ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale
 
29-10-2019       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Paweł Pieczka - „Rowerem nad Bajkał i dalej”.
ZAPRASZA
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B
http://www.dkchwalowice.pl
dkchwalowice@wp.pl
Rybnik
miejsce:
Żółty Młynek Klubokawiarnia
Rybnik ul. Św. Jana 2.
19:00
WSTĘP WOLNY
» Wydarzenia inne
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku. Wstęp wolny.


SYBERIA 2018. Plan na moją podróż był prosty - rowerem dojechać z mojego rodzinnego Godowa nad jezioro Bajkał. A jak starczy czasu oraz sił to jeszcze ciut dalej! Po zamknięciu roku na uczelni oraz dopięciu ostatnich szczegółów wyjazdu, w końcu nadszedł ten dzień. 19 LIPIEC 2018 r. Czas ruszać! Ruszać w nieznane!

Obładowany ciężkimi sakwami rower, zachowywał się niczym czołg. I tak mozolnie podążaliśmy do przodu. Najpierw Polska, potem cała Ukraina z obowiązkową wizytą we Lwowie, Kijowie oraz niezwykłym Czarnobylu. Pierwsze niepewne momenty, pojawiły się na granicy Ukrainy z Rosją. O mały włos a zostałbym uznany za przemytnika narkotyków.

Pierwsze wrażenie po wjeździe do Rosji? Ona jest ogromna! Takich odległości pomiędzy miastami jeszcze nie doświadczyłem :) Była walka z gorącem, wiatrem oraz smrodzącymi Kamazami. Po przekroczeniu gór Ural odwiedzam Kazachstan. Tam czekają na mnie niezwykle mili ludzie, step oraz pyszne potrawy. Zaliczam tygodniowy pobyt na Kazachskiej farmie i wracam do Rosji.

Ałtaj - to zdecydowanie najpiękniejsza część tego kraju, którą odwiedziłem. Niezwykłe 3 tygodnie, pełne pięknych widoków, spotkań z miejscowymi ludźmi oraz przygód. Stamtąd już tylko 2000km nad magiczny Bajkał. Miało być szybko, łatwo i przyjemnie. A było zimno! Zima w końcu zaatakowała. Ale udało się! Po 99 dniach dojeżdżam do Irkucka. Potem szybka wizyta w Wierszynie i nad Bajkałem.

Ale to nie koniec! Patrzę w kalendarz - mam jeszcze trochę czasu! Zostawiam rower w Irkucku i ruszam dalej. Już autostopem, ale wciąż czeka mnie cała masa przygód. Więcej na: http://rajzywnieznane.pl/.

Paweł Pieczka - rowerami interesuje się od najmłodszych lat. Najpierw były lokalne wycieczki, potem wyścigi, aż w końcu małe i większe podróże. Często startuje w ultramaratonach np. Maratonie Rowerowym Dookoła Polski. Samotnie na rowerze zwiedził już większość krajów w Europie - od Portugalii, przez Hiszpanię, Francję, Alpy, Bałkany czy Skandynawię. W 2018 przemierzył rowerem z Godowa, przez Rosję do Irkucka, a następnie autostopem do Władywostoku. Obecnie jest w rowerowej podróży "PAMIR HIGHWAY 2019", którą możemy śledzić na jego FB stronie: https://www.facebook.com/rajzywnieznane/
http://www.dkchwalowice.pl
Miejsce:
Żółty Młynek Klubokawiarnia
Rybnik ul. Św. Jana 2.
Godz.
19:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury