białymstoku w 2008 roku, Nagrodę Publiczności i Nagrodę dla Instrumentalisty (Dominika) na Festiwalu Rock Szanty Serwy 2009 oraz Nagrodę Publiczności w I Konkursie Videoclipów Szantowych Shantoclip 2012. Niemniej ważne były też wystąpienia dla TVP Polonia, TVP INFO, TVP1 w programie ‘Kawa czy herbata’ oraz kilkukrotne emisje radiowe w lokalnych rozgłośniach. Od 2008 roku zespół jest gościem wielu koncertów finałowych festiwali szantowych.
https://www.facebook.com/events/375483194727577?ref=newsfeed
Miejsce:
Rynek Zygmunta Augusta
Godz.
10:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie
 
 
 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury