ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
16-01-2021     - 20-06-2021  
  »  16-01-2021sobota - 20-06-2021niedziela
Rozwojowy Kurs Terapii Tańcem i Ruchem
ZAPRASZA
"Dziś w Polsce" - Portal POLSKA ZAPRASZA
http://polska.zaprasza.eu
Warszawa
miejsce:
Warszawa
SOBOTY: 11:30 – 18:30 i
NIEDZIELE: 9:00 – 15:00
» Wydarzenia inne
Zapraszamy m. in. osoby, które nie miały wcześniejszych doświadczeń w tej dziedzinie lub chcą wzmocnić swoje osobiste zasoby, a także osoby przygotowujące się do pracy rozwojowej i pomocowej. Warsztaty umożliwią zapoznanie się z metodą terapii tańcem i ruchem.
Kurs wprowadza w obszar terapii tańcem i ruchem w zakresie rozwoju osobistego poprzez doświadczenie własne. Uczestnikami mogą być osoby, które nie miały wcześniejszych doświadczeń w tej dziedzinie lub chcą wzmocnić swoje osobiste zasoby, a także osoby przygotowujące się do pracy rozwojowej i pomocowej.

Całość składa się z sześciu weekendowych, comiesięcznych spotkań skupionych wokół tematów istotnych w rozwoju osobistym.

Poszczególne moduły umożliwią także zapoznanie się z metodą terapii tańcem i ruchem.
Kurs został opracowany przez Zespół Terapeutów przy Instytucie DMT – Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, który jest pierwszym w Polsce i do tej pory jedynym ośrodkiem prowadzącym całościowe, 4-letnie szkolenie z psychoterapii tańcem i ruchem, posiadającym akredytację Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem.
Uczestnicy Kursu do każdego modułu otrzymają dodatkowo materiały i zadania do wykonania przed kolejnym zjazdem, których celem będzie pogłębienie doświadczeń i refleksji
Kurs obejmuje w sumie 100 godzin warsztatowych oraz 20 godzin pracy własnej między modułami, co stanowi razem 120 godzin, i kończy się uzyskaniem zaświadczenia ukończenia kursu z zaznaczona ilością realnie odbytych przez uczestnika godzin i zawartością merytoryczną.


Moduły

01/02
ŚWIADOMOŚĆ I AKCEPTACJA CIAŁA - moduły 1 i 2
Świadoma obecność w ciele i ruchu, ucieleśnienie – doświadczanie, odczuwanie, czerpanie z mądrości ciała oraz samoakceptacja.
Dwa pierwsze moduły kursu pozwolą na zapoznanie się i doświadczenie wszystkich najważniejszy aspektów budowania poczucia i akceptacji siebie, poprzez ruch, taniec oraz techniki świadomości ciała.

03/04
EKSPRESJA I KREATYWNOŚĆ - moduły 3 i 4
Ekspresja „świata wewnętrznego” poprzez ruch i taniec – praca z uczuciami, emocjami, uwalnianie napięć i uruchamianie twórczego potencjału. Na dwóch kolejnych modułach będziemy eksplorować różne formy ekspresji oraz działań ruchowych jak i związane z nimi myśli, odczucia i znaczenia. Korzystając z twórczej siły improwizacji i ruchu kreatywnego, będziemy poznawać i doświadczać możliwości postrzegania ciała, ruch, tańca poprzez zawarte w nich komunikaty.

05/06
RELACJE - Tematy interpersonalne i grupowe - moduły 5 i 6
Dwa ostatnie moduły wprowadzą uczestników w świat relacji, interakcji z innymi, wymiany ze środowiskiem zewnętrznym, granic, asertywności i wzajemnych inspiracji. Poprzez doświadczanie samego siebie i na innych w sposób empatyczny, pozbawiony oceny, krytyki czy porównywania, będziemy praktykować narzędzia do budowania dobrych, satysfakcjonujących relacji i związków.

mat. Polski Instytut Psychoterapii Tańcem i Ruchem

https://www.instytutdmt.pl/kurs-rozwojowy/
Miejsce:
Warszawa
Godz.
SOBOTY: 11:30 – 18:30 i
NIEDZIELE: 9:00 – 15:00
16-01-2021 sobota - 20-06-2021 niedziela

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2021


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury