POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
05-10-2013       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
„Sztukmistrz śpiewa” – recital Jana Kondraka
ZAPRASZA
Teatr Kamienica
Al. Solidarności 93
00-144 Warszawa
http://www.teatrkamienica.pl
Warszawa
miejsce:
Teatr Kamienica
19:00
» Muzyka
7 lipca w Teatrze Kamienica wystąpi autor, kompozytor i wykonawca piosenek rodem z Kresów – Jan Kondrak. Recital pt. „Sztukmistrz śpiewa” rozpocznie się o godzinie 19:00 w Piwnicy Warsza.

Artysta wykona pieśni wymagające „cyrkowych” niemal umiejętności. Każdy z utworów wykonany zostanie w inny sposób, pojawi się bizantyjskie zdobnictwo, a także naśladowanie odgłosów natury. Koncert barda będzie powrotem do pierwotnych form występowania, artysta wystąpi bez nagłośnienia – tak jak występowali śpiewacy w dawnych „sztukmistrzowskich” czasach.

W repertuarze Jana Kondraka znajdą się jego autorskie teksty i kompozycje, a także wokalne kreacje do słów Edwarda Stachury oraz przetłumaczone utwory Stinga.

Tytuł recitalu odwołuje się do postaci literackiej – Sztukmistrza z Lublina – wiąże się również z tym, że jedną trzecią koncertu wypełnią piosenki inspirowane chasydzką ekstazą muzyczną. Całość jest w wymowie pozytywna i krzepiąca.


Jan Kondrak – autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów, zdobywca nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i FAMY.
Zrealizował wiele scenariuszy własnych widowisk estradowych, np. „Ogród wiszący – Pieśniarze świata”, spektakl nagrodzony na targach estradowych OSET w Rzeszowie. Teatr Młodzieżowy w Ełku wystawił musical jego autorstwa pt. „Moje Włosy”. Na deskach Teatru Centralnego w Lublinie miała miejsce premiera jego musicalu pt. „Pieśń z Pieśni” z muzyką Zbigniewa Łapińskiego.
Koncertował w Austrii, Irlandii, Francji, Anglii, USA, Bułgarii, na Białorusi i Ukrainie.
Wydał następujące fonogramy solowe: „Missa Pagana”, „Tango Triste”, „Madame I” i „Madame II” (wszystkie z tekstami Edwarda Stachury), a także „Kolędy przy gitarze” oraz cztery pozycje z tekstami własnymi: „Wyzwanie”, „Tym co pod wiatr”, „Romanse Ballady”, i „Kto Co”.
Ma w dorobku tomik poetycki pt. „Trzynasta Trzydzieści”.
Z Lubelską Federacją Bardów wydał następujące płyty: „Na żywo w Hadesie”, ” Miłość mi wszystko wyjaśniła” (do słów Karola Wojtyły), „Kazimierzowi Grześkowiakowi” (z tekstami Kazimierza Grześkowiaka), „Imperium”, „Tygiel”, „Klechdy Lubelskie”, „Dycha w Trójce” i „Stachura – Poematy”.
www.teatrkamienica.pl
Miejsce:
Teatr Kamienica
Godz.
19:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury