ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online NOWOŚĆ
 
29-02-2020       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Koncert Jubileuszowy: Elektroniczna Orkiestra – Laboratorium Dźwięku
ZAPRASZA
Dom Kultury Kadr
ul.W. Rzymowskiego 32
02-697 Warszawa
http://www.dkkadr.waw.pl
Warszawa
miejsce:
Dom Kultury Kadr
17.00
BEZPŁATNE
» Muzyka
sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

Zespół prowadzony od 25 lat przez kompozytora i dyrygenta Marka Żurawskiego to unikalny projekt, którego uczestnicy grają na instrumentach klawiszowych z podziałem na partie indywidualne. W repertuarze orkiestry znajdują się oryginalne aranżacje słynnych utworów symfonicznych i popularnych.

Elektroniczna Orkiestra „Laboratorium Dźwięku”
Jesienią 1994 roku w pracowni muzycznej prowadzonej przez Marka Żurawskiego (kompozytora i dyrygenta) w DK Kadr rozpoczęły się próby 7-osobowej grupy młodych miłośników muzyki (13-18-latków). Eksperyment polegał na wspólnym wykonywaniu muzyki na popularnych keyboardach w taki sposób, jak w orkiestrach symfonicznych – z podziałem na indywidualne partie instrumentalne, bez korzystania z aranży dostępnych w tych instrumentach. Pomysł, mimo, że początkowo nastręczał sporo trudności, na tyle zainteresował młodzież, że w trakcie ferii zimowych (luty 1995 r.) uczestnicy zajęć udali się na pierwsze warsztaty do Nidzicy. Ich ukoronowaniem był koncert w sali rycerskiej na zamku w Nidzicy (7 lutego 1995 r.). Wypełniona po brzegi sala zgotowała długie owacje. Upewniły one młodych wykonawców, że pomysł zespołu jest trafny, że nie tylko sami czerpią przyjemność z muzykowania, ale i radość mogą dawać słuchaczom. Wspólnie podjęli decyzję, że po powrocie stanowić będą jeden zespół i przyjęli nazwę Elektroniczna Orkiestra Laboratorium Dźwięku.

Powiększając skład osobowy zespół grał przez 13 lat, gdy większość członków orkiestry obroniła prace magisterskie, zawiesił działalność na cztery lata. Od 2012 r. tworzy go drugie pokolenie młodych entuzjastów wspólnego muzykowania. Koncertują w szkołach, domach dziecka, domach kultury, szpitalach, ośrodkach wczasowych, uzdrowiskach.

W Warszawie i najbliższej okolicy zespół koncertował w: Nidzicy, Solcu Zdrój, Przedborzu, Tarasie, Bąkowej Górze, Gudowie k/Drawska Pom., Kwidzynie, Słupsku, Hajnówce, Pentowie k/Tykocina, Piasecznie k/Lublina, Chojnicach, Węglowicach k/Częstochowy, Wyknie, Borkowie k/Kielc, Okoninach Nadjeziornych, Bachotku, Kręgu k/Czerska, Wielu, Kielcach.
Członkowie orkiestry występują samodzielnie oraz z amatorskimi chórami, grupami tanecznymi, zawodowymi muzykami /instrumentalistami i śpiewakami/ wzbudzając uznanie dla swego warsztatu wykonawczego i doboru repertuaru.

https://www.dkkadr.waw.pl/elektroniczna-orkiestra-laboratorium-dzwieku-2/
Miejsce:
Dom Kultury Kadr
Godz.
17.00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury