ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Augustów
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
16-06-2019   -    

 

 

Augustowskie Placówki Kultury
Camerata Augustoviana - duet akordeonowy
Augustowskie Placówki Kultury

Miejski Dom Kultury
Rynek Zygmunta Augusta 9, Augustów

Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Hoża 7, Augustów

Muzeum Ziemi Augustowskiej
Dział Etnograficzny
ul. Hoża 7, Augustów

Dział Historii Kanału Augustowskiego
ul. 29 Listopada 5a, Augustów

http://www.apk.augustow.pl
Bazylika NSJ w Augustowie
19:00
BEZPŁATNE       
 
Muzyka
Camerata Augustoviana – duet akordeonowy
Augustowskie placówki Kultury zapraszają 16 czerwca o godz. 19:00 na koncert duetu akordeonowego w Bazylice Mniejszej pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie w ramach Cameraty Augustoviany.
Wystąpią przed Państwem Nadzieja Bajda i Tomasz Ostaszewski. W programie koncertu kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Leo Weinera, Ignacego Jana Paderewskiego i Piotra Czajkowskiego.
Zapraszamy na to niezwykłe muzyczne wydarzenie.
wstęp wolny.
APK
- - -
Nadzieja Bajda urodziła się w 1992 r. w Mińsku (Białoruś). W wieku 8 lat rozpoczęła naukę gry na akordeonie w klasie G. Dorohinoj w Szkole Muzycznej nr 1 w Mińsku. Kontynuowała edukację w zakresie gry na akordeonie w Państwowym College’u przy Białoruskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Mirona Buly. U tego samego profesora rozpoczęła studia na Białoruskiej Akademii Muzycznej. W 2017 roku ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. dr. hab. Klaudiusza Barana i dr. hab. Rafała Grząki.
Od wielu lat bierze udział w kursach mistrzowskich, podczas których pobierała lekcje od wielu znakomitych profesorów – akordeonistów. Byli to m.in. prof. Yuri Shishkin (Rosja), prof. Claudio Jacomucci (Włochy), prof. Grzegorz Stopa (Polska), prof. Geir Draugsvoll (Norwegia), prof. Stefan Hussong (Niemcy), prof. Mikko Luoma (Finlandia).

Tomasz Ostaszewski urodził się w 1989 r. w Augustowie. Naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku 7 lat w PSM w Augustowie w klasie mgra Tadeusza Giedrojcia. Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia ukończył z wyróżnieniem w klasie akordeonu mgra Jerzego Kozłowskiego w Białymstoku. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Jerzego Jurka i prof. Klaudiusza Barana (dyplom z wyróżnieniem w 2013 r.). Podczas uroczystych obchodów Święta Uczelni w dniu 22 lutego 2014 r. Rektor UMFC odznaczył Tomasza Ostaszewskiego medalem
Magna cum Laude, jako jednego z najwybitniejszych absolwentów ostatnich lat.
Swoją wiedzę i umiejętności pogłębiał na kursach mistrzowskich, gdzie pracował pod okiem takich pedagogów jak: prof. Włodzimierz Lech Puchnowski (Polska), Aleksander Dmitriew (Rosja), Aleksander Selivanov (Rosja), Yuri Shishkin (Rosja), Claudio Jacomucci (Włochy), Teodoro Anzellotti (Włochy) czy Alfred Melichar (Austria).

  
http://www.apk.augustow.pl/wydarzenia/camerata-augustoviana-koncert-tomasza-ostaczewskiego-2019
 
Miejsce:
Bazylika NSJ w Augustowie
 
Godz.
19:00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury