ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale
 
19-10-2019       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Ruszyła pierwsza edycja Race to Racer Caffe Vergnano… czas na Wrocław!
ZAPRASZA
"Dziś w Polsce" - Portal POLSKA ZAPRASZA
http://polska.zaprasza.eu
fundacja_09@zaprasza.eu
Wrocław
miejsce:
Browar Mieszczański Wrocław
10:00
WSTĘP WOLNY
» Wydarzenia inne
Czy można połączyć sportowe emocje z parzeniem kawy? Oczywiście, że tak! 19 października we Wrocławiu ruszają eliminacje do ogólnopolskiego konkursu baristycznego Race to Racer Caffe Vergnano. Uczestnicy powalczą o ekspres Sanremo Cafe Racer o wartości 50 tysięcy złotych oraz kurs jazdy sportowej z kierowcą rajdowym Michałem Kościuszko. Wyścig baristów rozpocznie się o godzinie 10:00 we wrocławskim Browarze Mieszczańskim. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Wbrew pozorom zrobienie naprawdę dobrej kawy to nie lada wyzwanie. Przygotowanie idealnej filiżanki esspresso czy cappuccino wymaga połączenia wielu umiejętności z różnych dziedzin. Ważna jest m.in. temperatura parzenia, ilość użytej wody, wyważenie proporcji odpowiednio zmielonej kawy oraz aspekt wizualny. O te wszystkie szczegóły muszą zadbać uczestnicy pierwszej edycji konkursu Race to Racer Caffe Vergnano.

Zawody odbywać będą się w wyjątkowej sportowej formule. Bariści zmierzą się w systemie pucharowym. Uczestnicy eliminacji zostaną zestawieni w pary w wyniku losowania. Każdy zawodnik będzie miał za zadanie przygotować 9 wylosowanych kaw. Bariści będą rywalizować w dwójkach, wykonując zamówienia równolegle. Do kolejnej rundy przejdzie osoba, która lepiej i szybciej wykonała zadanie. Jury zwróci uwagę na technikę wykonania i jakość napojów. Ocenie podlegać będzie również czystość stanowiska pracy i sprzętu, uzyskany czas oraz poprawność wydania otrzymanych zamówień. Udział w kwalifikacjach mogą wziąć bariści z całej Polski, niezależnie od marki kawy z którą pracują na co dzień.

Osoby, które zajmą dwa pierwsze miejsca podczas eliminacji we Wrocławiu, otrzymają prawo do występu w wielkim finale, który odbędzie się w krakowskim Forum Przestrzenie. Dodatkowo zwycięzca kwalifikacji otrzyma ekspres ciśnieniowy Caffè Vergnano Tre Mini oraz komplet dzbanków do spieniania mleka Barista Space.

Ostatnie regionalne eliminacje, podczas których wyłonieni zostaną kolejni finaliści odbędą 31 listopada w Katowicach. Wielki finał zaplanowany jest na 14 grudnia podczas Festiwalu Kawy w Forum Przestrzenie.

Zwycięzca krakowskiego finału Race to Racer otrzyma zaproszenie na kurs jazdy sportowej z kierowcą rajdowym Michałem Kościuszko oraz możliwość bezpłatnego wypożyczenia na okres 24 miesięcy ekspresu Sanremo Cafe Racer o wartości 50 tys. złotych!

Zgłoszeń do eliminacji w Krakowie należy dokonywać mailowo na adres: ossowska_aleksandra@espresso.pl. Należy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu. Uczestnik otrzyma wiadomość zwrotną potwierdzającą przyjęcie zgłoszenia do konkursu wraz z regulaminem wydarzenia. Udział w konkursie jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.
https://www.facebook.com/events/2218543304921758/
Miejsce:
Browar Mieszczański Wrocław
Godz.
10:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury