ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online NOWOŚĆ
 
29-06-2019       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
"DOM" - wyjątkowy spektakl dla najnajów.
ZAPRASZA
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B
http://www.dkchwalowice.pl
Rybnik
miejsce:
Dom Kultury Chwałowice
Rybnik ul. 1 Maja 91B
15:00
DLA DZIECI
FESTIWAL
» Teatr
"DOM" - wyjątkowy spektakl dla najmłodszych w ramach Festiwalu "RAJ NAJNAJ - 2. Letnia Akademia Malucha".

Spektakl trwa 30 min. i jest adresowany dla dzieci w wieku 0,5 do 3 lat. Dzieci z opiekunami, max. 70 osób, są usadowieni bezpośrednio na scenie w bezpośrednim sąsiedztwie z aktorami.
Bilet wstępu to jedyne 10 zł/os. Bilety dostępne na www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html oraz w Kasie DK Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Dom to miejsce, w którym zaczynamy odkrywać świat, miejsce pełne tajemnic i niespodzianek. Dom to Mama i Tata, pierwsi przyjaciele, z którymi zaczynamy najważniejszą podróż - życie. Dom to nasz świat, w którym żyjemy razem z innymi ludźmi. Świat, o który powinniśmy dbać, aby każdy mógł mieć dom...

Historia stworzenia świata to często inspiracja do działań teatralnych, wykorzystujących różne środki sceniczne. Podjęcie tego tematu w kontekście grupy najnajów otwiera nową perspektywę postrzegania tego zagadnienia. Zmusza do poszukiwania sposobu, dzięki któremu będzie można zapoznać małego widza z główną myślą spektaklu - nasz ŚWIAT to nasz DOM.

Tworzenie świata, którego adresatem a jednocześnie uczestnikiem jest dziecko, skłania do użycia form bliskich małemu człowiekowi. Dlatego w spektaklu nie zabraknie zabaw związanych z ruchem i rytmem, jak również działań plastycznych, nadających kształt całemu zdarzeniu. Będą zatem zapachy, kolory, szumy i melodie. Różnorodność bodźców, wykorzystanych w spektaklu, zachęcała do zabawy w budowanie DOMU - wspólnego ŚWIATA.

Premiera spektaklu „DOM” według scenariusza i w reżyserii Seweryna Mrożkiewicza miała miejsce w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu w kwietniu 2018 r. Scenografię do spektaklu przygotowała Klaudia Laszczyk, a muzykę Anna Mansfeld. Występują: Patrycja Rojecka, Seweryn Mrożkiewicz.
Patrycja Rojecka - Absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie Filia w Białymstoku. W Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu od stycznia 2016 r.
Seweryn Mrożkiewicz - Absolwent Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie Filia we Wrocławiu. W Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu od sierpnia 2006 r.

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu www.teatrlalek.walbrzych.pl jest najstarszym teatrem na Dolnym Śląsku i jednym z najstarszych teatrów lalkowych w Polsce. Początki jego istnienia sięgają roku 1945, w ciągu 68 lat działalności Teatr wielokrotnie zmieniał nazwę, od 1999 r. stał się Teatrem Lalki i Aktora. W latach 2004 - 2011 nastąpiła gruntowna modernizacja, co bardzo korzystnie wpłynęło na wizerunek i jakość oferty Teatru. W 2011 r. Teatr uruchomił Małą Scenę z widownią na poduszkach dla najmłodszych widzów i przystosowaniem jej do prowadzenia różnych form edukacji teatralnej. Repertuar Teatru to literatura europejska, od najwybitniejszych dzieł klasyki po dramaturgię współczesną, otwartość na eksperymenty artystyczne, śmiałość w podejmowaniu tematów zmuszających do spojrzenia na siebie samych oraz oryginalne patrzenie na sztukę dla młodej widowni. Oferta adresowana jest do zróżnicowanej publiczności - od dzieci po dorosłych.
http://www.dkchwalowice.pl
Miejsce:
Dom Kultury Chwałowice
Rybnik ul. 1 Maja 91B
Godz.
15:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury