POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
01-09-2012     - 31-10-2012  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Otwarcie największego kina studyjnego w Polsce – Helios Nowe Horyzonty
ZAPRASZA
Kino Nowe Horyzonty
ul. Kazimierza Wielkiego 19A/21
Wrocław
http://www.heliosnh.pl
Wrocław
miejsce:
ul. Kazimierza Wielkiego 19A/21
Wrocław
» Film
31.08.2012 rozpoczęły się pierwsze seanse w największym wielosalowym kinie studyjnym w Polsce. W dziewięciu salach Heliosa Nowe Horyzonty przy ulicy Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu można oglądać kino artystyczne, autorskie, eksperymentalne, jak również wartościowe kino środka. Zapraszamy do kina z różnorodnym, ambitnym repertuarem i nowym wnętrzem, zaprojektowanym przez wrocławską pracownię Buck.Architekci. W obiekcie pojawiły się kawiarenka i bistro, zaś przestrzeń zapełniła się jasnymi meblami, huśtawkami - HNH ma stać się miejscem dobrego kina, edukacji, sztuki, ale również świetnym miejscem do pracy i spędzania wolnego czasu, nie tylko pomiędzy seansami.

W pierwszym tygodniu aż 13 filmów do wyboru - dwie premiery i najważniejsze filmy ostatnich miesięcy. W repertuarze Siostra twojej siostry - niezależna komedia Lynn Shelton z Emily Blunt w roli głównej i nagrodzony na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes W pół drogi Andreasa Dresena. Poza tym w programie kina: Zakochani w Rzymie Woody'ego Allena, Wrong Quentina Dupieux, Nietykalni Oliviera Nakache i Erica Toledano, Alpy Giorgosa Lanthimosa, I sprawiedliwość nie dla wszystkich Filipposa Tsitosa, Dobre chęci Adriana Sitaru, Portret o zmierzchu Angeliny Nikonowej, Cztery lwy Chrisa Morrisa, Pina Wima Wendersa oraz Cygan Martina Šulíka. W sobotę i niedzielę po raz pierwszy odbędą się również poranki dla dzieci połączone z warsztatami. Repertuar na najbliższy tydzień oraz program na cały wrzesień w wersji PDF do ściągnięcia na stronie internetowej www.heliosnh.pl

Wkrótce w Heliosie Nowe Horyzonty rozpoczną się liczne projekty edukacyjne, przeglądy i festiwale. W planach kina na jesień są między innymi przegląd filmów skandynawskich dla dzieci i nie tylko (15-18 IX), transmisje oper z legendarnego The Metropolitan Opera w Nowym Jorku (od 13 X, karnety już w sprzedaży), Święto Kina Niemego (12-14 X), Festiwal Filmów Koreańskich (19-25 X), 3. American Film Festival (13-18 XI), Festiwal Filmowy Pięć Smaków (27-30 X) oraz retrospektywa filmów Wernera Herzoga (23 XI - 2 XII). W październiku ruszają zajęcia Akademii Polskiego Filmu i Akademii Filmowej, prezentującej historię kina światowego (zapisy na oba kursy od 10 września).

Atutem kina, poza różnorodnym repertuarem i przyjaznym wnętrzem, będą również przystępne ceny. Zapraszamy na tanie poniedziałki z dobrym filmem - bilety w ten dzień kosztują zaledwie 11 zł, ceny w pozostałe dni to 15 zł (bilet ulgowy) i 17 zł (bilet normalny), zaś w weekendowe wieczory odpowiednio 18 i 20 zł.
Miejsce:
ul. Kazimierza Wielkiego 19A/21
Wrocław
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury