ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Warszawa
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
14-09-2019   -   15-09-2019 

 

 

"Dziś w Polsce" - Portal POLSKA ZAPRASZA
Strefa #EUandME Komisji Europejskiej na Warszawskim Festiwalu Konesera
"Dziś w Polsce" - Portal POLSKA ZAPRASZA


http://polska.zaprasza.eu
Plac Konesera
15.00-21.00
BEZPŁATNE    DLA DZIECI    FESTIWAL
 
Wydarzenia inne
Komisja Europejska weźmie udział w II edycji Warszawskiego Festiwalu Konesera. W europejskiej strefie #EUandME będzie można, m.in. uczestniczyć w warsztatach ekologicznych i komiksowych, skomponować własną muzykę na Mash Machine i wykonać pamiątkowego „gifa” w stylu Andy’ego Warhola. Motywem przewodnim aktywności w strefie #EUandME będzie realizowanie pasji.

Centrum Praskie Koneser w Warszawie, które powstało w miejscu zabytkowej wytwórni wódek, stanowi wyjątkową, wielofunkcyjną przestrzeń miejską. Dziś na terenie Konesera znajdują się m.in. restauracje, mieszkania, biura i pasaż handlowy ze strefą dobrego designu i autorską modą. Odbywające się tu wydarzenia kulturalne, takie jak Warszawski Festiwal Konesera, stały się dla Warszawiaków okazją do spotkań.

Komisja Europejska wybrała to wydarzenie, aby porozmawiać z młodymi Europejczykami o możliwościach oferowanych przez Unię Europejską.

- Festiwale muzyczne są idealną okazją, by porozmawiać o Unii Europejskiej w swobodniejszej atmosferze. Dzisiaj wielu młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak duży wpływ na ich codzienne życie ma to, że są mieszkańcami UE
i jakie czerpią z tego korzyści. A to przecież, między innymi, wiele możliwości realizowania swoich pasji, dzięki przepisom i inicjatywom UE. – mówi dr Marek Prawda, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej
w Polsce

Strefa #EUandME będzie usytuowana w pasażu Konesera, w pobliżu sceny festiwalowej i będzie otwarta
14 i 15 września, w godz. 15:00 – 21:00. To miejsce, w którym zarówno młodsi, jak i starsi goście festiwalu będą mogli rozwijać swoje pasje. Działania animacyjne prowadzone w strefie #EUandME będą podzielone na trzy obszary tematyczne: ekologia, sztuka i sport. Ale do strefy europejskiej warto zajrzeć nie tylko ze względu na atrakcje i konkursy. W punkcie informacyjnym będzie można uzupełnić wiedzę na temat funduszy i programów unijnych wspierających edukację, założenie własnego biznesu czy rozwój pasji.

CO CZEKA NA FESTIWALOWYCH GOŚCI W STREFIE KOMISJI EUROPEJSKIEJ?

STREFA ECO
Zgodnie z decyzją UE do 2030 r. wszystkie plastikowe opakowania wykorzystywane w Europie mają nadawać się do recyklingu. Jednak wiele innych przedmiotów codziennego użytku również można ponownie wykorzystywać. Podczas warsztatów ekologicznych, instruktorki pokażą, jak - w myśl zasady Reduce, Reuse, Recycle - w prosty sposób możemy wprowadzić do życia ekologiczne rozwiązania i dać drugie życie używanym przedmiotom. Będzie można nauczyć się, jak z niepotrzebnych materiałów zrobić woskowijki zastępujące folię spożywczą,
a używane t-shirty przerobić na torby na zakupy. Plastikowe butelki będzie można zamienić w designerskie doniczki i wykorzystać jako nasadzenia roślin lub jako surowiec do produkcji kolorowych piórników, pudełek na skarby, a nawet torebek.

Warsztaty ekologiczne:

14 września:
• 16:00 – 17:30 – jak w nietypowy sposób zrobić nasadzenia z roślin, wykorzystując butelki PET
 18:00 – 19:30 – jak ze zużytych butelek PET wykonać pudełka i piórniki, z firanek torby na zakupy
i woreczki na owoce
15 września:
 18:00 – 19:30 – jak z niepotrzebnych materiałów zrobić woskowijki, torby na zakupy i woreczki na owoce

Dodatkową atrakcją w strefie eco będzie specjalny dotykowy ekran, na którym najmłodsi goście festiwalu będą mogli sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną w grach online Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie.

STREFA SZTUKI
To miejsce odpoczynku i relaksu. Można tu będzie obejrzeć krótkometrażowe produkcje filmowe znanych europejskich reżyserów m.in. „Odludek” Tomasza Koneckiego („Ciało”, „Testosteron”, „Lejdis”) i „Spisek” Magdaleny Załęckiej, laureatki konkursu #EUandME dla młodych filmowców, ze znakomitą rolą Stanisławy Celińskiej. Filmy są częścią trwającej kampanii #EUandME, która pokazuje korzyści wynikające z członkostwa
w UE oraz ścieżki realizacji własnych pasji.

Nie zabraknie także atrakcji dla aktywnych. Umiejętności muzyczne zweryfikuje Mash Machine – specjalne urządzenie do komponowania muzyki. Festiwalowe tatuaże pozwolą się wyróżnić podczas koncertów, a dzięki gifowej aplikacji będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w stylu Andy'ego Warhola.

Fani komiksów i rysowania będą mogli wziąć udział w warsztatach komiksowych (15 września, 16:00 – 17:30), prowadzonych przez uznanych twórców komiksów - Grzegorza Janusza, autora scenariuszy i tekstów oraz Tomasza „Pioruna” Piorunowskiego. A już 27-29 września, na Międzynarodowym Festiwalu Gier i Komiksów
w Łodzi, będzie miał premierę ich najnowszy komiks „Paneuropa vs Pandemonium”, którego bohaterami są postaci z europejskich mitów i baśni.

STREFA SPORTU
Goście festiwalu, których pasją jest sport, będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na ruchomej ściance wspinaczkowej.
  
 
Miejsce:
Plac Konesera
 
Godz.
15.00-21.00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury