POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relacjÄ™ Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  BezpÅ‚atne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

OdbywajÄ…ce siÄ™ online
 
23-10-2021       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Warsztaty gry na bêbnach dla dzieci, m³odzie¿y i doros³ych
ZAPRASZA
Dom Kultury Kadr
ul.W. Rzymowskiego 32
02-697 Warszawa
http://www.dkkadr.waw.pl
promocja@dkkadr.waw.pl
Warszawa
miejsce:
Dom Kultury KADR
10.30 i 12.00
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
» Wystawy różne
godz. 10.30-11.30 (dzieci 7-9 lat)
godz. 12.00-13.00 (m³odzie¿ 16+, doroœli)
instruktorka: Anika Kamiñska
wstêp: 15 z³, rezerwacja miejsc online
sala: Marzyciel, 007A, parter

SPOTKANIE Z RYTMEM – WARSZTAT GRY NA BÊBNACH DLA DZIECI.

Co To jest bas i slap? Jak zrobiæ tremolo? Jakie rytmy gra siê w Afryce? Tego wszystkiego bêdzie mo¿na dowiedzieæ siê na warsztacie “Spotkanie z Rytmem”. Bêdzie to warsztat, na którym dzieci poznaj¹ podstawowe pojêcia z zakresu sztuki gry na bêbnach, naucz¹ siê i zagraj¹ kilka ró¿nych rytmów, a tak¿e stworz¹ swój w³asny rytm.

Gra na oryginalnych bêbnach afrykañskich wyzwala w dzieciach silne pozytywne emocje. Wspólne muzykowanie daje ma³ym uczestnikom radosne poczucie wewnêtrznego spe³nienia oraz uczy wspó³pracy w grupie, jako zespole muzycznym. Kszta³ci u dzieci poczucie rytmu, daje mo¿liwoœæ twórczej ekspresji oraz rozwija muzyczne horyzonty. Podczas muzycznego spotkania dzieci dosan¹ do dyspozycji tradycyjne bêbny djembe pochodz¹ce z Afryki Zachodniej (m.in. Mali, Gwinea, Wybrze¿e Koœci S³oniowej, Burkina Faso) oraz na ró¿nego rodzaju ma³e instrumenty perkusyjne.

Warsztaty gry na bêbnach dla m³odzie¿y i doros³ych. Pierwsze dŸwiêki, pierwsze rytmy.

Ka¿dy, bez wzglêdu na umiejêtnoœci i doœwiadczenie muzyczne, mo¿e wzi¹æ udzia³ w warsztatach i czerpaæ radoœæ z obcowania z rytmem i tworzenia muzyki. Na warsztacie poznacie w³aœciw¹ dla djembe technikê gry, podstawowe pojêcia i æwiczenia na poczucie rytmu, na technikê na koordynacjê itp. Poznacie pierwsze rytmy do wspólnego grania w krêgu bêbniarskim, pierwsze rytmy afrykañskie i pierwsze rytmy do akompaniowania do muzyki. Bêdzie du¿o dobrej zabawy. Dla ka¿dego uczestnika zapewnimy instrument djembe.

Anika Kamiñska – Z wykszta³cenia archeolog ze specjalizacj¹ archeologia podwodna, pasjonatka podró¿y i kultur tradycyjnych. Przede wszystkim jednak muzyk i tancerka tradycyjnego tañca z Afryki Zachodniej. Specjalizujê siê w grze na etnicznych instrumentach perkusyjnych z ró¿nych stron œwiata. Lata temu ucz¹c siê gry na bêbnach natrafi³a na taniec afrykañski, którym zafascynowa³a siê od pierwszego wejrzenia i konsekwentnie kontynuuje swój rozwój w tej dziedzinie. Do rytmu i tañca podchodzi jako do nierozerwalnej ca³oœci, œwietnie rozumiej¹c relacje miêdzy tymi dwiema dziedzinami, co przekazuje i czym zara¿a na swoich warsztatach. Pasja do bêbnów i tañca jest g³ównym motywem odbytych podró¿y do Afryki i na Kubê. Tañca i rytmu afrykañskiego uczy³a siê w Mali i Burkina Faso i na Kubie u znakomitych mistrzów baletów afrykañskich oraz od znanych tancerzy i muzyków afrykañskich mieszkaj¹cych w Europie. Anika anga¿uje siê w dzia³alnoœæ promuj¹c¹ kulturê Zachodniej Afryki. Jest wspó³organizatork¹ festiwalu Around The Rhythm Festival oraz prowadzi warsztaty na wielu festiwalach w ca³ej Polsce i za granic¹ (Ozora, Wibracje, Slot, ATR Festiwal, Serpiente, Drum Djemboree, S16, Freeq Festival, Owocowy i inne). Jest za³o¿ycielem i muzykiem w zespo³ach Moribaya i Madrugada, prowadzi zajêcia z gry na bêbnach w najstarszej w Polsce szkole gry na bêbnach Klick&Drum. Udziela siê jako muzyk studyjny. Jej rêkodzie³o znajdziecie pod pseudonimem Piórja na Fb.
https://www.dkkadr.waw.pl/warsztaty-gry-na-bebnach/
Miejsce:
Dom Kultury KADR
Godz.
10.30 i 12.00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relacjÄ™    |    Rejestracja  |  Logowanie
 
 
 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z RedakcjÄ…


 Serwis DziÅ› w Polsce jest w caÅ‚oÅ›ci finansowany przez FundacjÄ™ Promocji Kultury