ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale
 
19-10-2019       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Arcon Trio – koncert muzyki klasycznej
ZAPRASZA
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego
Pl. Jana Pawła II 2
05-800 Pruszków
http://mshm.pl
fundacja_2000@zaprasza.eu
Pruszków
miejsce:
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego
18.00
» Muzyka
Podczas pierwszego koncertu w sezonie 2019/2020 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie zobaczymy i usłyszymy po raz pierwszy w Polsce berliński zespół Arcon Trio. Po koncercie odbędzie się wernisaż prac Moniki Wanyura-Kurosad.

W programie, obok zachwycających wczesnych opusów Ludwiga van Beethovena, znajdą się kompozycje twórców współczesnych, które w swojej fakturze stanowią kontrast do klasycznej formy tria fortepianowego. Utwór Holmera Beckera Toccata powstał w 2018 roku i będzie miał swoją światową premierę 19 października 2019 podczas koncertu w Muzeum Starożytnego Hutnictwa im. Stefana Woydy w Pruszkowie.
Urodzony w 1955 roku w Fürth we Frankonii Holmer Becker jest kompozytorem wszechstronnym. Lista jego dzieł obejmuje muzykę instrumentalną, wokalną, symfoniczną oraz kameralną. Jego utwory zamawiane są zarówno przez koncertujących muzyków, jak też instytucje muzyczne i festiwale, m.in. EUROPAMUSICALE Musica Sacra czy KlangKonzepteEnsemble. Jest laureatem nagrody kompozytorskiej Theaterverein Fürth.

PROGRAM:

LUDWIG VAN BEETHOVEN
Trio fortepianowe c-moll op. 1 nr 3
Allegro con brio
Andante cantabile con variazioni
Minuetto. Quasi allegro
Finale. Prestissimo

LOWELL LIEBERMANN
II.Trio fortepianowe op. 77 (2001)
Molto ritmico
Adagio - Più mosso
Allegro

p r z e r w a

Prawykonanie
HOLMER BECKER
Toccata na skrzypce, wiolonczelę i fortepian (2018)
Allegro ma non troppo - Vivo

LUDWIG VAN BEETHOVEN
Trio fortepianowe Es-dur, op. 1 nr 1
Allegro
Adagio cantabile
Scherzo. Allegro assai
Finale. Presto

Bilety do nabycia w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. S. Woydy w Pruszkowie. Pl. Jana Pawła II 2. Cena – 30 zł.
Po koncercie, o godz. 19.30 odbędzie się wernisaż prac Moniki Wanyura-Kurosad.

Zapraszamy!

O zespole:
Wiosną 2012 r. Julius Asal założył Arcon Trio wraz z braćmi Janisem i Davidem Marquardami. W następnym roku zespół zadebiutował bardzo wysoko ocenionym przez krytyków programem, na który złożyły się dzieła: Beethovena, Schumanna, Rachmaninowa i Szostakowicza. Od tego czasu formacja opracowała ambitne programy, wykonując m.in. wszystkie tria Johannesa Brahmsa.
Trzej młodzi artyści zwracają szczególną uwagę na literaturę muzyki kameralnej XX i XXI w. Oprócz repertuaru klasycznego, takiego jak utwory Szostakowicza czy Coplanda, odkrywają nowe obszary, np. trio fortepianowe Raffaele Bellafronte Solaessenza, którego niemiecką premierę Arcon Trio wykonało w sali Ensemble Modern. Muzycy z powodzeniem występowali na prestiżowych festiwalach (m.in. Rheingau Musik Festi-val, Michelstadter Musiknacht, Museums Salon Frankfurt, Kultursommer Sudhessen), a ostatnio przyciągnęli międzynarodową uwagę, zdobywając II nagrodę i dwie nagrody specjalne w prestiżowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Portschach w Austrii. Wcześniej trio zaprezentowało się jako najmłodszy zespół uczestniczący w Chamber Music Prize of Polytechnic Society, gdzie otrzymało nagrodę specjalną. Artystycznie istotne dla Arcon Trio były spotkanie i intensywna współpraca z renomowanym Quartet Faure. Od kwietnia 2017 r. trio jest prowadzone przez Thomasa Hoppe, pianistę Atos Trio. Kolejne impulsy zespołowi nadali tacy muzycy, jak: Angelika Merkle, Dimiter Ivanov, Jan Ickert, Eldar Nebolsin i Ulf Wallin. W 2019 r. formacja zadebiutowała w wiedeńskim Musikverein. Koncert w pruszkowskim Muzeum jest natomiast debiutem zespołu w Polsce.
Więcej o Sezonie Koncertowym: http://mshm.pl/sezon-koncertowy-20192020/
O Monice Wanyura-Kurosad:
Absolwentka Wydziału Grafiki w Katowicach oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem w 1996 r.). Pracuje na Wydziale Malarstwa, w Katedrze Scenografii ASP w Krakowie. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, scenografią, instalacją i sztuką książki. Jej twórczość inspirowana jest poezją, zagadnieniami egzystencjalnymi – takimi jak pamięć i czas – oraz doświadczeniem metaforycznej podroży przez życie. Swoje prace prezentowała m.in. w Belgii, Hiszpanii, Japonii, Kanadzie, Polsce i Rumunii. Jako scenograf zrealizowała spektakle Teatru Telewizji TVP, filmy dokumentalne i przedstawienia teatralne. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Śląskiego, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.
http://mshm.pl/19-pazdziernika-koncert-muzyki-klasycznej/
Miejsce:
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego
Godz.
18.00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury