ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
13-09-2020       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
"Przycisk” - Spektakl Teatru „Reduta Śląska”.
ZAPRASZA
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B
http://www.dkchwalowice.pl
Rybnik
miejsce:
Dom Kultury Chwałowice
Rybnik ul. 1 Maja 91B
18:00
» Teatr
Spektakl Teatru „Reduta Śląska” trwa 60 minut. Bilety: normalny - 15 zł, seniorzy - 10 zł, do kupienia na www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Nowy spektakl Teatru "Reduta Śląska" koncentruje się wokół tematu starości. Twórcy oddają głos różnorakim jej obliczom - bywa przecież zarówno piękną jesienią życia jak i nieznośną, pełną cierpienia i bólu zimą. Czy finał życia może przydarzyć się również latem? Komu tak naprawdę potrzebny jest przycisk? Na konsultacje społeczne w sprawie wprowadzenia przycisku przybywają starzy i młodzi. Głosować będziemy za lub przeciwko starości. Twoja starość jest wreszcie w Twoich rękach!

„Przycisk”: reżyseria - Iwona Woźniak, scenariusz - Sandra Staletowicz, asystent reżysera - Olga Chrzan, scenografia i kostiumy - Iga Słupska, muzyka - Jan Nowak, koordynacja pracy artystycznej - Barbara Michalik, występują aktorzy Teatru „Reduta Śląska”.

Filmowy zwiastun spektaklu „Przycisk”: https://youtu.be/4wg1gVvrOCU.
Reportaż COMTV.pl ze spektaklu „Przycisk”: https://www.youtube.com/watch?v=zNidxP1VrC8.

Swoje początki amatorski Teatr Ludowy Reduta Śląska datuje na rok 1933. Grupę tworzyli pasjonaci, absolwenci śląskich szkół, ludzie różnych zawodów, których celem było propagowanie kultury, teatru, a co najważniejsze języka polskiego. W ciągu całej działalności Reduty przez teatr przewinęło się kilkaset osób, którzy byli przyjaciółmi i po pewnym czasie stali się jedną wielką rodziną. Na początku swojej działalności redutowcy spotykali się w Domu Kultury Huty Kościuszko, który był opiekunem i głównym patronem zespołu. Następnie swoje zajęcia Reduta kontynuowała w prowizorycznym Domu Kultury na Paderewskiego w Chorzowie, a premiery (głównie bajki dla dzieci) były wystawiane w sali teatralnej szkoły podstawowej nr 5 oraz na scenie Teatru Miejskiego jeszcze przed jego zamknięciem. Teatr działał z wielkim rozmachem, na przedstawienia przybywali nie tylko mieszkańcy Chorzowa , ale także osoby z ościennych miast. Po wojnie - do 1995 roku, czyli do czasu zawieszenia działalności, Reduta wystawiła ok. 80 premier. Teatr wznowił swoją działalność w marcu 2012 r., a obecna siedziba mieści się w Chorzowskim Centrum Kultury www.chck.pl. Oficjalna strona teatru: www.redutaslaska.pl.
http://www.dkchwalowice.pl
Miejsce:
Dom Kultury Chwałowice
Rybnik ul. 1 Maja 91B
Godz.
18:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury